Denník N

Pravda o únose po vydaní Thanha do Nemecka… .

Kaliho trápny pokus s detektorom ako snaha ovplyvniť slovenských svedkov?

Podľa posledných informácii je úplne možné, že Vietnam vydá uneseného Thanha do Nemecka!!!

Nemecko unesenému Thanhovi v jeho neprítomnosti totiž ešte v decembri 2017 udelilo politický azyl! Dôvodom na udelenie politického azylu bolo jeho dlhodobé a  systematické  prenasledovanie vietnamskými súdruhmi z vietnamskej tajnej služby.

Nemecká vláda naliehavo požiadala vietnamskú vládu, aby okamžite vydala /vrátila uneseného a na doživotie odsúdeného uväzneného Thanha do Nemecka. Podľa posledných medializovaných informácii je úplne možné, že Vietnamská vláda nakoniec Thanha do Nemecka aj vydá . Nemecké média dokonca už informovali, že by sa tak malo stať koncom tohto leta… .

Škoda, že o tejto skutočnosti nevedel Kali. Mohol ušetriť čas a peniaze za skúšku na detektore. Peniaze mohol investovať radšej do nejakého nového, veľkého projektu s Baštym. Do nejakej novej dovolenkovej destinácie, do dovolenkového rezortu napríklad vo Vietname. Mohol predsa v kľude sedieť so založenými rukami, až ho do Nemecka navrátený Thanh svojou výpoveďou o skutočnom priebehu únosu vyviní. Alebo nebodaj naopak dozvedel sa o tejto skutočnosti ako prvý a práve preto tak letel na ten detektor, aby ho stihol skôr ako ho Thanh obviní???

Všetci slovenskí občania nepriamo, či priamo dotknutí únosom tohto vietnamského občana, všetci potencionálni svedkovia únosu, by si mali pred už svojou prvou oficiálnou výpoveďou zvážiť skutočný a plnohodnotný dopad tejto skutočnosti na ich výpoveď. Na výpoveď, na pravdu v ich podaní, ktorá môže byť neskôr aj priamo konfrontovaná. Konfrontovaná  so skutočnou pravdou, s výpoveďou samotného uneseného Vietnamca pred nezávislými nemeckými vyšetrovateľmi!

Kali je dostatočne inteligentný aspoň na to, aby vedel že jeho teátro s detektorom lží nikoho nepresvedčí. Ale on sa aj tak snažil. Niekoho by mohlo nedajbože ešte napadnúť, že táto Kaliho fraška s celým jeho mediálnym vyhlásením mala len zapôsobiť, či ovplyvniť najmä slovenských svedkov. Budúcich svedkov. Rovnako tak Kali dobre vie, že keby mal naozaj úprimný záujem očistiť svoje meno a úplne čisté svedomie v kauze tohto bezprecedentného, obludného medzinárodného únosu, tak by už dávno v priebehu roka prostredníctvom svojho „saka“ na ministerstve vnútra inicioval jeho dôkladné medzinárodné vyšetrovanie. Vyšetrovanie za účasti, pod gesciou samotných nemeckých vyšetrovateľov! A bolo by vymaľované. A „štvaví“ novinári, „sterilná“ opozícia, či “ sorosovi“ mládežníci by boli úplne nahraní. Len keby mal tak ľaliovo čisté svedomie… .

Svoj mediálny atak na budúcich svedkov chtiac/nechtiac pridal aj spoľahlivý Fickov spolužiak. Pekelník Čižnár. Verejne samoľúbo nastolil otázku údajného tendenčného „načasovania“ svedeckých výpovedí. Výpovedí svedkov medzinárodného únosu na slovenskej pôde pred slovenskými novinármi. Už však doteraz nepovažoval vôbec za potrebné vyjadriť sa k tomu, že v právnom štáte nemá žiadnu právnu hodnotu teátro dôvodne podozrivého z organizovania resp. zo spoluúčasti na medzinárodnom únose na detektore lži? Dokonca keď si sám vyberá nielen otázky ale i firmu, u ktorej tieto otázky na jej detektore  absolvuje.

Kali opäť len zavádza. Opäť len účelovo odpútava pozornosť. Podobne sa márne snažil zavádzať s uverejnením/neuverejnením informácii o únose nemeckými orgánmi činnými v trestnom konaní v tzv. schengenskom informačnom systéme. Nakoniec ho sami Nemci ľahko usvedčili z ďalšieho klamstva. Predmetná informácia bola bezodkladne do schengenského informačného systému preukázateľne vložená.

Pre všetkých svedkov slovenskej časti medzinárodného únosu, ktorí boli zneužití pri plnení svojich služobných alebo pracovných povinností je jediná správna cesta ako sa s tým vyrovnať. Ako pristúpiť k svojej výpovedi. Prosto hovoriť a vypovedať len tak, ako sa veci, udalosti skutočne stali. Ako ich skutočne zažili. Vypovedať pravdivo. Pravdivá interpretácia udalostí všetkých zúčastnených svedkov bez ohľadu na eventuálne menšie, či väčšie tlaky, dotazy, náznaky niektorých neprajníkov pravdy je z ich osobného i profesionálneho hľadiska tým skutočným elixírom, ktorý nemôže z dlhodobého hľadiska žiadnemu svedkovi únosu profesionálne ani osobne uškodiť.

Najmä v kontexte blížiacich sa parlamentných volieb, ktoré s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou , zmenia súčasnú konšteláciu hviezd na politickom nebi. Kali aj tak už dnes viac ako nejakú politickú hviezdu symbolizuje čiernu dieru, obrovskú čiernu dieru, ktorá nezadržateľne sťahuje všetko (všetkých) čo jej v jej dosahu do čiernej prázdnoty, do politickej ničoty. A na tom nič nezmení už ani to, či má pritom ( alebo pri detektore) prekrížené nohy alebo nemá.

A že tie tlaky na svedkov únosu skutočne sú a nie malé, presvedčivo dokazuje aj mediálna „hláška“ jednej ministerky bez dôvery prezidenta slovenskej republiky o tom, že únos je len nejaké sci-fi. Ani tých najväčších hollywoodskych filmových producentov a režisérov by nikdy nenapadlo, ako ľahko sa zmení sci-fi na reálnu drámu o únose so slovenskou účasťou pod „odborným“ velením ministerstva vnútra na čele s nominantmi za SMER-SD.

Cestu ku skutočnej pravde o únose tak „istí“ potencionálny návrat Thanha do Nemecka. Kali už isto chystá vládny špeciál, aby to bolo čo najskôr…. .

Teraz najčítanejšie