Denník N

Pravda v politike

 

 

Axioma je výrok , ktorý je absolútne pravdivý . Jeho pravdivosť sa neskúma . Medzi axiómy  patria tvrdenia :  ,, Politik má vždy pravdu ‘’,  ,, Tráva je zelená ‘’,  ,, Zem je guľatá ‘’.  V priebehu môjho života som sa nestretla s tým ,  aby veliteľ , policajt , vojak ,  náčelník , učiteľ a politik pravdu nemal .  Axioma je axiómou preto , lebo platí .  Nie je vhodné polemizovať s akýmkoľvek politikom o jeho pravde . Môže sa stať , že Vám bude vysvetľovať Archimedov zákon za predpokladu , že kvapalina je ponorená v telese . Jasajte a tlieskajte , súhlaste s jeho pravdou . Ak bude tvrdiť , že Turecko hraničí s Afganistanom  na východe  , operatívne volajte na veľvyslanectvo Tureckej republiky aby anektovali Irán .  Politik má pravdu aj keby tvrdil , že Zem je kosoštvorcová ,  alebo Slnko vychádza na západe .  Pri vstupe do politiky je nevyhnutné uvedomenie si jedného atribútu a to je , že pravda  v porovnaní s Vašou politickou kariérou je zanedbateľná  .

Podmienkou udržania sa  v kolobehu politiky je v žiadnom prípade nenaznačovať , že ste lepší ako on .  Ak náhodou nemáte žiadne slabiny  tak si rýchlo nejaké vymyslíte .  Začnite krívať , zajakávať sa , alebo predstierajte očné tiky . Politici majú v obľube ľudí , ktorých ľutujú . Samozrejme  za podmienok , že aspoň tento atribút je transparentný  .    Zaručene si  politika získate ak sa budete pohybovať v jeho blízkosti , pretože politik potrebuje každú chvíľu niečo vyčistiť. Majte vždy po ruke handru , ktorú mu podáte , ak náhodou  handru nemáte , dajte mu svoje sako  a ak u vás absentuje aj sako neváhajte si vyzliecť svoju košeľu.  Ďalej už neodporúčam ísť pretože by ste ako handra museli poslúžiť  vy sami .

Ak Prídete  s inovatívnou myšlienkou , ktorá je zaručene lepšia ako tá jeho bude Vás konfrontovať s otázkou : ,, Ty si sa zbláznil ?’’  Jediná možnosť ako sa ešte zachrániť je zblázniť sa naozaj .

Ak ešte stále bažíte po moci v nejakej strane  , buďte si istý  , že baženie po moci nie je vôbec tak jednoduché . Nesmie si ho nikto všimnúť . Musíte predpokladať , že nie ste jediný bažiaci po moci ale zároveň nesmiete baženie brať na ľahkú váhu .

Túžiaci človek po moci seba nekontrolujúci sa kŕčovito  zviera pri každom zvonení telefónu čakajúc , že nadišla práve tá chvíľa. Tá chvíľa znamená , že predseda strany  sa rozhodol zveriť Vám ,, veľmi záslužnú ‘’ a dôležitú  funkciu  Podpredsedu klubu , či  radové miesto nejakej krajskej  organizácie prislúchajúcej  jeho strane . Spomenuté funkcie sa síce podľa stanov strany volia , ale predtým sa o kandidátovi konzultuje s predsedom .

V politike je dôležité ustavične niečo tvrdiť. Kto v politike netvrdí je považovaný za  neschopného a ľudia sa oprávnene pýtajú , ako je možné , že nič netvrdiaci človek sa v politike vôbec nachádza . Preto tvrďte . Pozor však aby ste to neprehnali . Muziku tvrdí basa , politiku tiež . Ľuďom  neprekáža , že politik tvrdí nezmysli ale , že ich tvrdí im .  Ak to tvrdí iným , tí, ktorým to netvrdí sa tešia  , lebo ľudia majú radi situácie , keď niekto robí hlupákov z iných . Je potrebné tvrdiť reálne  ale nie však zbytočne realisticky . Politici majú v obľube výroky  ako napríklad : „Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku.“ Takýmto tvrdením. Nikoho nenahneváte  , pretože mu takmer nikto nerozumie . Nikto nepriznáva rád , že niečomu nerozumie . Preto majú ľudia v úcte politikov tvrdiacich nezrozumiteľné veci . V mojom záujme nie je od politiky odradiť ale prizvať k  nej realistov bez zapísaných kníh z minulosti a zodpovedných zato čo hovoria však aj zato ako to ľudia pochopia . Absencia tlmočníkov politiky je chybou .

Pre politiku nemusíme mať z pekla šťastie  , stačí aby to šťastie prišlo z neba .

Do  krásneho leta a videnia budúci náš pán/pani predseda .

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie