Denník N

Varíme s Medveďmi – ‚Rozbalené‘ španielske vtáčky.

Existuje množstvo klasík, ktoré si v rámci nového režimu musíme odoprieť pre obsah nevhodných ingrediencií a náročnosť prípravy. Jesť však treba každý deň a to čo nám ponúknu zamestnanecké jedálne, je väčšinou nevhodné. Preto je potrebné zvoliť rýchlejšie postupy a vhodnejšiu skladbu pokrmov.

Jedna z možností je zjednodušiť a vylepšiť klasické jedlá. Na našom starom blogu máme skutočne pekný recept na španielske vtáčky. (Hneď by som si dal… :)) A veruže sme ich už aj rozbaľovali v snahe o diétnejšiu úpravu. Tu je ďalšia diétna a pritom rýchla úprava.

Potrebujeme: Morčacie, alebo kuracie prsia, uhorku (a vôbec nemusí byť kysla, ak máme problémy so zakyslením), cibuľa, najlepšie nová, aspoň dve – tri vajíčka uvarené natvrdo, olej, trochu cesnaku a jedno balenie údeného tofu. Dochutíme jednoducho bylinkami, mletou paprikou, horčicou a trochou soli.

Vegetariáni môžu skombinovať údené tofu s neúdeným pokrájaným na kocky a vypomôcť si sójovou omáčkou.

 

Do vhodnej panvice s pokrievkou dáme na trochu oleja a na ňom prehrejeme nakrájanú cibuľku s cesnakom.

A potom už žiadne ‚štráchy‘. Pridáme morčacie či kuracie prsia nakrájané na kocky, nastrúhanú uhorku a to poriadne veľa, ak použijeme čerstvú, nastrúhané údené tofu a na vrh kydneme poriadnu lyžicu plnotučnej horčice. (Nad octom v nej milosrdne privrieme očkom…:))

Pomiešame, podlejeme vodou, ba aj trochu toho vína by neuškodilo, ak môžeme samozrejme. Takisto môžeme pridať nejaké bylinky, ale ak chceme identickú arómu a chuť španielskych vtákov s bylinkami nepreháňame. Všetko podusíme cca 20 – 30 minút a na záver pridáme pretlačené vajíčka na tvrdo, ktoré nám skvele zahustia omáčku a dochutia výtvor. Ak sme použili čerstvú, nie kyslú uhorku a víno nemôžeme, je namieste pridať šťavu z jedného citróna.

A je hotovo. Možno to nevyzerá, ako gurmánska lahôdka, ale chutí to dobre. Podávame s ryžou, alebo ako my s fazuľovými cestovinami a podobne.

Dobrú chuť od Medveďov.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Roman Dulgerov a Danko Beran

Viac rokov sme varili a písali na blogu SME. Dnes sa po období oddychu vraciame na blogy s novými receptami. Asi nám to chýbalo. Najviac sa budeme venovať receptom podla zdravého životného štýlu. Ale z času načas určite zaradíme aj nejaké to obžerstvo.