Denník N

Taká malá diera v Moste SNP

Drevená konštrukcia pod Mostom SNP je už pár mesiacov predmetom záujmu stavebných úradov. Tuning priestoru pod mostom a mosta samotného občas pôsobí, ako keby tam pracovali známe večerníčkové postavičky zo seriálu A je to.

Pri nedávnej prechádzke z jednej strany Dunaja na druhú ma upútala plastová trúbka, ktorá  sa len tak ležérne vynárala z oceľového mostného piliera.  Viem, že  oceľ je pomerne nepoddajný materiál. Z minulosti si nepämatám žiadny podobný plastový tuning.  Je teda  zrejmé, že nejakí miestni remeselníci  v štýle Pata s Matom  zobrali vŕtačku a  do piliera spravili jednoducho vetrací otvor. Len miesto vetrania cez neho pretiahli plastovú trúbku.

Pre neveriacich Tomášov prikladám aj fotografiu:

Podľa dnešného článku je konanie o stavbe pod mostom na petržalskom stavebnom úrade taktiež plné zaujímavých úkazov. Uvidíme, ako sa nakoniec o tuningu mosta vo vlastníctve mesta rozhodne a čo na to povedia potenciálni kandidáti na primátora.

Mňa osobne by  zaujímalo, či Pat a Mat budú vo vŕtaní do mosta pokračovať, pretože  piliere na štýl ementálu by mohli byť pre turistov mimoriadne fotogenické.  Najmä pri západe slnka.

Teraz najčítanejšie