Denník N

Budem kandidovať na primátora Košíc

Poviem to na rovinu a hneď na začiatku. Rozhodol som sa kandidovať na primátora Košíc. V komunálnej politike sa pohybujem už niekoľko rokov, bol som súčasťou mnohých dôležitých strategických rozhodnutí, ale aj mnohých sklamaní a teraz prišiel čas, aby som zabojoval o priazeň Košičanov v priamej voľbe.

Dlho som o svojej kandidatúre rozmýšľal, viedol som dlhé rozhovory s manželkou, s dcérami, v Moste aj s najbližšími priateľmi. Rozhodol som sa kandidovať preto, lebo sa mi nepáči, kam Košice smerujú. A mám dve možnosti. Kritizovať alebo zmenu zrealizovať.

Po odovzdaní kandidátnych listín predstavím svoje plány a poctivú volebnú kampaň využijem na to, aby som presvedčil Košičanov, že som lepšia alternatíva ako moji súperi. Chcem ukázať, že je lepšie sa spájať ako sa hádať. Že starších si treba vážiť a vypočuť a mladým dať šancu.

V následujúcich dňoch a týždňoch postupne predstavím svoju volebnú víziu a predstavím postupne aj všetkých kandidátov Mostu, ktorí sa rozhodli v Košiciach zabojovať spolu so mnou. Pretože ak nemá primátor v zastupiteľstve väčšinu, nemôže realizovať to, kvôli čomu ho zvolili.

Volebnú kampaň si budem platiť sám, zriadil som si transparentný účet, takže každý uvidí všetky moje transakcie. Do volieb ideme samostatne a verím, že dosiahneme dobrý výsledok. Volebná kampaň bude ťažká, ale teším sa na stretnutia s vami.

Chcem uspieť, pretože viem, že v Košiciach máme na viac.

Viac informácií o mojej kampani nájdete na mojom instagrame. 

Teraz najčítanejšie

Vlado Vagasi

Vášnivý motorkár, karavanista, komunálny politik a milovník kníh v jednej osobe.