Denník N

Slobodník ako policajný prezident – urážka našej inteligencie

Nominácia pána Slobodníka na post policajného prezidenta sa nedá nazvať inak ako výsmech do tváre. Najmä v odbobí, keď spoločnosťou zmieta nedôvera v štátne inštitúcie, kvôli korupcii politických nominantov.

Pán Slobodník nie je pre verejnosť neznámy pojem. Počas prvej Ficovej vlády sa stal riaditeľom Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici. Počas svojho fungovania na tejto pozícii ho skôr ako úspechy, sprevádzali kauzy a osobné zlyhania, kvôli ktorým bol po nástupe Radičovej vlády vymenený. Dôležité je podotknúť, že jeho bývalí kolegovia (ktorí si neprajú byť menovaní), o ňom hovoria ako o nekompetentnom a skorumpovanom človeku, ktorý nemá čo robiť nie len na poste policajného prezidenta, ale aj v policajnom zbore ako takom. Poďme sa teda pozrieť na to, čo je pán Slobodník za človeka.

Kým bol Slobodník krajský riaditeľ PZBB, vyhrali firmy manželov Vaňovcov niekoľko veľkých zakázok na údržbu budov (dokopy za jeden a pol milióna eur), zatiaľ čo si pán Slobodník vyvážal zadok na Superbe, ktorý patril ich firme. Aby to nebolo málo, tak manželia Vaňovci pána Slobodníka po odchode z policajného zboru zamestnali na vedúcej pozícii vo svojej firme.

Medzi rodinných priateľov pána Slobodníka patrí aj napríklad Bašternák, s ktorým strávil rodinnú dovolenku vo Francúzsku. Priatelia sú takí blízki, že Slobodníkova dcéra chodí na narodeninové oslavy Bašternákovej dcéry.

Pán Slobodník je známy okrem iného aj problémami so synom. Napr. keď mu v obci namerali 100km/h a predbiehal pri tom cez dve plné čiary. Pokutu nezaplatil na mieste, ani potom a vo všeobecnosti mu je asi zákon ukradnutý, nakoľko je “náš človek” a policajtov najradšej sleduje v spätnom zrkadle svojho Porsche 911. Vo voľnom čase pán Slobodník chodil rád na futbal a to do VIP zóny, ktorú mali obaja zadarmo. Výhovorka, že preto, aby mohol Slobodník koordinovať policajtov v prípade výtržností , je jednoducho úplne absurdná.

Počas šéfovania pána Slobodníka otriasol banskobystrickou políciou škandál, keď policajti používali desiatky mobilov, ukradnutých z horiaceho kamiónu. Je to obrovské zlyhanie. Polícia má predsa pomáhať a chrániť, nie buzerovať a kradnúť telefóny.

Motorka, ktorú Slobodník kupoval od mafiána Švidráňa, je už len akýsi pomyselný vrchol ľadovca. Ak teda nerátame, že je Slobodník blízky priateľ Kaliňáka a ďalších jeho motorkárskych kamošov, ktorých z videnia pozná aj prokurátor Špirko.

Slobodník je Gašpar cez kopirák. Jeho morálny kredit je nulový, kompetentnosť diskutabilná, previazanie na pofidérnych podnikateľov očividné a kamarátstvo s mafiánmi podozrivé. Stále sa ukazuje, že miera sebareflexie v smere je rovnaká, ako u komunistov, keď najväčší stranícky trest bol preradenie na vyššiu funkciu. Po jeho vymenovaní môžme očakávať okamžité čistky v policajnom zbore, ale nie také, aké chce celá verejnosť. Prvé, čo spraví bude, že prepustí každého, kto s ním mal kedy nejaký spor a o jeho negatívnom vplyve na vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa asi ani nemusíme baviť.

Nominácia tohoto človeka je urážkou toho, za čo chodia ľudia na námestia a inteligencie nás všetkých.

Teraz najčítanejšie

Jakub Pohle

Som chudobník, prekladateľ, stand up komik, administrátor FB stránky Málo Cynizmu na toto mesto 3.0 a cynik.