Denník N

EÚ nerozvráti Marakéšska deklarácia!… A na základe čoho ste si tým tak istý, pán novinár Vladimír Šnídl?

Nebavme sa o tom, čo hrozí/nehrozí EÚ, a tým pádom aj Slovensku, v súvislosti Marakéšskou deklaráciou v súčasnosti. Bavme sa o tom, čo môže, alebo prinesie do EÚ v budúcnosti. K tomu ale žiaľ otvorení príliš asi nie ste, lebo pod Vašim článkom na internetovej stránke Denníka N nie je pripustená diskusia; minimálne pre tých, ktorí nemajú záujem predplatiť si Denník N.

Tak možno zareagujete, ak máte argumenty, aspoň tu na mojom blogu na tieto výhrady proti danej deklarácii:

 1. V deklarácii sa síce hovorí aj o boji proti nelegálnej migrácii a pašovaniu ľudí, avšak táto z nie malej časti obsahuje frázy, ktoré podporujú migráciu z Afriky do Európy. Je to v poriadku?
 2. To, že sa táto migrácia nazýva „riadenou“, resp. „kontrolovanou“, môže byť len maska. Alebo to úplne vylučujete?
 3. Je to v poriadku ak sa dokument zaoberá viac ochranou práv migrantov než bojom proti migrácii?
 4. Prejednávaný dokument sa snaží ďalej inšpirovať k migrácii. Európska únia prakticky prevzala pozíciu, ktorú predtým deklarovali len niektoré africké vlády. Je to v poriadku? Táto pozícia vychádza z predstavy, že migrácia je motorom hospodárskeho rastu, základom globálnej prosperity. Súhlasíte s tým?
 5. Viete na 100% povedať, že dokument nebude štáty nútiť poskytovať migrantom rovnaké služby ako domácim obyvateľom, vrátane vzdelania a právneho poradenstva?
 6. Viete na 100% povedať, že ľuďom, ktorí by do Európy prišli nelegálne, dokument nepomôže k tomu, aby im bol zabezpečený legálny právny status?
 7. Mnohí argumentujú, že ide o nezáväzný koncept… Prečo sa ale potom z jednania už minulého roku stiahlo USA a teraz už aj Maďarsko? Žeby už úplne prepadli xenofóbii, alebo len jasne vidia, na mnohých „menších“ príkladoch, že toto je cesta, ktorá môže ľahko viesť k totálnemu globálnemu rozvratu a chaosu?
 8. Je nepodstatné, že ide (zatiaľ) iba o nezáväzný pakt. Tá nezáväznosť môže byť kľudne len dočasná, počiatočné štádium, aby sa mnohé štáty nezľakli a aby podpísali danú deklaráciu. Dá sa to vylúčiť?
 9. V každom prípade: už tým, že niekto nejakú deklaráciu podpíše, logicky sa od neho očakáva, že sa aj podľa nej bude správať. Načo ju inak podpisoval?
 10. Ak niekto chce bojovať proti migrácii tým, že z nej urobí ľudské právo, čo príde ďalej? Ešte aké práva? Právo na svoju kultúru, i keď obsahuje týranie zvierat, nerovnocenné postavenie žien, ženskú obriezku, či dokonca nenávisť voči neveriacim a príkazy na ich likvidáciu?
 11. Ja nemusím nikomu upierať právo na migráciu, ALE na oplátku nikto nesmie upierať mne právo na to, pustiť do svojho domu, do svojho mesta, krajiny len toho, koho tam naozaj budem chcieť. Považujete to za správne?

Súvisiaci článok: https://dennikn.sk/1137602/slovensko-rozvrati-marakesska-deklaracia-uz-tyzdne-sa-siri-hoax-na-ktory-stat-nevie-reagovat/

Teraz najčítanejšie

Marcel Burkert

Dekonšpirátor. Teda má za to, že za zlom vo svete nie sú USA, dokonca ani Židia, ani ilumináti, ani slobodomurári, ani iné tajné spolky, ale jednostranná vláda rozumu, duchovná lenivosť, neznalosť zmyslu života a Zákonov stvorenia, slepá viera v mnohých podobách. Neschvaľovateľ ruskej okupácie Ukrajiny a kritik socializmu s tzv. ľudskou tvárou. Od júla 2015 aj aktívny skeptik poukazujúci na nebezpečenstvá vyplývajúce zo silne pokriveného učenia proroka Mohameda, alibizmu moslimských a európskych lídrov, pseudohumanizmu a z presadzovania multikulturalizmu za každú cenu. V súčasnosti učiteľ a miestny poslanec v bratislavskej Dúbravke.