Denník N

Zajatkyňa na lodi

Má svojho vysneného princa, bol to jej sen utkaný z mesačných lúčov, chlapec, ktorý žil, ale už nežije. Zabili ho spolu s jeho rodinou. Lenže zrazu sa objaví ktosi, kto tvrdí, že je ním a vezme si ju ako rukojemníčku na svoju loď. Obávaný pirát, ktorý chce vyvraždiť jej rodinu. Oko za oko, zub za zub.

Takto rozprávkovo, či vlastne skôr ako čisté klišé začína úvodný diel novej romantickej série šikovnej spisovateľky Gaelen Foley. V skutočnosti je Pirátsky princ lahôdka pre tých, čo potrebujú romantiku, aj pre tých, čo vyžadujú viac akcie. Román je totiž dobrodružný, plný iskier, diania a stránka za stránkou ubieha tak rýchlo, až je rozsah 336 strán vlastne málo. Autorka tu vytvorila fiktívny svet situovaný niekde v Taliansku – vymyslený ostrov Ascension a kráľovskú rodinu de Fioriovcov, ktorých chamtiví odstránili zo sveta.

No chyba sa stala – najmladší následník trónu ako chlapec prežil a stal sa pirátom hnaným jedinou myšlienkou: pomsta vrahom svojej rodiny. Viac ho už nezaujíma, že by sa mohol ujať vlády a postarať sa o sužovaný ľud, nie, on vidí len krv.

Zahľadel sa na jemný trblietavý piesok pod ošúchanými čiernymi čižmami, kľakol si a nabral ho do zhnednutej mozoľnatej dlane. S trpkým, neprítomným výrazom v tvári uvoľnil zovretie a sledoval drobučké zrnká. Sypali sa mu pomedzi prsty ako všetko ostatné.
Budúcnosť.
Rodina.
A zajtra na úsvite aj duša.
Piesok po chvíli zmizol a v ruke mu ostal len malý čierny kamienok. Pustil ho na zem.
Nechcel ani kúsok tunajšej pôdy.

A až keď si za rukojemníčku vezme Allegru Monteverdi, dcéru vraha svojich rodičov, niečo sa v ňom začne meniť…

Múdrej a rozhodnej Allegre je tiež jasné, že jej otec, správca kráľovstva, nie je úplne čistý, a sama sa snaží pomáhať ľudu, ako najlepšie dokáže. A okrem toho, malého princa Lazara de Fiore si uschovala v pamäti ako svojho princa, svojho Lazara. A zrazu ju presne on zachráni, keď sa ju vlastný snúbenec Domenic v opitosti pokúsi znásilniť. A potom ju unesie. Lazara navyše šokuje, že Allegra nosí šerpu vo farbách právoplatného kráľovského rodu.

„Kto si?“ spýtala sa roztrasene.
Naklonil sa jej ponad plece. „Predsa rozprávkový princ,“ zašepkal. „Vari sa naňho nepodobám?“

A tak Allegra odíde so svojím princom na loď a ich príbeh môže začať. Čitateľ spoznáva osudy vymysleného ostrova a členov kráľovskej rodiny, dozvedá sa o temných tajomstvách a najhlbších ranách, aké človek môže zažiť. Erotická iskra medzi hlavnými hrdinami pravidelne prská, zhasína, žiari, znovu prská, príbeh je akčný, neustále sa čosi deje a striedajú sa aj miesta pobytu postáv vo vymyslenom svete v okolí Talianska. Je teda trošku zvláštne, že sa tam vyskytne vymyslená príslušníčka rodu Habsburgovcov, keď všetko ostatné je čistá fikcia, zaváňajúca rozprávkovým svetom plných obávaných pirátov.

Ale to nič nemení na tom, že ide o pekný príbeh. Romantický, vášnivý, snivý. Rozprávka o spravodlivej žene, ktorá má svojho vysneného princa, a presne taký si po ňu príde – aj keď nie na bielom koni. Princ zase myslí len na vzburu a krvavú pomstu, nie na rodovú povinnosť voči ľudu. K tomu potrebuje jej, Allegrinu pomoc.

Avšak, ak sa stane kráľom Ascensionu, bude sa musieť oženiť s Nicolettou Habsburgovou. Nebude môcť žiť v požehnanom zväzku so ženou, ktorá mu pripomenula, kým je, ktorá ho zachránila ako on ju a ktorá bola dcérou jeho úhlavného nepriateľa.

Do chvíle tohto ťažkého rozhodnutia ich však čakajú tri stovky strán plných akcie a lásky.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie