Denník N

Danko – “ náš“ národný a bezpredmetný …

Farmári: “ Stretnutie s Dankom bolo bezpredmetné!“

 

Andrej sa nám najradšej a najčastejšie prezentuje ako veľký štátnik, ako funkcionár a predseda národnej rady, ako „náš“ druhý najvyšší ústavný činiteľ SR. Andrej sa nám rovnako rád prezentuje ako najväčší zástanca a bojovník za „všetko“ národné, slovenské. Tak nám „vybojoval“ tie najužitočnejšie a slovenským nevďačným národom stále nedocenené zmeny, úpravy a fabulácie. Danko je krstným otcom myšlienky a realizácie aj tej demagogickej zmeny, na základe ktorej Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) musela začať od konca roka 2016 povinne používať na vybraných vlakových súpravách označenie “ Národný dopravca“. Kvalita poskytovaných služieb a pohodlie cestujúcich sa samozrejme samotným nalepením kapitánových nálepiek radikálne, strašne radikálne zmenila. Až tak radikálne, že všetci cestujúci, ktorí mali to šťastie využiť služby tohto národného dopravcu,  chcú teraz cestovať a používať výhradne výhody už len v národnej mestskej a prímestskej hromadnej doprave. Nášho Andreja zatiaľ našťastie nenapadlo, žeby sme mohli používať aj národné osobné a nákladné výťahy, prípadne aj eskalátory. Štátnik Andrej nám však v dohľadnej dobe sľubuje i národného leteckého dopravcu. Aj keď, náš národný politik celkom nevylučuje, že by to pre zmenu mohol byť aj národný letecký prepravca. Z kuloárov SNS prenikla dobre utajovaná informácia, že ich predsedu skutočne veľmi trápi skutočnosť, že sa mu už asi ani v súčasnej koalícii nepodarí presadiť myšlienku národného námorného dopravcu. Tak je pevne odhodlaný „dať“ národu slovenskému aspoň národného riečneho dopravcu. Neúprosné a ani SNS neovplyvniteľné klimatické zmeny s veľkou pravdepodobnosťou síce spôsobia, že tento Dankov národný riečny dopravca bude môcť pravidelne premávať len na trase starým Bratislavčanom dobre známeho tzv. Propelléru t.j. z jedného brehu Dunaja (z Petržalky) na druhý breh (do Starého mesta) a späť. Ale to predsa nevadí, ak bude národný. Však to nebude z účtu SNS, ani z osobného účtu nášho národného predsedu.

„Náš“ predseda Národnej rady s kapitánskymi výložkami sa v poslednej dobe tiež rád prezentuje aj na stretnutiach s predstaviteľmi rôznych protestov. Takto sa už „úspešne“ stretol s predstaviteľmi menšinových študentských protestov (p.Bajo, p.Straka). Najnovšie sa už stihol stretnúť, či skôr len mediálne prezentovať aj na stretnutí s protestujúcimi farmármi. Význam a praktický zmysel týchto stretnutí rýchlo a chlapsky ohodnotili samotní protestujúci  farmári. Farmári jednoducho skonštatovali: „Stretnutie s Dankom bolo bezpredmetné!“. Vetrom ošľahaných a ťažkou prácou skúšaných farmárov neoklamal ani štátnický výraz na tvári nášho Andreja. A ten výraz, to musíme objektívne uznať, má už „náš“ Danko natrénovaný naozaj profesionálne. Profesionálne a neúprimne.

Bezpredmetný Danko v prvom rozhovore pre Denník N opakovane neúprimne prehlasoval, že nevie a ani nechce vedieť aké stíhačky sa rozhodlo „kolégium“ ministerstva obrany vybrať a navrhnúť  vláde SR na zakúpenie. Ale Andrej. Veď predsa úplne stačí, ak to vie Tvoj hlavný politruk na MO a súčasne Tvoj dlhoročný priateľ, sused a spolupodnikateľ, či len ex-zamestnanec. Tuším je úplne náhodou a čírou zhodou okolností aj najvplyvnejšou šedou eminenciou na MO. Generálny tajomník služobného úradu MO.

Len našincovi akosi stále nejde do hlavy, prečo najnárodnejší chlapci zo SNS rovnako húževnato nepresadzujú  zapojenie slovenských strojárni aj do výroby alebo aspoň servisu niekoľko násobne drahších stíhačiek. Keď toto kritérium, zapojenie slovenských podnikov do výroby je rozhodujúce pri výbere a nákupe obrnených transportérov pre tú istú slovenskú (a možno v blízkej budúcnosti aj národnú) armádu.

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...