Denník N

Pripravená meniť veci k lepšiemu

Iniciatíva Za slušné Slovensko vyzvala ľudí, aby išli kandidovať v komunálnych voľbách a začali zmenu krajiny zospodu. Túto výzvu považujem za dôležitú a dodám, že aj ja hľadám slušných, priateľských, múdrych a odvážnych ľudí v Lamači.

Teraz máme možnosť posunúť Lamač trošku ďalej. Nestačí len vyasfaltovať Hodonínsku a Podháj. Musíme plánovať na niekoľko desiatok rokov dopredu. Nestačí minúť rozpočet, ale zapojiť ľudí do života mestskej časti. Nestačí zorganizovať akciu na námestí, ale vytvoriť podmienky na fungovanie komunít, aby tvorili kultúru celý rok. Nájdem v Lamači ľudí, ktorí sa neboja vyhrnúť rukávy a pustia sa so mnou do práce?

Hľadám ľudí, ktorí rozumejú slovám verejný priestor, bezpečnosť, kultúra, doprava, mládež, šport, sociálne veci a školstvo. Hľadám ľudí, ktorí chcú posúvať veci ako poslankyne a poslanci miestneho zastupiteľstva. Lamač je moja rodná mestská časť a chcem, aby sa tu žilo lepšie a krajšie. Ak rozmýšľate rovnako ako ja, napíšte mi o sebe na mail: [email protected]

Som pripravená meniť veci k lepšiemu a vy?

Ak sa vám môj blog páčil, pokojne ho zdieľajte. Viac o mojich názoroch sa dozviete aj na mojom twitteri.

Teraz najčítanejšie

Gabriela Bizoňová

Študovala som na Ekonomickej univerzite, pracujem na Ministerstve životného prostredia a venujem čas zlepšovaniu života okolo seba, najmä v bratislavskom Lamači. Verím v silu ženy a súhlasím s Margaret Thatcher: “Pokiaľ chcete, aby sa niečo povedalo, požiadajte muža. Pokiaľ chcete, aby sa niečo urobilo, požiadajte ženu.” Všímam si, že ženy na rôznych pozíciách či funkciách zvládnu viac - zameriavajú sa totiž na efektivitu svojej práce, lebo vedia, že ešte musia stihnúť aj navariť, či ísť pre deti do školy.