Denník N

Moje propolisové leto

Čakala som na električku… Niekde v hĺbke som zaňuchala divný pocit…. striaslo ma.. hmm.. tieto predtuchy nikdy nebývajú klamné….

V tom sa vyrútilo zo zákruty hasičské auto.. autá na križovatke sa nárazovo zrazili.. niekto zakričal „debil“… rozbité spätné zrkadlo…. spadnutý mobil a rozbitý displej….

Ufff….

Akoby sa v jednom momente vzpikol proti človečinám snáď úplne celý Vesmír….

Niekde som čítala, že rok 2018 je rok Božskej spravodlivosti. Navyše je august. Takže sú osmičky dve. 8, 2018…. a osmička reprezentuje nekonečno… Preto staré koncepty fungovať moc nebudú….. Všetko nedokončené sa bude drať na svetlo… Bude chcieť byť vyslané do hmoty….. svojským spôsobom.. trochu nemilosrdne….  a nevyspytateľne….

No … tak to by sme mali ..

Numerológia…..

No a potom som niekde čítala, že „Ak chceš rozosmiať Boha, Vesmír.. –  prezraď mu svoje plány..“ (-:

Tak… Aj toto sedí!!!

Ešte pred mesiacom by som sa možno aj tomuto smiala. Potom, čo môj zápal v tkanivách zubov dospel do absurdných rozmerov  – všetko sa vo mne rázom zmenilo ….

Ešte prednedávnom by som tvrdila, že ak máš cieľ a poctivo na ňom pracuješ – dopracuješ sa k výsledku…. Dnes ,.. keď si dávam obklady na moju rozbombardovanú čeľusť – už si v ničom nie som istá….

A tak aj moja klavírna učebnica pre deti išla stranou… Nenašiel sa nikto, kto by mi to graficky dal dokopy. Sama som ju zilustrovala, piesne sú otextované a mnou zhudobnené. Navyše má kniha príbeh a je klavírnou učebnicou … Ale grafiku si už urobiť neviem…

Treba si priznať, že človek to všetko nemôže robiť sám…

Nemôže byť na všetko sám. Dlho sme si to s mojim partnerom mysleli, .. že to aj graficky dáme dokopy. Potom prišlo demolačné obdobie pádov.. Stav, kedy nemôžete robiť bežné veci…. skrátka.. vyčerpanie po všetkých stránkach….

Vesmír nám dal lekciu. Lekciu, že človek naozaj nedokáže všetko…. a má svoje limity…..

Keby nie propolisu, asi sa zbláznim….. Ak máte bolesti zubov – skúste propolis. Nič lepšie fakt nenájdete….

Za posledný čas som sa vzdelala viac aj v oblasti bylín. Pokus a omyl napovie. A vždy na niečo prídem! Experiment.. otvorená myseľ….

Bolesť zubov ma na nejaký čas paralyzovala…. A tak prežívam svoje propolisové leto….. Leto, v ktorom chýba plávanie, Slnko a dobré jedlo…. Po náročných zubných zákrokoch sa nedá jesť, spať. Dokonca ani sťažovať na celý Vesmír – rozprávaním…… Výsmech… (-:

A tak dumám….. Zvykla som si po zákrokoch na mlčanie… a na krátke vety, ktoré vyjadrujú čo najvýstižnejšie obsah toho, čo chcem povedať..

Sem tam hodím do zošita novú pieseň……. už ich máme cez 200….

Naše piesne môžte sledovať tu:

A potom je tu naša detská tvorba… Verím, že sa časom nájde človek, ktorý moje piesne pre deti dá do grafickej podoby a urobí z nich čosi veľkolepé….. Hľadá sa šikovný nadšenec, ktorý bude zapálený pre detskú tvorbu.. Za služby samozrejme zaplatím. Aby niekto nenadobudol pocit, že chcem všetko zadarmo. Nedávno  som volala s jedným pánom grafikom,.. a ako prvé – začal mi vykladať aké je to drahé a že to nie je len tak na Slovensku a  potom prešiel do fázy „nedá sa to“. Haló! Keď niekoho oslovujem, som pripravená predsa, že to nebude zdarma… či? Máte inú skúsenosť? V telefóne znel však otrávený hlas. Takýchto ľudí naozaj nehľadáme!

Je dosť ťažké nájsť odborníka a človeka s veľkým srdcom♡ v jednej osobe…. Raz sme to vyskúšali, rezonovalo to… Ale počas práce som mala pocit, akoby sme obe hovorili iným jazykom. Bola to frustrácia, zakaždým všetko hovoriť dookola a spätne sa tam objavovali tie isté chyby. Stratégia je skrátka strašne dôležitá… Takže som to po čase vzdala… Niekedy sa to celé na Vás zrúti. Spoja sa všetky zlé okolnosti… a príde únava. A potom sú tu priority. Zdravie a či nasilu tlačená idea splniť si sen a zrealizovať ho? Ak Vás telo prestane poslúchať – máte vyber jasný….

Aby ste mi rozumeli….  Mám pre deti rôzne kúsky. A preto hľadáme niekoho na dlhodobú spoluprácu.. Mnohé skladby a texty majú ľahko psychologický podtext…. Myslím, že sú dosť nadčasové.. a možno práve preto je to tak náročné – dať to celé dokopy….

Hľadáme niekoho na dlhodobú spoluprácu,.. pretože môj mozog každým dňom chrlí nové nápady… A bola by to fakt škoda – nápady mať v šuflíku… S deťmi pracujem a všetky materiály, ktoré som vytvorila –  sú dlhoročnou skúsenosťou…

Ak sa táto cesta nevydarí, všetky materiály budú preložené do angličtiny a výjdu jednoducho v iných jazykoch…..  a vydáme sa úplne inou cestou, asi ako väčšina autorov. A v tomto prípade obídeme slovenčinu…

Situácia s kultúrou na Slovensku je priam alarmujúca..  Práve preto sa na Slovensku nič nezmení.. Tu na Slovensku – zdá sa, že skapal pes…. V inštitúciách si pekne sedia ľudia už nejaké tie roky na svojich kancelárskych točiacich stoličkách a takúto kreativitu nepotrebujú. Odsedia si svoj čas v práci a potom pevne zatvoria dvere….  Načo by sme hľadali niečo nové..? Veď sú tu staršie a stále účinné publikácie. A síce mnohé z komunizmu.. Tie však musia stačiť! A bodka! Basta fidli!

Hudobné vydavateľstvá pomaly vymreli. Opus skončil vydávanie nôt v roku 1989. Jediné, čo na trhu ostalo je Hudobný fond. Stačilo tam ale napísať pár písmenok a človek hneď získal obraz… Komunizmus.. Všetky tieto inštitúcie sú zamorené mentálnym programom starých čias ešte z roku 1989. Autorom neposkytujú kompletnú grafiku. Tak si vyberte.. Vlastne ani niet z čoho vyberať. Zaostali sme v roku 1989. Odvtedy v kultúre ostala čierna diera….. Ak chce človek niečo tvoriť – žiaľ,.. zrejme nie v tejto krajine…….

A načo je komu vlastne kultúra? Ľudia prežívajú ako sa hovorí „z výplaty do výplaty“.. a tak kultúra je len nepatrný bonus, ktorý v živote ľudí nie je dôležitý….. Súčasný stav v SND zrkadlí situáciu kultúry a stav celej krajiny. Všade inde vo svete je divadlo v rozkvete, u nás nie je ani na výplaty… Všade inde je pýchou…. U nás vlastne ani nie je tak dôležité..  A je to snáď tá tuším najspodnejšia trieda……….. Je to smutná realita………. Je to vlastne hanba!

Fuuuj, Slovensko.. prepadávaš sa do akejsi mentálnej temnoty….

♧♧♧

Ale teraz, .. nechajme to stranou.. je čas na regeneráciu…

Na šumenie vetra,.. stromov…….

Čakám na ochladenie..

V minulosti som milovala teplo,.. ale moje telo sa preplo do akéhosi zvláštneho režimu. Začala som milovať ľadovú vodu…. A dokonca mi už nepripadá až taká ľadová ako kedysi…

Všetko sa mení….

Posunom zubnej osi akoby sa čosi posúvalo aj v psychike……

Rany sú otvorené…. Občas prijímam bolesť a skúmam ju.. ako pulzuje…

Ale občas sa búrim…

Obklad z propolisu.. levanduľová voda.. ľubovník..

Hypericum perforatum…..

Masáž….

Chvíľkový progres..

Pád…

A zas odznova…

♧♧♧

Včera som si všimla v električke dve staršie pani. Pretekali sa…

„Ja v deväťdesiatom druhom … som prekonala infarkt..“.. povedala z nich jedna víťazne…

A druhá na to: „To ja v deväťdesiatom… som mala tri operácie..“

Divné.. Žeby sa pretekali v utrpení?

Akoby chceli za to dostať medailu…..

Alebo je tu zas ten poondiaty vzorec, že „život je utrpenie..?“

Robíme to nevedome? Inak to nevieme? Nie, s týmto sa neuspokojím……

My sa vlastne často v utrpení doslovne pretekáme.. Dokonca, často sme na to hrdí! Kto viac trpí = ten je silnejší jedinec..  A ten kto netrpí – ide z kola von! Divné čo…?

♧♧♧

A v noci zas ticho……. Vesmírne ticho je v noci iné ako ráno…

Pokus o spánok…..

Som vďačná, keď aj moja čeľusť spí. Keď nepulzuje. Nepripomína sa…..

Otáčam sa na jednu stranu… potom na druhú….. bolesť na lícnych kostiach ma hneď upozorní, prečo je dobré ležať rovno……..

Tak sa učím spať rovno….

Učím sa prijímať pulzujúcu bolesť…. vediem s Vesmírom „monológový dialóg“…. A on odpovedá v mojich snoch……..

Zastaviť sa…..

Nehodnotiť….

Nekritizovať…..

Prijímať to, čo je…

Zatiaľ nasávať….

Načúvať…..

Tarot ukazuje vyčkať…. Ách, kedy mi prídu nové karty? Kto to má vydržať, stále si ťahať dookola rovnaké karty….. ???

Sme netrpezlivými deťmi…..

Korytnačka v sne hovorí: „Menej je viac..“

Moje propolisové leto vrcholí…..

Už nevyslovujem presvedčenia.. plány….. často sa bojím vôbec myslieť…. cítim sa ako zmänšená postavička z gumkáčov.. Sme  tak vo Vesmíre maličkí.. len si niekedy myslíme, že dokážeme všetko…

Psssst! Vesmír si všetko pamätá!(-:

Verím, že mi časom pošle tých správnych ľudí pre moje zbierky nôt…….

A keď čierna luna skončila……..

Prišlo novolunie…..

Niečo si praj! Vraj v novoluní všetko narastá…………….

Ale dávaj pozor!

To prianie sa môže napĺňať úplne inak ako si predstavuješ…….. s iným postupom…..

Ver mi, .. mám s tým skúsenosť……..(-:

Maj sa slnečne a bezbolestne …♤♡♧

☆Ufónica Kity☆

(Foto k článku: moje ufónske.. včerajší mystický západ Slnka.. ani maliar by to lepšie nenamaľoval.. dokonalé dielo! (-: )

Teraz najčítanejšie

Katarína Lorenčíková

Majka z Gurunu, večná ufónica... hľadačka pokladov v nevšedných všednostiach... Skladateľka, hudobníčka, textárka, speváčka, cirkušantka života.. Človek... Našu music nájdeš na www.zabiepierko.com O mne? Dočítaš sa viac na mojom webe: www.vwala.sk Život je ako tanec! Namaľuj si svoj obraz života.. namaľuj si sny..... Vesmír nie je až taký krutý, aby všetkým splnil ich priania (-: