Denník N

Ťažko sa pravda počúva sympatizantom ĽSNS(Časť2) – Aktualizácia

Včera som zverejnil jednu z diskusií kde som dokazoval to, že som bol v ĽSNS. Mal to byť len úvod pred tým než uverejním svoju skúsenosť a skúsenosť mnohých ďalších ľudí s touto stranou. Vtedy som ani netušil aké emócie to vyvolá. Kvôli tomu som sa rozhodol uverejniť ešte jednej príspevok napriek môjmu zaneprázdneniu.

 

V prvom rade ako sa dalo očakávať, problém bolo samotné umiestnenie blogu. Hoc som napísal že sa dištancujem od politického smerovania denníka N pričom tu prispievam len na blogu. Uverejnil som to v na svojej FB stránke a zdieľal v rôznych skupinách. Ukázala sa ale pravá tvár skupín.

Neustále počujeme aká krivda sa na nich pácha, že sa mažú a blokujú komentáre, možnosti prispievať etc. Áno nie som s tým úplne stotožnený, isté hrubé nadávky, vyhrážky smrťou chápem ale má to podľa mojej mienky bizarné prípady. Lenže sami títo „ukrivdení“ predčili rýchlosťou mazania a blokovania aj samotný facebook.

Prvou sa stala skupina s honosným názvom Slovenský národ (po rozkliknuti si všimnite hypertextové pole) ktorej je okolo 44 tis. členov a teda dosť široké publikum. V skupine som bol roky a teraz som si dovolil takú hanebnosť a uviesť tam tento článok. Okamžite ako včely na med sa vrhli na moju dôveryhodnosť. Najobľúbenejší názor je „platený agent“. Nebol som jediný a pani Michaela Hornáčková nabrala odvahy a pridala svoju negatívnu skúsenosť so stranou za ktorú kandidovala! Nebála sa a uviedla aj screenshot emailu ktorý poslala vedeniu a dôvod prečo odišla (samotné emaily v ďalšom príspevku). Do diskusie sa zapojil postupne aj pán Milan Huľo. Problém ľudí je ale to, že nechápu že sa veci chceli riešiť vo vnútri kde sme mali všeobecnú mienku o tom že dodržia slovo ktoré hlásajú na mítingoch a diskusiách. Teraz keď sa to zverejní, som aj ja obvinený z toho že som agent. Problém je ale že sú to ľudia ktorí stáli pri strane (na rozdiel odo mňa) od začiatku. Problém tu je ešte v jednej veci. Vyvíjajú sa. Pod váhou argumentov a dôkazov  majú niekde iný pohľad na svet. V strane sme sa pýtali legitímne otázky čo chce a ako riešiť strana, aké má zahraničné kontakty, či si uvedomuje čo sú zač a podobne. Tiež aby komunikácia bola lepšia. Aby si niektorý ľudia neprivlastňovali prácu iných ľudí ako napr. práve v Bratislavskom kraji.

Ľudia ale ako sme zistili nechcú počúvať, stačí im skratka. Za prvé „je to na N-ku, je to odpad“. Ak toto prehryznú, ide to proti ĽSNS je to automaticky propaganda klamstvo a „nikdy neboli v ĽSNS“. Ak sa dokáže opak, „vstúpili tam ako agenti aby ju rozložili alebo dostali za to peniaze“. Takto sa diskusia nerobí. Sami ukrivdení páchajú tú istú krivdu. Odmietajú diskusiu. Ak vybočíte z ich stále užších mantinelov ste nemilostrdne zablokovaný. Stále sa nám tu viac vytvárajú dva tábory znepriatelené na život a na smrť ktoré vôbec nekomunikujú. Lenže kam to speje keď Váš dlhoročný kamarát Vám napíše „vlastizradcov budú vešať, strom pre Teba už vyrástol“. Niečo v spoločnosti sa očividne pokazilo. Začína to byť nebezpečné. Ak sa takto nenávidieť začnú členovia rodín navzájom Slovensko ako štát a Slováci ako národ máme veľký problém.

Pri táboroch  nastáva situácia keď sa niečo druhému vykrikuje bez toho aby niečo vedel o názore danej skupiny na  vec! Osobne toto vyčítam všetkým  že sa z ĽSNS nediskutuje. Načo ĽSNS označovať za fašistov to slovo je zdiskreditované tak, že ak by niekto hajloval a držal v ruke vlajku NSDAP tak by si hovoril ja nie som nacista a uverilo by sa mu to. Treba diskutovať na odbornej úrovni a ukázať ľudom podstatu chýb ktoré majú. Na veci ktoré hlásajú nemajú logické odpovede. Takto naša vlasť môže veľmi zle skončiť. Možno už konšpirujem ale ak sa budú vytvárať takto odcudzené časti Slovenska môže to viesť aj ku strate územnej celistvosti.

Na „slobodnej“ skupine Slovenský národ som dostal ban a vymazali môj príspevok. Je smutné že skupina s tak krásnym menom je v podstatne Národ Kotlebovský. Pretože kto nie je oddaný člen na slovo poslúchajúci (podobnosť z KSČ či NSDAP je asi náhodná) je nepriateľ. Teda ak nie je ticho.

Podobná vec sa udiala aj v skupine Rusko-Slovenské priateľstvo kde to už ale skutočne nechápem.

Spoločný problém týchto ľudí podľa mňa je, že nevedia pochopiť ako niekto kto nie je v ĽSNS môže byť konzervatívny. Mám pocit že si myslia asi nasledovné: Kto nie je v ĽSNS je automaticky za LGBTI komunitu, za multikulturalizmus, utečencov, je protiruský, protislovenský etc. Tak to ich musím sklamať. Diskutujúci nepoznajú asi pluralitu názorov čo je základ demokracie. Sami sa cítia ukrivdení že ich blokujú a sami blokujú. Milan Ma. je jeden z príkladov. Opozíciu neznesú. Žiadnu.

Dnes asi nič zásadné ešte neprinesiem ale rozhodne nechcem aby uvedená konverzácia ostala zabudnutá. V ďalších príspevkoch už skúsenosti zo strany samotnej.

.

 

Diskusia po zablokovaní mňa a Milana Huľa.

 

 

 

Slovensko-Ruské priateľstvo

 

 

 

Teraz najčítanejšie