Denník N

Prečo zasa idete do ulíc? Veď sa nič dramatické nestalo!

Vyjadrenie k hrdinskému postaveniu pána premiéra k farmárom.

… no veď práve pán premiér. Nič dramatické sa nestalo. Nové kauzy pribúdajú, staré sa nedarí vyšetriť, klame sa na medzinárodnej úrovni a fašizmus je top 3 ideológia. Naďalej neschopne vládnete tomuto štátu a namiesto pomáhania ľuďom ich diskreditujete a urážate. Naposledy ste sa suverénne vyjadrili na adresu aktuálne najväčších kritikov svojej vlády.

V prvom rade by som sa chcel vyjadriť k financovaniu študentov a tým vám ušetriť prácu s vyšetrovaním. Ja ich financujem. Ja a množstvo ľudí, ktorí neprepadli vašej propagande a vašej „verzii“ pravdy. Ak budete niekedy chcieť, môžete aj vy prispieť. Chápem, že argument Sorosom je aktuálne populárny, to ale neznamená, že nie je otrepaný. Môžete sa potlapkať po ramene, že tentokrát táto agitácia prvýkrát dáva zmysel. Všetci totižto vieme, že učiteľov a sestričky nikto nefinancuje. Doslova.

V druhom rade ide o farmárov a o ich „drzosť“, pozvať vás na diskusiu na neutrálnej pôde, nakoľko do rokovacej sály sa všetci nevojdú. Obdržali ste zdvorilostné pozvanie, ktoré ste odmietli so slovami „Prečo by mala ministerka chodiť medzi nich?„. Zo slušnosti poviem len toľko, že cesta traktorom do Bratislavy je dostatočne drahá a náročná na to, aby ste im vyšli pár kilometrov naproti. Ak vám ich cesta a komunikácia príde teatrálna, mohli ste im rozdať ten milión, ktorý váš predchodca položil na stôl ako „odmenu občanom“, ktorí vykonajú prácu za políciu.

Keď si predstavím, že si vyberáte farmárov, s ktorými budete komunikovať so slovami „Pôjdem priamo na východ slovenska a navštívim niektorých farmárov a priamo tam mi tí ľudia môžu povedať, kde im je bránené,“ tak vidím farmárov ktorí zaberajú cudzie polia alebo sejú žito na parkoviskách a iných betónových plochách (a nie, účinkujúci reality show Farma niesú legitímne publikum). Skutočne, nie každý si môže dovoliť cestovať traktorom na druhý koniec Slovenska. Aj keď stále žijete v presvedčení, že na východe okrem agrodotácií nič nie je, nafta tam stále niečo stojí.

Na koniec by som len poznamenal brilantné načasovanie tohto hrdinského prejavu. Po tom, ako už všetci farmári odišli z mesta.

Teraz najčítanejšie