Denník N

Kali čo tak držať hubu aspoň o únose?

Niet žiadnych pochybností o únose slovenským vládnym špeciálom „Kali-slovairom“!

Tak už je konečne jasné prečo musí mať Ficko a Kali až doteraz štátnu ochranku. No predsa preto, aby ich vietnamskí súdruhovia neuniesli. Prosto preto, aby neboli  unesení ležiaci, spútaní alebo inak obmedzovaní. Na verejnosť prenikli už aj  informácie zatiaľ z ešte neoverených, ale dôveryhodných zdrojov priamo zo Súmračnej, že emeritný premiér a bývalý minister vnútra, po najnovšom verejnom oznámení nemeckých vyšetrovateľov okamžite „skartovali“ aj všetky svoje diplomatické pasy. Všetko urobili len preto, aby sa nedajbože nestali obeťou únoscov. Vietnamských únoscov, „rozbehnutých“ vietnamských súdruhov.

Kali nám opakovane, monotónne a úplne zbytočne v súvislosti s podozrením na únos vietnamského občana slovenským vládnym špeciálom zo Slovenska cez Moskvu ( do Vietnamu)  na dôkaz jeho viny/neviny do únavy a bez únavy opakuje: „Na palube môjho vládneho špeciálu nebol nikto“:

ležiaci

spútaný

-alebo inak obmedzovaný

A všetci mali diplomatické pasy.

Ak by toto mal byť vrcholný prejav skutočného, úprimného logického myslenia najlepšieho ministra vnútra všetkých čias akého kedy Slovensko malo, tak potom už naozaj funkciu ministra vnútra na Slovensku môže rovnako „kvalitne“ zastávať už aj jeho dlhoročná pravá ruka Deniska Saková …. .

Bolo by smiešne, ak by si Kali naozaj myslel, že v dnešnej dobe rôznych drogových a technických vymožeností ( viac info u kamoša Počiatka) len každý ležiaci občan Slovenska, Európskej únie, či zvyšku sveta môže byť unášaný, či unesený! Rovnako by bolo zábavné, ak by si „náš“ Kali skutočne myslel, že len každý spútaný človek je unášaný, či unesený. To aby sme sa začali obávať, že nám vietnamskí súdruhovia nejakým nedopatrením nebodaj unesú aj nášho najväčšieho slovenského zmenkového „kráľa“ Mr. Kočnera. Nakoľko putá na jeho rukách nezakrylo ani indiskrétne prehodené sako.

Ale Kali dobre vie, že my vieme, že on to ani trochu úprimne nemyslel.

Kali by už aj rád bol ticho, po slovensky by len tak držal hubu kdesi v tichosti na pláži za hranicou všedných dní. Ale nemôže, má strach. Únos bol vždy, či za Mečiara/Lexu, č i za Fica/Kaliňáka trestným činom.  Zistenia a výsledky vyšetrovania nemeckých orgánov činných v trestnom konaní únosu vietnamského občana z Nemecka, nie je možné ani ovplyvniť, ani tak jednoducho po slovensky skartovať. Skutok, trestný čin, únos sa jednoducho stal! A basta.

A tak Kali postupne a len veľmi, veľmi nerád nakoniec pripúšťa, že mohla byť tými zlými Vietnamcami vraj zneužitá jeho pohostinnosť… . Nakoniec je celkom dobre možné, že nám ešte oznámi, že tým pôvodne uneseným mal byť On. Len Vietnamci ho zabudli napísať na ten zoznam. A tak sa nedostal do svojho vládneho špeciálu, lietadla.

Kali ako vždy zavádza úplne nepodstatnou informáciou, že informáciu o únose nemeckí partneri nezaniesli do schengenského informačného systému. Ale Kali, ak by to tam aj bola, po pravde, obed by si si aj tak za štátne s vietnamskými páchateľmi dal! Letecký špeciál by si im aj tak bezplatne a potajme poskytol. Veď meno hľadaného by na zozname vietnamských súdruhov nebolo.  A vizuálne jeden Vietnamec predsa vyzerá ako druhý. Každý je hnedooký i trochu šikmooký. Prosto ako by ich jedna (vietnamská) mater mala. To isté si Vietnamci samozrejme myslia o nás, o Slovákoch.

Vietnamskí hodnostári sa v Hanoji vraj doteraz chichúňajú, aký dobrý barter to s Kalim pri obede na Bôriku zjednali. Slovenský vládny špeciál grátis na linke Praha-Bratislava-Moskva s nelimitovaným počtom dobrovoľných i nedobrovoľných cestujúcich. A taký zoznam cestujúcich, na ktorý sa Kali doteraz odvoláva, vraj hocikedy a hocikomu vytvoria aj na počkanie. Samozrejme oficiálne oficiálny. Stačí ak si každý vopred povie, ktoré mená tam majú, a ktoré nemajú byť. Žiadny problém pre vietnamské ministerstvo vnútra, pre vietnamskú tajnú službu. A diplomatické pasy vyrábajú nielen oni rovnako na počkanie a grátis.

Len Bašty je údajne nespokojný s tým, že by mal najnovšie developerské projekty a lá Bonaparte realizovať až v ďalekom Vietname. Veď tam preukázateľne jednak Napoleon nikdy nebol, jednak DPH majú len v smiešnej výške nejakých slabých 10%. Ale snáď vietnamskí spoluúnoscovia, pardón obchodní partneri niečo vymyslia… .

 

Pozn.: Fikcia písaná na základe konkrétnych zistení nemeckých vyšetrovateľov.

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...