Denník N

Kotlebov kandidát na primátora z rámčeka pre adolescentov

Nedostatok či úplná absencia sabareflexie máva neraz smutné následky. Najmä pre tých, ktorí ňou trpia. Exemplárnym prípadom je v tomto smere aj kanditát strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko na primátora Kysuckého Nového Mesta.

Volá sa Pavel Švaňa, pracuje ako SBS-kár a nadovšetko si váži vodcu aj rodnú stranu, lebo: „ĽSNS JE ŽIVOTODARNÁ TEKUTINA, PRE SLUŠNÝCH ĽUDÍ ŽIJÚCICH NA NAŠOM DRAHOM SLOVENSKU.“ A Kotleba je pre Švaňu: „POHLADENIE DUŠE !!!

Švaňa sa poctivo a s radosťou zúčastňuje straníckych akcií,

Straníckej práce je vždy dosť, lebo: „Čo iný pokazili, – MARIÁN KOTLEBA ĽSNS MUSÍ NAPRAVIŤ.

Ale oplatí sa, veď stranícke akcie a stretnutia so spolustraníkmi a spolustraníčkami, podľa Švaňovho vyjadrenia „vždy ukoja všetky zmysly !

Pavel Švaňa má neprehliadnuteľnú náklonnosť k obrázkom určitého druhu, najmä k tým straníckym. Len jedno nechápem. Prečo si na fotografiu, ktorá je v záhlaví blogu dal huskyho a nie slovenského čuvača, keď je taký veľký Slovák.

Rozhorčí ho nové logo na dresoch našich hokejistov, lebo rovnako ako mnohí iní nepozná rozdiel medzi logom a štátnym znakom. Pritom sám na svojich gýčových úpravách a doplnkoch vlastných fotografií veselo narúša náš štátny znak vločkami a hviezdičkami.

Pavel Švaňa je aj inak vzorný straník. Zdraví „Na stráž!“

Burcuje národ pred voľbami do samosprávnych krajov. Niektoré štylistické či pravopisné perly sú hodné tesania do kameňa: „Prehnity a bezcitný Antikristi… Župnými voľbami opäť prichádza zrkadlo myslenia… Každý má právo rozhodovať o svojom bití, – či nebytí… MILÝ SLOVÁCI… SLUŠNÝ ĽUDIA…

Protestuje keď NAKA zasahuje proti extrémistom a ich produkcii pretože je podľa neho „V SLUŽBÁCH SATANA !!!

Stranícku líniu drží aj vo vzťahu k ústavným činiteľom. Prezident Andrej Kiska je podľa neho „NECHCENÝ HOVNIVAL, Hovnival Kiška a HOVNO


Predseda parlamentu Andrej Danko: „JE ZRADCA SLOVENSKA HORŠÍ AKO BESNÝ PES, chuj a HOVNO

A predseda vlády Peter Pellegrini je „bukvica

Podpredsedníčka parlamentu, Lucia Nicholsonová je „VEĽKÁ P.ČA a kosoštvorec.“

Nuž, nie žeby som horel láskou ku všetkým spomínaným osobám, ale ak chce niekto aktívne vstúpiť do politiky, hoci len na komunálnej úrovni, nemôže sa za žiadnych okolností takto verejne vyjadrovať o ústavných činiteľoch. No možno to pre členov Kotlebovej strany neplatí.

A Banskobystrický župan, Ján Lunter inšpiroval Švaňu ku komentáru: „Je najvyšší čas nacvičovať skoky do truhly,a nie zasmradzovať vzduch !!!

Celkom inak je na tom u Švaňu prezident Ruskej federácie a bývalý agent KGB, Vladimír Putin, ktorého „do jeho funkcie dosadili Nebesá!

V roku 1968 nešlo podľa Švaňu o okupáciu, ale o záchranu.

A Švaňa podporuje aj Putinov obľúbený motorkársky gang Noční vlci, lebo to vraj  „SLOVANSKÁ ČESŤ KÁŽE.“

Ako správny kotlebovec má samozrejme v úcte aj prezidenta vojnovej Slovenskej republiky, Jozefa Tisa, ktorý je „DOPOSIAĽ JEDINÝ SKUTOČNÝ SLOVENSKÝ PREZIDENT !“ a „mučeník svojej lásky k vlasti.“ A hlavne: „Pán prezident Tiso, – nevyčerpateľná osobnosť myslenia pronárodného zjednotenia Slovenského národa.

Oslavuje 14. marec a vie ako to bolo s obeťami fašizmu.

Švaňa má rád aj tú správnu muziku. Oslovilo ho spojenie známej neonacistickej kapely a gardistickej odrhovačky.

Píše podľa „Prýručki áryjskej slovenčyni.“ Preto vie, že správne sa píše „DEBYLIZMUS, CHORÝ PATRIA, debyl, SLOVÁCI SÚ HRDÝ, SLUŠNÝ ĽUDIA a JALOVÉ KECI.

Internety mu však prorokujú veľké veci.

Tak snáď jeho apely k voľbám padnú na úrodnú pôdu.

Pavel Švaňa ma, ako sa zdá, nemá veľmi v láske. Treba však povedať, že väčšou tragédiou by pre mňa nepochybne bolo, keby tomu bolo naopak a pán Švaňa by mi lichotil.

A čo sa týka volieb, na primátora kandiduje v Kysuckom Novom Meste 10 ľudí, takže umiestnenie v prvej desiatke má pán Švaňa isté. A umiestniť sa v prvej desiatke je predsa vždy úspech. Alebo nie?

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím .