Denník N

Zaľúbená a ohrdnutá

Keď si náš objekt záujmu vyberie radšej nášho súrodenca, pekne to zabolí. Láska skrátka prichádza, až keď ju nečakáme.

Isabelle Fairlynová je presne ten prípad. Má úplne jasnú predstavu o svojom živote aj o budúcom manželovi, dokonca si vytipovala vhodného adepta. Bohužiaľ, či našťastie, ten sa oženil s jej vlastnou sestrou. Oči pre plač jej však veľmi nezostanú. Dejú sa okolo nej veci, ktoré jej nedajú vydýchnuť. A má šťastie, že má pri sebe priateľa, ktorý je viac než ochotný ju chrániť – aj pred smrťou.

Michelsovej romantická séria o Náhradných dedičoch pokračuje pod názvom Hriešny dedič a ústrednou postavou sa tentoraz stal samotný vodca Spolku náhradných dedičov – Fallon St. James, ktorý sa doteraz v jej románoch iba mihol.

Kto je tento muž, čo založil Spolok náhradných dedičov, kde sa združujú muži, čo nezdedia po svojich otcoch majetok, džentlmeni, čo sú odstrkovaní a nepotrební? Muž, ktorý im dodáva pocit sebadôvery, muž, ktorý sa neštíti stiahnuť po zbrani? Je to zlodej, vrah, skoro až mafián…? Mlčanlivý, prísny a rázny, všetci ho na slovo poslúchajú…

Fallonovu tvrdú masku naruší až jedna žena: Isabelle Fairlynová, ktorá neustále prenasleduje jeho priateľa Keltona Bricea, taktiež člena klubu Náhradných dedičov. Fallon sa s ňou spriatelí, či vlastne vďaka svojej spontánnosti skôr ona s ním. Fallon zisťuje, že mu to dievča dokázalo vyčariť úsmev na tvári, zrazu žartuje s priateľmi a zabúda na svoje povinnosti, z ktorých sa nevedel (ani nechcel) nikdy vymaniť…

Takto asi vyzerali lesné nymfy zo starých bájí – ružové líca, oči lane a záplava plavých vlasov splývajúcich okolo tváre žiariacej nevinnou, nadpozemskou krásou.
Ibaže táto dáma nepatrila do lesov s nymfami. Nie v takých šatách, aké mala na sebe. Hoci Fallon nebol obdivovateľ módy, jej šaty vyzerali ako utkané z hviezd, desiatky korálikov zachytávali svetlo sviec a obkresľovali dokonalé krivky.
Kto je tá dáma a prečo sa zakráda za takým mužom ako Brice?

Udalosti však náhle naberú spád, pretože nepriateľ jej otca i Fallona sa pokúsi siahnuť jej na život a navyše na ňu hodí krádež drahých obrazov v galérii…

Michelsová v tejto časti rozohrala partiu živých postáv s rozličnými osudmi a životnými cieľmi. A nad celý príbehom sa ako opar neustále vznáša láska vo všetkých jej podobách… Veľmi príjemná oddychovka, ktorá nie je čisto ľúbostným románom, ale najmä príbehom s dejom.

 To, čím si kedysi vypĺňala čas, jej teraz pripadalo povrchné. No pred tým, ako ju Fallon uniesol, bola spokojná, nie? Aspoň si to vtedy myslela.

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie