Denník N

„Kiska nie je žiadny súper“

Aj takto sa končilo vyjadrenie poslanca Fica k prejavu prezidenta Kisku. Tentoraz teda pán Fico nezabil mačku, ale svoju budúcnosť.

Generálny prokurátor nám po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice sľúbil peklo. Síce tento sľub on konkrétne nedodržal, ale rozhodne nám tu peklo robí predseda Fico a jeho umierajúca kariéra politika. Trasú sa mu ruky, jeho vtipy nemajú taký ráz, ako mali na MDŽ a bývalí politickí partneri ho opúšťajú. Fico je nebezpečný sám pre seba. Predstavy o ekonomicky silnom štáte v jeho hlave stále nezhasli a možno si dokonca žije aj svoj sen byť znova predsedom vlády. Na TA3 pokračuje v diskusiách Fico vs Fico. Občas to je Fico vs moderátor, ale väčšinu času trávi bez oponenta. Takže si to teraz zhrnieme… Na čo nám je vlastne Fico? Fico nie je predseda vlády, s Ficom nie je sranda, Fico má halucinácie. Predseda SMER-u je už iba ukážkou. Praktickou ukážkou človeka na vrchole moci a následne na pomyselnom dne. Pomyselnom preto, lebo toto dno svojimi výrokmi prerazil už niekoľkokrát. Fico nemá pravdu, on nie je súper pre Kisku (ako jasný príklad úpadku), ale Kiska je súper pre Fica. Celá garnitúra SMER-u SD viac menej slúži na posmech. Máme tam napr. zakomplexovaného marxistu Blahu a iné spoločenské živly, ktoré sú zdrojom výsmechu, a to hlavne na internete.

Strana lacných riešení – ĽSNS sa dnes znova vyfarbila. Pri Kiskovom prejave poslanci tejto strany držali v rukách papiere, ktoré obsahovali písmená a vytvárali nápis „Vlasti-zradca“. Chlapci to isto vymysleli veľmi dobre. Po tom, ako sa Soros pokúsil urobiť prevrat na Slovensku (s Kiskovou pomocou, samozrejme) by sme si nemali odpustiť nijakú chvíľu, ktorou to prezidentovi môžeme vrátiť. Aj poslanec Krúpa mal jedinú, veľmi ľahkú úlohu – držať jedno z písmen. Čo by mohlo ísť zle, no nie? Všetko sa však pokazilo, keď proti-slovenský prezident začal svoj príhovor. Krúpu ten prejav tak rozhorčil, že si „omylom“ písmeno S, ktoré mal držať, otočil opačne! Danko ich všetkých následne vykázal z miestnosti a Kiska v príhovore pokračoval… Nabudúce to bude lepšie, verím vám!

 

A teraz, nakoniec, by som rád, len veľmi krátko, rozobral stretnutie „raketového muža“ – Kima a Donalda Trumpa. Po pozretí pár videí a jedného rozhovoru novinárov s Trumpom mám silne zmiešané pocity. Na jednej strane by sme mali byť radi, že sa slovná (miestami Twitterová) prestrelka medzi týmito dvoma lídrami konečne skončila a urobil sa prvý krok – krok k dohode, ale na strane druhej mi vodca Severnej Kórei pripadal miestami až silne vyškerený. Príde mi nepravdepodobné, že keď si dieťa obľúbi nejakú hračku, vy prídete a zoberiete mu ju s tým, že za to dostane „iba“ lízatko (tu to je zrušenie sankcií na KĽDR), tak vám to bez boja vydá. O čo strašnejšie bolo vyjadrenie Trumpa, keď diktátora nazval „dobrým priateľom“. Pred polrokom hrozila tretia svetová, dnes hrozí iba príliv ďalších vtipných obrázkov (memes) na adresu Trumpa a Kim Čong-Una. Už sa len modliť, aby jednému z nich nepreplo skôr, než bude Severná Kórea totálne bez jadrových zbraní.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Daniel Valko

„Ten, kto má dosť odvahy a trpezlivosti celý život sa pozerať do tmy, prvý v nej uvidí záblesky svetla.“ D.Glukhovsky