Denník N

Bol som členom ĽS-naše Slovensko. Ako dokázať sympatizantom, že je to strana klamu? (Časť1)

Rozhodol som sa uverejniť sériu pár príspevkov o mojom členstve v ĽSNS. Impulz na ich uverejnenie bola jedna ostrá debata vedená pred pár týždňami. Chcem tu opísať moje osobné zážitky i zážitky rôznych ľudí pričom ale len jeden dovolil aby sa mu zverejnilo meno. Príspevky budem čerpať zo spisu ktorý začal vznikať pred vyše rokom. Vtedy som ešte bol členom ĽSNS tak ako moji kamaráti. Pôvodne sme chceli napísať a vydať útlu knižočku kde by sme napísali čo je zlé v ĽSNS čo treba opraviť od čoho upustiť a hlavne dištancovať sa od niektorých vyjadrení. Hoc sme o väčšine vyjadrení  vedeli no dúfali sme že ich to prešlo tak ako niektorých z nás. No mýlili sme sa. Nemuseli robiť tlačovú konferenciu stačilo aj písomné vyjadrenie. No po pár mesiacoch alebo dokonca týždňoch sme pochopili že to nepôjde. Keď sme začali vystupovať verejne a urazili sme egá niektorých poslancov Milana U., Martina B. alebo Milana M. a očividne aj ďalších vo vedení alebo jeho okolí. Tak začali postupne ľudí vyhadzovať alebo ich doslovne v strane dusili až dišli sami tak ako ja. Ťažko povedať či by bolo lepšie aby ma vyhodili alebo že som znechutene odišiel sám. Druhý človek ktorý sa verejne nebojí povedať že vystúpil je Milan Huľo. Ten už bol surovo vyhodený. Bol zástupca predsedu Bratislavskej krajskej organizácie pána Vladimíra Zemana. Tiež krajsky predseda Ľudovej mládeže v Bratislave a dočasne poverený vedením niekoľkých okresov. Na jednom blogou pána Benčíka má uverejnenú aj fotografiu s pánom predsedom ĽSNS. No ani to mu nepomohlo. Korigovanie svojich dovtedajších názorov, nechcenie vystúpiť z EÚ (aj keď jej dnešný model odmieta, no nie samotnú myšlienku, hlavne v rovine ekonomickej, jednoducho povedané menej ale viac), snaha civilizovať politiku, dávať pozor na to kto sa prijme za člena a snaha aj formálne na celoštátnych snemoch mať určitú noblesu a nie byť v roztrhaných teplákoch. Od rôznych, od neho šikovnejších/múdrejších ľudí si dal radiť, písal na vedenie a bral to na seba. No nestretlo sa to s odozvou. Vedenie nebolo rado keď jeho „sväté“ výklady niekto narušuje. Ich vybájený svet ktorý si vysnívali váhou argumentov podlamujú. No vedenie je citlivé na to ako sa ukáže. Dnes samozrejme týmto ľudom čo boli vylúčení radi hovoria z ĽSNS „karieristi nedostali miesto už idú proti strane“. Je to lacné ale často účinné osočenie. Pred samotným uverejnením niektorých častí ktoré možno budú nové iné všeobecne známe alebo len úzko špecifické pre oblasť. Osobne mám najviac skúseností v Bratislavskom kraji nasleduje Banská Bystrica, Trnava, Nitra. Niečo viem aj z Prešova a vôbec nič zo Žiliny, Trenčína alebo Košíc.

Na úvod uverejním s komentárom diskusiu ktorá vlastne toto rozprúdila. Za gramatiku sa vopred ospravedlňujem. Nepatrí medzi moje silné stránky a priamo som sa aj v diskusii za ňu neraz ospravedlnil. Za preklepy a niekedy trochu silnejší tón sa tiež hlboko ospravedlňujem. Diskusia sa viedla uprostred noci a keď ma neustále človek presviedča o niečom čo som dokázal tak už nervy sa niekedy skutočne ťažko držia na uzde. Diskutérka sa ale poteší. Po dlhých a rôznych diskusiách poskytnem prvú na blog.

Všetko to začalo uverejním môjho komentáru pod jeden príspevok. Nemal som o tom ani tušenia. Skutočne náhodne som sa dostal ku tejto konverzácii. Mená som začiernil aj keď je to verejná diskusia dohľadateľná bez problémov.

 

Prakticky okamžite sa začala spochybňovať autenticita môjho profilu. Má to byť profil falošný, propagandu šíriaci profil. To že som registrovaný od roku 2012 pravidelne zdieľam rôzne veci ich už akosi neobťažuje. Ani si to nepozrú. Teda až na pár výnimiek. Jednoducho s nimi nesúhlasím tak som agent resp. falošný profil ktorý provokuje. Čo tam po pluralite názorov.

Nevedel som že kto nesúhlasí s ĽSNS je automaticky liberál.

Potom sa objavila v podstate zaujímavá myšlienka a to že ĽSNS je vlastne establišment. Čo v konečnom dôsledku dokazuje aj hlasovanie na výboroch.

Príspevok pod ktorým sa objavovali hore uvedené komentáre som našiel náhodnou keď som prechádzal príspevky v jednej facebookovej skupine. Napísal som odpovede na jednotlivé príspevky v jednej odpovedi no bohužiaľ málokto si to prečítal. Hlavne to spomína pani ktorej som to musel neustále opakovať.

No prakticky nikto nereagoval. Ako inak príliš dlhý text. Tak sa to muselo postupne rozoberať.

Umiernenosť nie je v slovníku jedného pána. Samozrejme svet je čiernobiely extrémy na oboch stranách sú všetko a nič iné predsa nemôže byť. Pre nasledujúcu pani to boli rozprávky pričom podobne ako pán hore liberálny konzervativizmus nie je ale liberálna ľavica už áno. Vysvetliť jej že obe sú skutočné bolo hádzať hrach na stenu. Som študent sociálnych štúdií a teda automaticky zmanipulovaný a liberálny. To že Švec z SHO je vyštudovaný politológ je pozoruhodné nemyslíte? Takto zmanipulovaný liberálnou, ľavicou, sorosovskou propagandou je úžasné. Nevedel som že jeho názory sú ľavicové a liberálne.

Samozrejme vytiahlo sa aj to že som neuspel. Nedokázal som sa preniesť cez môj „neúspech“ v ĽSNS a preto nie som na vysokej morálne úrovni. No asi preto že som osobne mal iné starosti napr. školu. Ďalší ľudia mali svoje starosti a strane chceli pomôcť. No ale mali smolu. Premýšľali a to sa vedeniu nepáči. Potrebujú poslušných ľudí plniacich rozkazy.

To že sú tam problémy zverejnené aj vernými ľuďmi z ĽSNS s podobným svetonázorom tu akosi nikoho nezaujímalo.

Pani kandidátke za ĽSNS možno aj členke zo západného Slovenska sa nepoznávalo moje priezvisko. Začínala ma spochybňovať len na základe môjho priezviska. Následne mi dôrazne vysvetlila že som si všetko vymyslel a večer z nudy sa hrám na bývalého člena ĽSNS. Odkázal som ju na komentár vyššie no očividne sa jej nechcel čítať. Tak som jej ich vložil opäť aby mi uverila. Namiesto ospravedlnenia čo do slušnej diskusii patrí ak dokážem opak jej slov no prišiel útok. Načo som sa priznával ku tomu. Neviem ako jej večer fungovali mozgové bunky ale preto aby verila že som nie vymyslený a nehrám sa na člena ĽSNS. Teraz sa pani iste poteší. Pretože podľa jej logiky som vstúpil do strany len kvôli materiálom na blog! No v strane som od konca roku 2016 ako vidieť na straníckom preukaze a vystúpil som v marci 2018. Počas tohto obdobia sa žiadne blogy neobjavili a ani po mojom vystúpení. Komicky pôsobí ten fakt ktorý som jej napísal. Človek vstúpi do strany ktorá má nálepku fašistická a kvôli blogom z ktorých človek nemá zisk a sám bude môcť niesť túto nálepku  je smiešne. Síce to teraz vyzerá opačne ale už nie som v stave aby som ponechával ľudí v omyle.

Záver diskusie sa niesol v „priateľskom“ duchu a útoku na moja rodinu. No čo, asi si na to musím zvyknúť.

Napriek urážkam som dúfal že aspoň ostré útoky oboch strán sa utlmia. No márne.

Pár ľudí prejavilo aspoň záujem a určitú odvahu sa verejne v diskusiách zapájať.

Na záver dôkaz že aj druhý odvážni je skutočný.

 

Teraz najčítanejšie