Denník N

Naozaj si pre svoje osobné záujmy vezmete na dva roky Slovensko za rukojemníka?

Tak sa opýtajte politikov demokratickej opozície na chvoste preferencii politických strán z augusta 2018, či im ide o Slovensko, alebo o to, aby ONI boli zvolení.

V marci som to písal z pocitu. Dnes, v auguste, môžem povedať, že je to exaktný fakt.

Ostatný prieskum ukazuje, že nie, 36%. Ale až pekných guľatučkých 20,7+10,1+10+9,4=50,2%

Pardón, Smer-rodina tam nemá medzi vymenovanými hriechmi obžerstvo a smilstvo. To by som im nemal upierať, že.

Ak by bolo pred voľbami, všetci by sa postavili za voľbu SaS, len aby neprepadli hlasy. Jediná osamotená stojí v obkľúčení smrteľných stonov Smeru, kotlieb, Sme-rodina a kapitáňa.

Ale keďže sme uprostred volebného obdobia, všetky demokratické sily počítajú ešte s dvomi rokmi vlády koalície Smer+SNS+Most, tak si každý v stranách ako PS, Spolu, KDH, SMK rieši svoje vnútrostranícke veci pokojne v duchu svojich dvojročných marketingových plánov.

A nech si Smeráci a SNSsáci rozkradnú, čo ešte stihnú.

Ako som bol nedávno napísal, PS a Kiska to prekaučovali. A pomáha im nejeden ľavicový intelektuál. Naopak, SaS stojí pripravená, voľby môžu byť aj zajtra. Osem reformných diel leží na stole a diskusia o politických kompromisoch môže začať už včera. Stačí povedať a dať dohromady demokratické politické sily.

Ale chcú to?

Tak sa opýtajte politikov tam z toho chvosta preferencii, či im ide o Slovensko, alebo o to, aby ONI boli zvolení.

Verte mi, je to sakrametský rozdiel, písať program pre Slovensko a písať program pre to, byť zvolený. My sme písali zdravotnícky programe pre Slovensko. A ak sa niekde objavili frázy na tému „svetový mier“, prišiel Sulík a vyškrtal ich. Lebo cieľom SaS v zdravotníctve sú občania Slovenska a 105x lepšie zdravotníctvo ako máme dnes.

Takže znovu, aby to aj nabúšení a našupovaní markeťáci pochopili: Naozaj si pre svoje osobné záujmy vezmete na dva roky Slovensko za rukojemníka?

Hovoríte, že „Skorej stavili na realitu, kde ani jeden z ucastnikov sucasnej koalicie nema zaujem skocit skor ako po 4 rokoch.“, píše fejsbúky.

„Skorej stavili na realitu…“ – je to ako v kvantovej fyzike – politická strana ako priamy účastník pokusu pozorovaním tohoto pokusu ovplyvňuje jeho výsledok. Bez rozdielu celý chvost preferencii politických strán.

„Staviť na realitu“ znamená vedome sa zmieriť s tým, že Slovensko bude ešte 2 roky vystavené drancovaniu vládnej koalície Smeru s SNS. Drancovaniu nie len ekonomickému, ale aj morálnemu.

A prečo? Len preto, že ONI chcú byť zvolení. Nie ich riešenia, nie ich program. Oni sami. Pretože ako som bol býval bol už pradávno napísal – Prvá iterácia k normálnosti nebude ani konzervatívna ani liberálna voľba

Na čo ešte budeme čakať? Na aký impulz?

  • Vražda novinára a nevinnej družky – ček
  • Štátny terorizmus – ček
  • Rozvrat zdravotníctva a financovania liekovej politiky – ček
  • Prehlbovanie regionálnych rozdielov – ček
  • Mafia v kancelárii predsedu vlády – ček
  • Nulový „dobiehací“ rast ekonomicky, vyhadzovanie eu-dotácii von oknom – ček
  • Rozvrat vedy a výskumu, chýbajúce učebnice, nulová reforma školstva – ček
  • Nárast podpory fašistov, nočných vlkov a dezinformácii – ček

Dáme ešte dva roky? Do volieb stáva cca 1 rok a 186 dní.

Autor je členom SaS a členom zdravotníckeho tímu SaS. Má na starosti liekovú politiku. 

Viac jeho politických textov na jeho politickom webe www.politik.pilnik.sk. Ak chcete sledovať aj ďalšie jeho politické vyjadrenia, staňte sa fanúšikom jeho facebookovej stránky.Teraz najčítanejšie

Martin Pilnik

Lekárnik - optimista.
Liberál, pravičiar, člen SaS, člen zdravotníckeho tímu SaS. www.politik.pilnik.sk
[Autorom fotografii, ak nie je uvedené inak, je ©Martin Pilnik]