Denník N

Kotlebov kandidát na primátora z rámčeka pre adolescentov

Nedostatok či úplná absencia sabareflexie máva neraz smutné následky. Najmä pre tých, ktorí ňou trpia. Exemplárnym prípadom je v tomto smere aj kanditát strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko na primátora Kysuckého Nového Mesta.

Volá sa Pavel Švaňa, pracuje ako SBS-kár a nadovšetko si váži vodcu aj rodnú stranu, lebo: „ĽSNS JE ŽIVOTODARNÁ TEKUTINA, PRE SLUŠNÝCH ĽUDÍ ŽIJÚCICH NA NAŠOM DRAHOM SLOVENSKU.“ A Kotleba je pre Švaňu: „POHLADENIE DUŠE !!!

Švaňa sa poctivo a s radosťou zúčastňuje straníckych akcií,

Straníckej práce je vždy dosť, lebo: „Čo iný pokazili, – MARIÁN KOTLEBA ĽSNS MUSÍ NAPRAVIŤ.

Ale oplatí sa, veď stranícke akcie a stretnutia so spolustraníkmi a spolustraníčkami, podľa Švaňovho vyjadrenia „vždy ukoja všetky zmysly !

Pavel Švaňa má neprehliadnuteľnú náklonnosť k obrázkom určitého druhu, najmä k tým straníckym. Len jedno nechápem. Prečo si na fotografiu, ktorá je v záhlaví blogu dal huskyho a nie slovenského čuvača, keď je taký veľký Slovák.

Rozhorčí ho nové logo na dresoch našich hokejistov, lebo rovnako ako mnohí iní nepozná rozdiel medzi logom a štátnym znakom. Pritom sám na svojich gýčových úpravách a doplnkoch vlastných fotografií veselo narúša náš štátny znak vločkami a hviezdičkami.

Pavel Švaňa je aj inak vzorný straník. Zdraví „Na stráž!“

Burcuje národ pred voľbami do samosprávnych krajov. Niektoré štylistické či pravopisné perly sú hodné tesania do kameňa: „Prehnity a bezcitný Antikristi… Župnými voľbami opäť prichádza zrkadlo myslenia… Každý má právo rozhodovať o svojom bití, – či nebytí… MILÝ SLOVÁCI… SLUŠNÝ ĽUDIA…

Protestuje keď NAKA zasahuje proti extrémistom a ich produkcii pretože je podľa neho „V SLUŽBÁCH SATANA !!!

Stranícku líniu drží aj vo vzťahu k ústavným činiteľom. Prezident Andrej Kiska je podľa neho „NECHCENÝ HOVNIVAL, Hovnival Kiška a HOVNO


Predseda parlamentu Andrej Danko: „JE ZRADCA SLOVENSKA HORŠÍ AKO BESNÝ PES, chuj a HOVNO

A predseda vlády Peter Pellegrini je „bukvica

Podpredsedníčka parlamentu, Lucia Nicholsonová je „VEĽKÁ P.ČA a kosoštvorec.“

Nuž, nie žeby som horel láskou ku všetkým spomínaným osobám, ale ak chce niekto aktívne vstúpiť do politiky, hoci len na komunálnej úrovni, nemôže sa za žiadnych okolností takto verejne vyjadrovať o ústavných činiteľoch. No možno to pre členov Kotlebovej strany neplatí.

A Banskobystrický župan, Ján Lunter inšpiroval Švaňu ku komentáru: „Je najvyšší čas nacvičovať skoky do truhly,a nie zasmradzovať vzduch !!!

Celkom inak je na tom u Švaňu prezident Ruskej federácie a bývalý agent KGB, Vladimír Putin, ktorého „do jeho funkcie dosadili Nebesá!

V roku 1968 nešlo podľa Švaňu o okupáciu, ale o záchranu.

A Švaňa podporuje aj Putinov obľúbený motorkársky gang Noční vlci, lebo to vraj  „SLOVANSKÁ ČESŤ KÁŽE.“

Ako správny kotlebovec má samozrejme v úcte aj prezidenta vojnovej Slovenskej republiky, Jozefa Tisa, ktorý je „DOPOSIAĽ JEDINÝ SKUTOČNÝ SLOVENSKÝ PREZIDENT !“ a „mučeník svojej lásky k vlasti.“ A hlavne: „Pán prezident Tiso, – nevyčerpateľná osobnosť myslenia pronárodného zjednotenia Slovenského národa.

Oslavuje 14. marec a vie ako to bolo s obeťami fašizmu.

Švaňa má rád aj tú správnu muziku. Oslovilo ho spojenie známej neonacistickej kapely a gardistickej odrhovačky.

Píše podľa „Prýručki áryjskej slovenčyni.“ Preto vie, že správne sa píše „DEBYLIZMUS, CHORÝ PATRIA, debyl, SLOVÁCI SÚ HRDÝ, SLUŠNÝ ĽUDIA a JALOVÉ KECI.

Internety mu však prorokujú veľké veci.

Tak snáď jeho apely k voľbám padnú na úrodnú pôdu.

Pavel Švaňa ma, ako sa zdá, nemá veľmi v láske. Treba však povedať, že väčšou tragédiou by pre mňa nepochybne bolo, keby tomu bolo naopak a pán Švaňa by mi lichotil.

A čo sa týka volieb, na primátora kandiduje v Kysuckom Novom Meste 10 ľudí, takže umiestnenie v prvej desiatke má pán Švaňa isté. A umiestniť sa v prvej desiatke je predsa vždy úspech. Alebo nie?

Doplnené 11.11.2018 

Kandidát ĽSNS Pavel Švaňa získal ako kandidát na primátora 85 hlasov a skončil na 8. mieste.

Lepšie nedopadol ani ako kandidát na poslanca.

Ale voličom aj tak pekne poďakoval. Za „volebné hlasi,“ veď je predsa hrdý Slovák.

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.