Denník N

„Hlúpe“ otázky novinárov

Poslanci Ficko a Kali opäť poučovali novinárov

Zbytočná a nezaujímavá t.č. posledná tlačovka poslaneckých benjamínkov a politických matuzalemov Ficka a Kaliho bola svojim spôsobom aj poučná. Preukázala totiž, že Tí dvaja sa stále nepoučili. Naši „zbojnícki“ atamani sa ani trochu nepoučili, ale novinárov vo veľkom opäť a opäť poučovali. Na šťastie pre Slovensko sú obaja nepoučiteľní, nepotrební a opotrebovaní. Tlačovka mala ako vždy 2 časti.

Časť prvá. Úvodný monológ smeráckého dueta bol plný nepotrebných, monotónnych a mnohokrát už použitých prázdnych slovných väzieb. Pre tých šťastlivcov, ktorí ju mali možnosť počúvať zo záznamu bola zaujímavá len pri vypnutom zvuku. Bolo skoro až zábavné sledovať mimiku Kaliho pri monológu Ficka a Fickovo trápenie sa pri monológu Kaliho. Kali sa zjavne trápil už tým, že musel byť na tejto tlačovke prítomný. Bol to viditeľne aj pre neho zbytočne premárnený a „zabitý“ čas. Ale čo by neurobil pre stranu, pre svojho politicky dožívajúceho „predcedu“ a politického súputnika. Ficko opäť plnohodnotne preukázal, že je absolútne, ale úplne absolútne vyhorený, „vybitý“.

Časť druhá. Otázky novinárov boli zaujímavé najmä pri zapnutom zvuku. Emeritný premiér a minister vnútra neboli absolútne schopní pohotovo, vecne a racionálne odpovedať na trefné otázky novinárov. Opakovane sa znovu a znovu trápne ohradzovali, že na podľa nich hlúpe, trápne a smiešne otázky novinárov a novinárok nebudú odpovedať. A keďže profesionálni zástupcovia „siedmej“ veľmoci, slovenskej tlače mali len profesionálne a trefné otázky, nakoniec v podstate nemali  ani na čo odpovedať. A to sa obaja na tlačovku vraj zodpovedne pripravovali.. .

Ono to má Ficko ťažké, keď na tlačovke má v hľadisku pred sebou len samé špinavé protislovenské prostitútky, záchodových pavúkov, obyčajné hlúpe hyeny a slizkých hadov. Novinárov a novinárky, ktorí sú spoločne s mimovládnymi organizáciami jedine a výhradne, aspoň podľa neho zodpovedné, za jeho politický pád, za jeho politickú smrť. Škoda len, že mu jeho zostávajúci mediálni poradcovia neporadili, aby tlačovky radšej robil v ZOO alebo priamo v nejakom rýdzo slovenskom „verejnom“ dome. Tam by aspoň nedostali aj s Kalim žiadne naivné a hlúpe otázky.

Ficko a Kali sú nezadržateľne a nezvrátiteľne už v pozícii zostupujúceho futbalového mužstva. Mužstva, ktoré je odsúdené na zostup do nižšej súťaže. Mužstvo, ktoré ešte môže eventuálne aj nejaký zápasík, nejaký „mač“ uhrať aj na remízu, či nekalým spôsobom aj na víťazstvo. Ale zostup je len otázkou času a otázkou ako hlboko a s kým zostúpia.

Ficko a Kali nie sú viditeľne pripravení niesť zodpovednosť za svoje dlhoročné bohapusté vládnutie bez akejkoľvek kontroly a spoločenskej morálky. Vládnutie typu všetko pre „našich“ ľudí, predsa nemôže predstavovať spoločensky a morálne zodpovedné vládnutie v demokratickej spoločnosti.

Ficko a Kali nie sú zjavne pripravení niesť doživotnú zodpovednosť za zmanipulované a zjavne nevýhodné tendre a verejné obstarávania. Veď len zmanipulovaný a “ zbojnícky“ predražený mýtny tenderchýbajúcich neuveriteľných a nepredstaviteľných 6,7 miliárd slovenských korún „na večné veky“ negatívne poznačilo kvalitatívnu a technickú úroveň nášho zdravotníctva, školstva, prosto kvalitu nášho života. Života bežných občanov Slovenskej republiky. Aj tých najmenších. Aj autor týchto skromných, amatérskych riadkov patrí medzi tých, ktorého vnúčik ešte pred narodením resp. už pri svojom príchode na tento Ficom a Kalim poznačený svet, musel nezaslúžene bojovať o svoje právo na život, o svoje právo na zdravie s skolabujúcim  zdravotníctvom, s preťaženými lekármi a s nestíhajúcim zdravotníckym personálom. Na toto sa nedá predsa zabudnúť. Na toto predsa ani nemožno zabudnúť … .

Fico a Kali isto nie sú priamo osobne zodpovední za všetky kolabujúce a nefungujúce prvky našej spoločnosti. Ale za vyše 10 rokov svojho vládnutia sú priamo osobne zodpovední za vytváranie podmienok, v ktorých sa dlhodobo rozvíjali a neriešili tieto prvky. Sú osobne zodpovední nielen za dosiahnutý nadštandard pre „svojich“ ľudí, ale i za vytvorené štandardné spoločenské podmienky (zákonné, ekonomické, technické, atď.) pre všetkých ostatných, radových občanov Slovenska. Politik, by mal vládnuť tak, aby bol pripravení niesť zodpovednosť za svoje vládnutie, za svoj aktívny podiel pri moci a na moci i po svojom odchode z politického života, po svojom odchode do politického dôchodku. A koľko má Slovensko doteraz takýchto skutočných politikov a ex-politikov?

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...