Denník N

„Na toto je proste nutný zákon…“

Chutnučká je, že?
Chutnučká je, že?

Dobre si premyslite, či za seba naozaj chcete, aby niekto podľa vášho želania napísal zákon.

„Na toto je proste nutný zákon..“ – jo – všetci píšte modrým perom. Kua a keď nie, Treblinka to istí!

Skúste sa zamyslieť nad tým, ako si váš sused zabezpečuje svoje videnie sveta, práve to, ktoré sa vám nepáči, zákonom.

Čo takto príklad:

Napríklad povinne stráviť 20 dní za rok v Rusku. Podporením drobnej a lokálnej ekonomiky Ruska predsa pomôžeme v emancipácii miestneho obyvateľstva a rozvoju demokratického uvedomenia sa.

To je predsa absolútne v záujme nás, nadšencov západnej civilizácie, vyznávačov liberálnej demokracie.  Ak by bola v Rusku moderná spoločnosť demokratov, volili by si demokratov, nie diktátorské hovädá.

Že vy na to nemáte prostriedky, dostatok dovolenkových dní? Že vám sa to akurát tohoto roku nehodí, lebo by ste chceli vidieť Route 66 v USA? Tak potom na páchanie tohoto dobra je proste nutný zákon! 

Aby aj moje deti, inžinier a zememerač chápali:

Motivácia, vysvetľovanie, argumentácia – to sú dobré nástroje k spokojnému spolužitiu s ľuďmi okolo vás. Zákazy, príkazy nechcete ani vy voči sebe. Tak ich neskúšajte na iných. 

Viete priatelia, onehdá som bol býval bol napísal vrámci svojho osobného volebného programu niečo o tom, ako len keď budeme mať jednoduchší, menší štát, tak budeme šťastnejší. Zdravie, sociálna záchranná sieť, bezpečnosť do vnútra a von – to sú nespochybniteľné úlohy štátu. Všetko ostatné je otázka dobrej dohody rozumných demokratov.  Tak tento článok je presne o tom.

Menej zákonov, jednoduchšie napísaných, aby svojej vlastnej spoločnosti rozumel aj priemerný stredoškolák.  A ak chcete, aby sa ostatní správali ako sa vám osobne páči, tak ich presvedčte, že je to pre nich samých výhodné.

Keď sa stane vaša predstava najobľúbenejšou myšlienkou pre ostatných, vyhráme všetci.

Takže, kua, všetci píšte moduým peuom, inak vám to puikáže zákon! A komunikáciu do škôu! A dejepis do škôu! A zákaz jazdy dízuou po našej uici! A povinné usmievanie do kameuy! A pitný uežim! A…  A posuať sa z toho môžete ueda podua zákona.

Pod čiarou: Tento text naozaj nie je o Rusku.  Leda ak, tak len trochu. A už vonkoncom nie je o zrušení štátu. To demokrati vo vás iste chápu.

Autor je členom SaS a členom zdravotníckeho tímu SaS. Má na starosti liekovú politiku. 

Viac jeho politických textov na jeho politickom webe www.politik.pilnik.sk. Ak chcete sledovať aj ďalšie jeho politické vyjadrenia, staňte sa fanúšikom jeho facebookovej stránky.Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Martin Pilnik

Lekárnik - optimista.
Liberál, pravičiar, člen SaS, člen zdravotníckeho tímu SaS. www.politik.pilnik.sk
[Autorom fotografii, ak nie je uvedené inak, je ©Martin Pilnik]