Denník N

Ficov najúspešnejší projekt v histórii SR a bez ochranky, ni krok

Ako p.Radičová opäť jedenkrát nevedomky „porazila“ Fica

Fico má strach. Majster „údajných“ 1.000,-klikov má panický strach. Pán poslanec má hysterický strach. Vari z toho, že by mu tisícky jeho „obdivovateľov“ na uliciach a námestiach Slovenska neumožnili slobodne prejsť tých pár krokov z limuzíny do centrály na Súmračnej, či do parlamentu? Alebo má chorobnú obavu z toho, že by mu tisícky jeho „fanúšikov“ prehradili cestu a zahádzali ho záplavou kvetov a kytíc? Či nebodaj niekde náš hlavný štátny konšpirátor zas našiel nejaké Sorosove „dlaždičky“?

Emeritný premiér dbá na bezpečnosť. Na ochranu. Nielen na ochranu svojich poradkýň, štátnych radkýň, ktoré mu najprv po všetkých stránkach otestovali a potom vrelo odporučili talianski mafiáni. Ale aj na svoju. Na ochranu na dobu neobmedzenú. Každý mu isto, iste dopraje nech používa ochranu najmä tú pánsku ako chce, s kým chce a kde chce. Ale štátnu ochranku? Dokonca, podľa Kaliho hovorkyne dočasne zastávajúcej funkciu ministerky vnútra, na policajnú ochranku na dobu neobmedzenú (na 1, či 2 roky) resp. do konca voleného obdobia tejto podarenej „zbojníckej“ koalície (Hranol + Charakter + Kapitánik).  Štátna ochrana, ochranka platená z našich daní. Z tých daní, s ktorými dlhodobo tak „bezbreho“ a „bohapusto“ Ficko šafári, neberúc žiaden ohľad na doby ekonomicky ťažké, číhajúce už za dverami.

Fico neustále „blábolí“, že jeho súkromný SMER-SD predstavuje najúspešnejší politický projekt v histórii Slovenska. Chronicky len zabúda dodať, že výhradne len pre „našich“ ľudí, pre „našich“ oligarchov, mecenášov a developerov. Najúspešnejší politický projekt a jeho autor, konateľ SMER-SD sro. s trvalou štátom platenou ochrankou, to akosi vzájomne k sebe logicky absolútne nepasuje.

Hlavný distibútor nesystémových sociálnych balíčkov, gestor márnotratnosti „zadarmo“ sa nepriamo týmto priznáva, že sám neverí tejto svojej populistickej politike. Sám v plnej nahote priznáva jej účelovosť a nefunkčnosť. Sám sa usvedčuje a dáva za pravdu tým novinárom, ktorý ho dlhodobo označujú za  chronického klamára. Za klamára „bývajúceho“ u developera stíhaného za obrovské a opakované daňové podvody. Ak by veril svojej popularite a obľúbenosti u slovenského národa, tak by od rána do večera chodil sám, samučičký hoci len v trenírkach ( nemusia byť automaticky červené) po slovenských uliciach a námestiach a nechal sa oslavovať a nosiť na pleciach nadšenými občanmi, jeho uchvátenými  obdivovateľmi. Občanmi obdivovaný, obyvateľmi SR blahorečený expremiér by si pri pivku, či poháriku niečoho tvrdšieho vychutnával obdiv nadšených Slovákov i Sloveniek. Bez ochranky, len s ochranou. Namiesto toho bez štátom platenej ochranky ani na krok, ani na „záchod“. Don Roberto iba dokazuje, že nie je žiadny hrdina, žiadny „geroj“. Bez štátneho bodyguarda za zadkom nevystrčí ani nos. Štátnu limuzínu už síce nepoužíva, ale štátne vrtuľníky… ?

Ficovi nie je žiadna hanba, že ním tak často účelovo spomínaná a neustále osočovaná ex-premierka p.Radičová nepotrebovala štátnu ochranku ani o 1 deň dlhšie nad základnú zákonom stanovenú dobu. „Holt“ tá Ficom neustále nespravodlivo dehonestovaná Radičová má nakoniec väčšie „gule“ ako on sám. Alebo nakoniec v skutočnosti p.Radičová a jej vláda za ten krátky čas realizovala sociálnejšiu a pre ľudí prospešnejšiu politiku ako Ficko počas celého svojho dlhého vládnutia. A tak sa ona môže slobodne a voľne prechádzať aj medzi občanmi Slovenskej republiky, vychutnávajúc si ich tichý obdiv a uznanie. Ktovie, čo by si asi vychutnal Ficko, keby mal odvahu a aspoň raz to skúsil aj on. Sám, bez ochranky len tak na ulici, na námestí, na Pohode medzi radovými občanmi SR?

Ficovi poradcovia sa údajne nevedia zhodnúť akurát v tom, v akom časovom predstihu by mali oznámiť takúto eventuálnu Ficovu „bezochrankovú“ prechádzku medzi občanmi, aby kvetinárstva zvládli nával všetkých jeho „obdivovateľov“, ktorí by ho radi „zahádzali“ kyticami kvetov. Akurát u niektorých skeptikov z Ficovho mediálneho poradného tímu prevláda obava, aby niektorí zvlášť aktívny obdivovatelia nenakupovali kvetiny aj v kvetináčoch… .

Čoho sa asi bojí? Že by vietnamských súdruhov, aby ho náhodou, keď už sú vo „švungu“ neuniesli Kaliho štátnym špeciálom kdesi do  súdružského Vietnamu?

Ficko stále odmieta priznať, že výsledkom vyše 10 ročného bačovania jeho zbojníckej družiny a jeho pobočníka Kali-Gajdošíka je okrem rozvrátených (rozumej prostredníctvom predražených a zmanipulovaných tendrov „rozkradnutých“) verejných financií napríklad aj:

– chýbajúcich 15.000 zdravotných sestier a  3.200 lekárov v slovenskom zdravotníctve

– chýbajúcich  2.200 policajtov na obvodných oddeleniach v Policajnom zbore

– chýbajúcich 4.000 vojakov v slovenskej profesionálnej armáde

– chýbajúcich  550 učiteľov a učiteliek v našom „nezaplatenom“ školstve

Nech má tento papaláš ochranu i ochranku hoci aj doživotne a trvale, najlepšie čo najďalej od Slovenska kdesi na Belize ( aby od neho bol doživotný pokoj). Však on sám dobre najlepšie vie koho a prečo sa tak bojí, prečo za svoju dlhoročnú „úspešnú“ politiku, ktorú robí len pre „ľudí“ (našich ľudí) tak nevyhnutne potrebuje štátnu ochranku. Ale nech si ju, ale platí sám zo svojich súkromných alebo partajných peňazí. Tie síce tiež boli pôvodne naše, štátne, ale keď ich už raz zmanipulovali na tie svoje („nesprávne“) účty .

Ako informoval poslanec p.Beblavý (https://slovensko.hnonline.sk/1808032-za-smeru-sa-slovensko-stalo-najvacsim-zlodejom-z-rozpoctu-unie-su-to-sokujuce-zistenia-tvrdi-beblavy), počas vlády Smeru, počas vládnutia „ustrašeného“ Róberta Fica sa rozkradlo až 51,2% prijatých euro peňazí. Ak je to pravda, potom to možno interpretovať aj tak, že z eurofondov sa pod velením Ficka viac rozkradne (pre seba a svojich ľudí), ako sa využije v štátnom rozpočte aj na tie na vlaky, či obedy „akože“ zadarmo. Takto nás všetkých, radových občanov Slovenska, voličov i nevoličov SMER-SD, SNS i Híd-u, všetkých slovenských daňových poplatníkov vychádzajú tie vlaky a obedy „zadarmo“ v skutočnosti sakramentsky draho.

A to Fico veľmi dobre vie. A občania Slovenska tiež… .

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...