Denník N

Ad: Blaha – bolo za komunistov lepšie?

Ľuboš Blaha - zdroj Aktualita.sk

Blaha teraz fičí, Samo Marec podáva na neho žalobu, Blaha naopak. Blaha rozpráva, ako bolo za komunistov dobre a podobné nezmysly, ale treba ho demaskovať. Aby ľudia pochopili, že trepe úplné hlúposti a žije mentálne stále v minulom storočí za ostnatým drôtom!

Blaha teraz fičí, Samo Marec podáva na neho žalobu, Blaha naopak. Blaha rozpráva, ako bolo za komunistov dobre a podobné nezmysly, a treba ho demaskovať. Aby ľudia pochopili, že trepe úplné hlúposti.

Blaha by mal totiž svojim facebookovým roztlieskávačkám vysvetliť, ako je možné, že v tej istej dobe, o ktorej básni oslavné ódy (tzv. komunizmus), mali viac detí aj v tých „prehnitých kapitalistických“ štátoch a dokonca stihli vybudovať k tomu LEPŠIU ekonomiku, zabezpečiť svojim občanom lepšie platy, vyššie dôchodky, lepšiu životnú úroveň a postaviť VIAC diaľníc i bytoviek, s asi o 200 a viac poschodiami (tzv. mrakodrapy).

Blaha by mal vysvetliť, prečo všetky štáty, ktoré neboli za ostnatou oponou, dokázali sa posunúť ďalej a vybudovať lepšie podmienky, než tí jeho milovaní komunisti. Blaha by mal vysvetliť, prečo aj teraz štáty, kde nie sú komunisti, napr. Slovinsko, Estónsko a ďalšie, sú znova ďalej, než my.

Tieto žvásty a mýty komunistov o komunizme treba už raz jasne vysvetliť, lebo oni, ale aj veľká časť Slovákov, ešte aj 28 rokov po revolúcii žijú mentálne za ostnatým drôtom. A porovnávajú hrušky s jablkami a nie jablká s jablkami.

Hrušky s Blahovkami

Blahovou bláhovou chybou totiž je, že on porovnáva starých komunistov s novými. On sa pýta, ako to, že starí komunisti ako Husák, Biľak a ďalší, postavili viac, ako noví komunisti – ako Mečiar, jeho starší obľúbenec, či Fico, jeho aktuálny boží vzor.

Áno p. Blaha – prečo starí komunisti postavili viac, než tvoji noví komunisti????

Blahovi a jemu podobným treba vysvetliť, že ak chcú porovnávať, tak nech porovnajú Slovensko 80-tých rokov s Rakúskom 80-tých rokov. Slovensko 80-tých rokov s Nemeckom 80-tých rokov.

Nech porovnávajú diaľnice a ich dĺžky na Slovensku a v Rakúsku (či Slovinsku), nie na Slovensku v 80-tých rokov a na Slovensku v 2018, lebo tu stále vládnu komunisti.

A potom nech vysvetlí, prečo okolité, vojnou ooomnoho výrazne viac zbedačené štáty, sú na tom po 40 rokoch bez komunistov výrazne lepšie, než my.

Prečo on a jeho vzory – Mečiar a Fico – nepotiahli Slovensko od komunizmu ani kúsok dopredu, ale ťahajú nás aj v 21. storočí stále DOZADU.

Žeby preto, že sú to tí istí komunisti, čo nás ťahali dozadu predošlých 40 rokov?

Mimochodom, pán súdruh Blaha – noví komunisti postavili za 20 rokov polovicu diaľníc, čo starí komunisti. Ak počkáte ďalších 20 rokov, aj vaši noví komunisti konečne po 40 rokoch postavia toho toľko, čo vaši starí komunisti. To len aby ste rozumeli základom matematiky.

A my všetci ostatní budeme dúfať, že tu už viac starých, a po voľbách ani nových, komunistov mať nebudeme!

Podporte článok na Vybrali.SME.sk  pošli na vybrali.sme.sk

Sledovať ma môžete tu.

Teraz najčítanejšie

Anton Piták

Som hrdý Oravák a Slovák. Tento kraj a túto krajinu milujem a záleží mi na Slovensku a na tom, aby nám odtiaľ neutekali deti. Som (stredo)pravičiar, občiansky demokrat telom aj dušou. Som aktívnym členom strany SPOLU - občianska demokracia, za túto stranu som okresným predsedom za Oravu a čerstvým členom predsedníctva. Som lokálny aktivista a "čistokrvný" občiansky demokrat. Homo politicus. Programátor a ajtíčkar. Vyučujem počítačové krúžky, keďže štvrtá priemyselná (či skôr digitálna) revolúcia nás čaká a neminie. Moji žiaci sú úspešní výhercovia súťaží, programátori aj programátorky, a reprezentanti Slovenska. Aktívne pracujem v strane, aby sme priniesli Slovensku občiansku politiku s občanom v strede záujmu. V posledných parlamentných voľbách som za stranu SPOLU (v koalícii s PS) kandidoval do parlamentu s číslom 39. Zaujímam sa o lepšie školstvo a profesionalizáciu (depolitizáciu) štátnej/verejnej správy.