Denník N

Taká malá diera v Moste SNP

Drevená konštrukcia pod Mostom SNP je už pár mesiacov predmetom záujmu stavebných úradov. Tuning priestoru pod mostom a mosta samotného občas pôsobí, ako keby tam pracovali známe večerníčkové postavičky zo seriálu A je to.

Pri nedávnej prechádzke z jednej strany Dunaja na druhú ma upútala plastová trúbka, ktorá  sa len tak ležérne vynárala z oceľového mostného piliera.  Viem, že  oceľ je pomerne nepoddajný materiál. Z minulosti si nepämatám žiadny podobný plastový tuning.  Je teda  zrejmé, že nejakí miestni remeselníci  v štýle Pata s Matom  zobrali vŕtačku a  do piliera spravili jednoducho vetrací otvor. Len miesto vetrania cez neho pretiahli plastovú trúbku.

Pre neveriacich Tomášov prikladám aj fotografiu:

Podľa dnešného článku je konanie o stavbe pod mostom na petržalskom stavebnom úrade taktiež plné zaujímavých úkazov. Uvidíme, ako sa nakoniec o tuningu mosta vo vlastníctve mesta rozhodne a čo na to povedia potenciálni kandidáti na primátora.

Mňa osobne by  zaujímalo, či Pat a Mat budú vo vŕtaní do mosta pokračovať, pretože  piliere na štýl ementálu by mohli byť pre turistov mimoriadne fotogenické.  Najmä pri západe slnka.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie