Denník N

Nitra to dá „na hulváta“

Prípad novej telocvične na Čermáni nemá konca. Mesto sa tvári, že všetko je v poriadku a ďalej realizuje čiernu stavbu. Navyše, ako malé deti na ihrisku, začalo hrať hru – mám lopatku, ale neukážem. Keď som ako občianka, navyše poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Nitre, požiadala na Odbore stavebného poriadku MsÚ o preukázanie platného stavebného povolenia, bola som odkázaná na zákon o slobodnom prístupe k informáciám. Len podotýkam – chcela som informáciu, ktorá mala visieť na plote stavby a bez ktorej nie je možné stavbu realizovať.
Napriek tomu, že bol v máji tohto roka vykonaný stavebný dohľad, podľa ktorého ide o čiernu stavbu a investor má práce zastaviť, veselo sa stavia ďalej. Načierno. Bez povolenia, ktoré doteraz na stavenisku nevisí. Preto som opäť požiadala Slovenskú stavebnú inšpekciu o vykonanie štátneho stavebného dohľadu a Okresnú prokuratúru o Preskúmanie zákonnosti postupu stavebného úradu v Nitre.
Naozaj sa totiž zdá, že mesto to dá na hulváta. A to aj napriek tomu, že na to neexistuje žiaden relevantný dôvod. Mesto mohlo stavbu pozastaviť, získať stavebné povolenie a potom, v súlade so zákonom, v stavbe pokračovať. Vlastne – jeden dôvod, prečo to mesto robí takto, mi napadá. Komunálne voľby. Pásku predsa treba prestrihnúť nech to stojí čo to stojí. Problém je, že to bude stáť prostriedky nás, daňových poplatníkov. Primátor škody z vlastného vrecka nezatiahne. Ale je možné, hoci málo pravdepodobné, že sa mýlim.
Renáta Kolenčíková

Teraz najčítanejšie