Denník N

Akú budeme mať „prvú dámu“ Košíc?

Každý z nás potrebuje dobré zázemie, ktoré má vplyv aj na jeho pracovné rozhodnutia. Mám neuveriteľné šťastie, že moja manželka dokáže nielen vytvoriť domácu pohodu, ale byť aj plnohodnotnou podporou v rámci nášho spoločenského života.

Prečo je to dôležité? Možno si pomyslíte, že som stará škola, ale manželka primátora veľkého krajského mesta by mohla plniť dôležitú spoločenskú úlohu, osožnú pre všetkých. Stáť po boku svojho muža a zapájať sa do aktivít, ktorými mesto žije.
Nejde len o kultúru či charitu, hoci sú dôležité. V Košiciach žije mnoho komunít, pracuje tu mnoho organizácií, ktoré by ocenili intenzívnu komunikáciu s „prvou dámou“. Detské organizácie, vzdelávanie, sociálna oblasť, lokálne módne značky či remeselní výrobcovia a mnoho iných sú skvelou voľbou, kde prvá dáma vie podať pomocnú ruku.
Funguje to tak všade vo vyspelom svete.  Prvé dámy nemôžu nahradiť asistentky, viceprimátorky, ani sekretárky, tie majú svoje dôležité miesto v inej sfére. Po mojom boku v dôležitých okamihoch i mnohých podujatiach bude vždy stáť manželka, pretože sa stotožňujem s výrokom Napoleona Hilla – za každým úspešným mužom stojí milujúca žena.
Moja Gabika to dokazuje nielen v našej rodine s dvoma dnes už dospelými dcérami, svojimi pracovnými aktivitami, ale aj každodennou podporou mojej kariéry.

Teraz najčítanejšie

Vlado Vagasi

Vášnivý motorkár, karavanista, komunálny politik a milovník kníh v jednej osobe.