Denník N

Liečba

Nervozita sa stupňuje…

Maličká miestnosť, okno kdesi uprostred, pootvorené len veľmi mierne. Veľa vzduchu neprúdi, len občas cítiť závan sviežosti. Sedí, nohy prekrížené, jedna cez druhú, teší sa z mála, od rána je poriadne dusno. Tlak sa dostal k nízkym hodnotám, zmena počasia je na spadnutie. Chladný vzduch, ako hovoria meteorológovia, ostatní sú iného názoru. V prvom rade menej slnka a o niekoľko stupňov menej.

Nervozita sa stupňuje, už by sa mohol rozhýbať, nechal ju tu, ale čas pokročil. Hodiny, jasný dôkaz, takmer tridsať minút, o chvíľku celkom presne. Vrznutie dverí, stojí vo dverách, vysoký, štíhly, ale urastený. Tvár tmavšia, tak na mulata, oči hnedé posadené vyššie. Celkový výzor doplnený okuliarmi s tenkým kovovým rámom a šedivými vlasmi hrajúcimi všetkými odtieňmi. Vek, prebehne jej mysľou, zaujímalo by ju koľko má rokov. Hádať? Skúsiť môže, ale netuší, jedna polovica jej hovorí, že už má čosi za sebou a tá druhá nesúhlasí, vrásky v tvári veľmi nevidno.

Náhlivo vstane zo stoličky, sama nevie prečo, akoby ho chcela privítať. „Zostaňte sedieť, dostanem sa k vám,“ chlácholí ju milým hlasom. Zosunie sa naspäť, ale zostáva v strehu, pozoruje každý jeho krok. Natočí si obrazovku počítača, čosi naťuká do klávesnice a so zaujatím číta. Situácia sa mení, zodvihne hlavu, okuliare spustí nižšie na nos a hľadí jej do tváre. „Tak ako sa máme, liečba zabrala?“ Chce niečo povedať, len keby sa jej aj posledný hlások nezasekol v hrdle, nevie zo seba nič dostať. Znervóznie, je to jasné na prvý pohľad, napriek problémom jej to neunikne. „Tie bylinkové tinktúry vám určite robia dobre,“ odpovedá namiesto nej. „A rozvod? Už ste ho vstrebali?“ Potí sa, cíti to na krku, dokonca i na tvári, nepríjemné, bála sa toho, nikdy nevie, kedy to príde. Jeho úsmev, stále širší a dokonalejší, už ukazuje biele zuby.

Nespamätá sa, už pred ňou stojí niekoľko tmavých fľaštičiek s farebnými etiketami. „Tieto si dajte len ráno a k tomu tieto trikrát denne, určite sa vám uľaví.“ Viac si nepamätá, zomlelo sa to rýchlo, precitne až v momente, keď sa ocitne na chodbe pred ambulanciou. V jednej ruke sa jej hompáľa taštička s tinktúrami a v druhej stíska peňaženku, koľko zaplatila, nevie. Zato dátum ďalšej kontroly vie celkom presne, zase o mesiac.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Foto N - Tomáš Benedikovič

Darina Matichová

Slová, krátke, dlhé, pekné, hlavne hravé, táto hra ma baví. Kontakt: blogerdm@gmail.com