Denník N

Nezapadol

Táto je najlepšia, už sa naťahuje…

Desiata hodina večer o sebe dáva vedieť. Elegantný oblek či pracovné montérky, dnešný súboj vyhráva to druhé. Malo by to byť naopak, funkcia nepustí, v tejto brandži je elegancia dôležitá. Ale sú dni, kedy to inak nejde, presne ako dnešný.

Betón, už tu mal byť, a tej základnej farby mohlo byť skutočne viac. Štetce nepoddajné, veľa ich tiež nie je, nevybavíš si, nemáš. Práce napredujú, tempo je vysoké, niekoľko fotografií všetko dokumentuje. Starosta v pracovnom nasadení, táto je z nich najzábavnejšia. Spomína si celkom presne, práve natieral zábradlie.

Kúpeľňa, najúžasnejšie miesto v byte, nový prídel energie. Voda, životodarná tekutina, osvieži telo i ducha. Uterák ovinutý okolo pása, skutočne sa mu to páčilo. Lipový čaj vychladol, v týchto teplotách je najlepší studený. Chlipká, upíja si maličkými dúškami, počítač spustený. Sociálna sieť, zvláštna forma komunikácie, ale moderné časy sú také.

Fotoaparát pripojený, z tých dnešných nenafotil ani jedinú. Skoro ako model, bavili sa na ňom. Hm, starosta so štetcom v ruke, prebehne mu hlavou. Táto je najlepšia, už sa naťahuje. Niekoľko klikov a je tam. Ešte kontrola, popis k tomu, môže byť.

Kávička, presne tá mu chýba, v momente je v kuchyni. To je vôňa, čuchové vnímanie čerstvo pomletej kávy je úžasné. A je v šálke, nesie si ju k počítaču. Zaujímavé, taký krátky čas a komentárov niekoľko. Pozitívne, slová vďaky vyjadrené vždy iným spôsobom. Nie celkom, tento je iný, nehodí sa sem. A je po nálade, snažil sa, ale nie všetci pochopia. Jeden klik a je preč. Upokojenie, stav, ktorý sa mu páči, číta si ich ešte raz, bez neho je to lepšie.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Darina Matichová

Slová, krátke, dlhé, pekné, hlavne hravé, táto hra ma baví. Kontakt: blogerdm@gmail.com