Denník N

Kali nevie ani poriadne sedieť v kresle

Ešteže existujú kreslá (elektrické) kde to až tak nevadí… .

Tak Kali nám všetkým predviedol zase jedno zbytočne a zavádzajúce divadielko. Nepodarené ochotnícke divadielko, „teátro“ nehodné najlepšieho ministra vnútra akého kedy to Slovensko naše malo. Kali si nedal žiadnu námahu, aby si svoju rolu, svoj „štek“ aspoň trochu, trošičku naštudoval. Aspoň niektoré technické detaily, aspoň to ako správne sedieť na stoličke, v kresle. A pritom to bola tak úplne jednoduchá rola. Herecká rola skoro bez textu. Mal len správne sedieť na stoličke „akože“ pri teste na detektore lži. Na polygrafe.

Kali sám iniciatívne expedoval fotky zo svojho posedenia. Fotky, ktorého ho absolútne jednoznačne zdiskreditovali. Jeho vlastné fotky ho usvedčili z klamstva, z ďalšieho podvodu na slovenskej verejnosti. Potvrdili, že Kalim iniciovaný test na detektore lži nebol ani po formálnej a technickej stránke správny!

Podľa slovenskej polygrafologičky a súdnej znalkyne p.Fortis (aktuality.sk 180814) nielenže nemal mať prekrížené nohy pri sedení, ale ani dlane mu nemali ochabnuto visieť z opierok kresla, ani manžeta polygrafu na Kaliho pravej paží nebola upevnená správne. Veď načo aj Kali? Na prekrížené nohy vystresovaný Kali ešte rýchlo chaoticky reagoval a poslal mienkotvorným médiam „opravené“ fotky, na ktorých mal už kolienka voľne roztiahnuté. Ale ani tento druhý repasovaný Kaliho posed odborne k polygrafu nepatrí! Testovaná osoba podľa súdnej znalkyne nemá mať ani voľne roztiahnuté kolená, pri sedení nemá mať predsunutú panvu, ani stlačený hrudník. Spolu s nesprávne formulovanými otázkami polygrafologička diplomaticky konštatuje, že pochybuje o relevantnosti dosiahnutých výsledkov a správnosti absolvovaného testu ako celku.

Americkí experti p. R.E.Lee a p. P.T.Coffey (denník N 180813) sú jednoznačnejší. Podľa nich je test neplatný!!!

Ten test je nielen neplatný, ale aj absolútne zbytočný. Test a „teátro“ s tým spojené, poslúžil Kalimu len na odpútanie pozornosti slovenskej i zahraničnej verejnosti od jeho úmyselnej/neúmyselnej participácii na únose vietnamského štátneho občana slovenským vládnym špeciálom.

Vystrašený Kali si nedal žiadnu námahu ,aby nás „poriadne“ s tým polygrafom oklamal. A kedysi dávno, vedel klamať aj s určitou noblesou a istou miery logiky. Tej „echtovej“ sedliackej logiky. Teraz Kali môže len dúfať, že v tom množstve rozhorčených a oklamaných občanov a občianok Slovenska sa nenájde žiadny iniciátor celonárodnej dobrovoľnej zbierky na poriadne elektrické kreslo. Keď už nevie poriadne v kresle sedieť, nech aspoň to kresloporiadne. Elektrické. Kali a jeho kompánia majú toľko toho na rováši, že by sa vôbec nikto nečudoval, keby z výnosu takejto zbierky bolo možno zakúpiť nielen jedno elektrické kreslo, ale i celú elektrickú pohovku. Len aby sa tam všetci „naši“ ľudia naraz a podľa zásluh pomestili. A na tej pohovke by asi absolútne nikomu na celom, celučičkom Slovensku, ani v slnečnej galaxii nevadilo, keby tú chvíľku, chvíľočku na nej nesedeli aj celkom správne… .

Dlhodobou mocou a „privátnymi“ obchodmi posadnutý Kali úplne stratil súdnosť. A letecký vládny špeciál, ktorý spolu s Hranolom systematicky a dlhodobo odmietali poskytnúť slovenskému prezidentovi, poskytli bezplatne a úmyselne/neúmyselne vietnamskej vládnej delegácii na medzištátne lety na linke Praha-Bratislava-Moskva, na bezproblémové dokonanie únosu Vietnamca Thanha. Aspoň podľa zistení nemeckých vyšetrovateľov. Tí naši slovenskí vyšetrovatelia nás ešte môžu prekvapiť.

A len Kali a comp. môže skutočne veľmi dobre vedieť, prečo vietnamskí súdruhovia nepožiadali resp. nevyužili pritom radšej vládny letecký špeciál z Nemecka ani z Česka… .

P.S.

Kompletný celosvetový ( 2-členný) Kaliho fanklub stihol už vyjadriť nádej a tiché presvedčenie, že to elektrické kreslo bude samozrejme len masážne. Väčšina občanov Slovenska a priľahlých krajín EÚ t.j. Kaliho odporcovia, by s tým čisto teoreticky i súhlasili za predpokladu, že bude mať pred ním  „doživotne“ zamrežované okienko a k tomu pruhovaný mundúr grátis… .

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...