Denník N

On

Snaží sa, ale je to silnejšie ako ona…

Sedí, pohľad neprítomný. Možno nie celkom, len neprichádza správny objekt, čo by ju zaujal. Všade okolo vrava, hluk sa tlačí do uší, nepríjemné, lepšie je ho nepustiť. Pritláča ruky, trocha pomôžu, mať tak štuple, aj cena zlata by bola málo. Prípravy vrcholia, utiahnuť sa kdesi do kútika má svoje výhody.

Svalnatý, kostra tela zaujme na prvý pohľad, za ním drobec, inak mu nepovieš, doslova šťúply. Hm, ani jeden, nemajú jej čo ponúknuť. „Dobrý deň,“ ozve sa jej za chrbtom. Preruší úvahy, aj tak boli nanič, hlavu zvrtne na opačnú stranu. Nevšimla si ho, prišiel viac ako potichu, pozerá mu do tváre, nechápe. „Smiem?“ ukazuje na lavičku bez dlhých slov. „Nech sa páči,“ vypadne z nej bez úvah. Zvláštne, pôvodne chcela pokrútiť hlavou na znak nesúhlasu, zdieľať s niekým miesto nebolo v pláne. Nespoznáva samú seba, tak dlho jej trvalo, kým ho našla, patrilo len jej, chcela, aby to tak zostalo.

Vysoký, štíhly, dobre trénovaný, žiadny mladík. Vlasy hrajúce odtieňmi striebra, začesané dozadu, ale tá tvár, je v nej čosi jedinečné. Nemala by zízať, slušné to nie je, len keby sa dalo tomu odolať. Snaží sa, ale je to silnejšie ako ona, mohol by jej byť otcom, vie to veľmi dobre. Úsmev, venuje mu ho, spraví viac miesta, pre dvoch akurát. Rozhovorí sa sám od seba, otázky nebolo treba, v očiach vidieť zanietenie. Jeden, dva hlty minerálky na osvieženie, počúva a nasleduje jeho príklad, pitný režim je pri behu mimoriadne dôležitý.

Je taký skúsený, hovorí zaujímavo bez afektu, hlce každé slovo. Megafón, hrubý mužský hlas zvoláva na štart, preteky začínajú. „Ideme na to,“ vstáva od stola svižným krokom. Nasleduje ho, nespúšťa z očí. To je národa, štart sa naplnil, záujemcov o dnešný beh neúrekom. Odštartované, každý sa vydáva na svoju púť. „Veľa šťastia!“ zavolá smerom k nej. Ďakuje a prepletá nohami, ešte aj pravá teniska štrajkuje, tlačí ju kdesi vzadu. Zjojkne, ale nepoľaví, musí držať tempo, zľaviť, znamená stratiť ho z dohľadu. To nepripustí, rozhovor zostal nedokončený, chce byť ešte s ním.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Darina Matichová

Slová, krátke, dlhé, pekné, hlavne hravé. Táto hra ma baví, spätná väzba od vás poteší. Kontakt: blogerdm@gmail.com Čo nenájdete tu, hľadajte na webe: http://darinamatichova.blogspot.com/