Denník N

Danko – najvyššie postavený predstaviteľ EU (len v Moskve)

Išiel by aj do USA alebo Británie ale nepozvali ho …

Náš Andrej dosiahol svoje.  Nie je už len, čo tak často a rád zbytočne zdôrazňuje,  druhým najvyšším ústavným činiteľom jeho Slovenskej republiky.  Náš Danko prekonal svoj doterajší kariérny vrchol. Stal sa z neho najvyššie postavený predstaviteľ celej Európskej únie.  Zatiaľ len na chvíľu, chvíľočku. Zatiaľ len v Moskve.  Aj to len vďaka tomu, že tam bol len on, jediný predseda parlamentu členského štátu EÚ. Lebo len on jediný zo všetkých parlamentných predsedov nerešpektuje sankcie, ktoré na predsedu ruskej dumy ( ruského parlamentu) uvalila už pred 4 rokmi .

Sankcie EÚ pritom možno považovať bez akejkoľvek nadsádzky  za ekvivalent dohôd uzavretých na koaličnej rade. Tých koaličných dohôd, ktoré náš kapitán považuje takmer za nedotknuteľné, za skoro „posvätné“. Aspoň na Slovensku, aspoň pri riadení slovenského štátu. Koaličná rada verejne, opakovane  a deklaratívne riadi a určuje jednotlivé úlohy bábkovému predsedovi súčasnej slovenskej vlády. Fotogenickému, submisívnemu  a usmievavému Pellegrinimu. V jednej krátkej vete, v troch prídavných menách všeobecná charakteristika kariéry politika, funkcionára za SMER-SD. Aj tohto populárneho protagonistu „smeráckych“ MDŽ osláv, tohto designovaného premiéra SR, ktorého si náš národný kapitán z úcty vypočuje a potom ide na koaličnú radu rokovať s Ficom a Bélom. Teda s politikmi, ktorí nie sú zrovna veľmi fotogenickí, ani trochu submisívni a iba trochu usmievaví. Ale dohody, koaličné dohody s nimi uzavreté Danko rešpektuje.

Prečo sankcie EÚ však nie? A nie v plnom rozsahu a jednotne s ostatnými predsedami európskych parlamentov? Prečo nie? Lebo jednoducho Danko! Lebo Ego. Ego vedúceho, predsedu, vodcu. Ego „chronického“ nadriadeného. Danko, ktorý v parlamente rád pokarhá svoju kolegyňu, poslankyňu, podpredsedníčku parlamentu Nicholsonovú, že na neho osobne útočí , že útočí na neho ako jej nadriadeného. Nevadí mu pritom, že majú obaja len rovnaké, volené funkcie, že nie je medzi nimi žiadny zamestnanecký vzťah, žiaden vzťah nadriadeného a podriadeného. Danko si jednoducho, ľahko a rád vytvára z ľudí podriadených. Aj z nás občanov SR.

V Moskve bol zrazu opäť veľmi, veľmi dôležitý. Veľmi vzácnym hosťom. Jediným z celej EÚ. A v Rusku si vždy vedeli uctiť vzácnych hostí. Slovanská nátura, srdečnosť a bezprostrednosť posilnená pravou ruskou vodkou. Danko sa Moskve v Moskve skvele hodil do komparzu. Asi ako Mečiarovi Claudia Schiffer pri otváraní diaľníc. Len tá Claudia bola vtedy a aj dnes predsa len o hodný kus krajšia, milšia a medzinárodne populárnejšia ako náš kapitán. Danko opojený pozornosťou ruských hostiteľov neriešil ani banálny názov podujatia, ktoré slúžilo ako zámienka jeho už tretej  (za posledných 8 mesiacov) oficiálnej návštevy ruskej dumy. Medzinárodné fórum pre rozvoj parlamentarizmu. O to viac sa rozplýval nad tým, že len Slovensko ( podľa Andreja rozumej „Andrej„) má tú česť v úvode podujatia pozdraviť ostatných účastníkov spolu s domácimi, ruskými organizátormi. Rovnako Danko opojený už asi nielen pozornosťou predsedu ruskej štátnej dumy neriešil, že spolu s ním mali možnosť vystúpiť s prejavom v diskusii a slobodne rečniť aj šéfovia parlamentu z Guiney, Mongolska, Juhoafrickej republiky, Indonézie a Mexika. Niečo o kvalite ruského pitného režimu dáva tušiť aj oficiálna tlačová správa ruskej dumy, ktorá prenikla na verejnosť. Podľa tejto správy predsedovia oboch komôr (ruskej a slovenskej) v určitom bližšie nedefinovanom „štádiu“  diskutovali aj o príprave budúcej možnej návštevy šéfa ruskej dumy už za púhe 2 mesiace t.j. v septembri 2018 na Slovensku. Ale to už obaja páni, šéfovia parlamentov riadne prehnali. A nielen s tým utužovaním bratstva až do dna. S plánovaním septembrovej návštevy to prehnali až tak, že tlačová správa bola samotnou ruskou dumou rýchlo stiahnutá, dementovaná. Predsa len Slovensko je zatiaľ len v štádiu vyzbrojovania. Ale až pod šťastným vedením SNS „dobre“ ( v koaličnej hantírke – draho) nakúpime všetky tie národné obrnené transportéry, stíhačky, húfnice a radary nebude už náš kapitán musieť mať žiadne zábrany oficiálne pozvať na Slovensko aj osobu, ktorá je na sankčnom zozname EÚ. Osobu, ktorá zákaz vstupu do Únie. Predsedu ruského parlamentu p. Volodina.

Dankov hovorca tvrdí, že by sa ich predseda veľmi rád zúčastnil aj cesty do USA alebo Británie. No ani do jedného z týchto štátov zatiaľ pozvanie nedostal. Páni zo SNS si asi vážne myslia, že pozvánku na oficiálnu návštevu predsedu parlamentu SR do USA alebo Británie je možno najlepšie získať diskusným príspevkom ich straníckeho „rukovoditeľa“ na politickom mítingu v Moskve???

Teraz najčítanejšie