Denník N

Špinavé prádlo Smeru už prepiera celá republika

Načo je Slovensku takáto politika? Dnes už špinavé prádlo funkcionárov Smeru prepiera verejne celá republika. 

Aj by ste chceli čosi predstaviť verejnosti – vzápätí sa všetko otočí k vášmu špinavému prádlu. O pár dní príde na stôl rozpočet na rok 2019. A všetci budú prepierať vaše špinavé prádlo. 

Kam sa podeli všetci tí radoví smeráci? Čo robia minulí delegáti ich snemu? Všetci ako v jednom šíku stoja za korupciou, únosom, štátnou radkyňou, úsmevmi zo zadných lavíc parlamentu.

Člen zdravotníckeho výboru, neúspešný kandidát na obhajobu  vo VUC Žilina bol zametať a obhajovať všetkých týchto smerákov 15182 (výročná správa 2017) respektíve 15605 (2016) .  Máme tu 15 182 nadšených a spokojných obdivovateľov aktuálnej politiky strany Smer.

Mimochodom, takej politiky, že všetky, ale úplne všetky opatrenia ministerstva zdravotníctva z roku 2016-2017 sa počas roka 2018 vrátili do pôvodného stavu pre absolútny neúspech a nefunkčnosť. S výnimkou pohotovostí – jedinou vonkajšou zmenou je, že sa skrátila ich dostupnosť. A druhým opatrením, sú prehliadky mŕtvych tiel, ktoré boli 5x novelizované a ešte aspoň 3x budú. Bez zjavnej zmeny pre občana.

Podobne to vyzerá aj v ostatných rezortoch.

Smer je vo vláde – na vládu sa valí jedna kriminálna aféra za druhou. Nie už len morálne pochybné, ale vyslovene kriminálne aféry. A vo vnútri pokojná hladinka, na nej pláva zopár gunárov a kačiek a hrajú si svoje osobné hry.

Človek by očakával, že v strane nastane nejaké vnútroné pnutie. Trochu toho revizionizmu, nejaká tá mobilizácia časti členov. A veď nemusí sa hneď na verejnosti, no takéto dianie neostáva len tak, bez pohybu na hladine. Aspoň nejaká tú vlnku, nejakú tú bublinku by sme na hladine zahliadli.

Čoho sme ale svedkom – Maďarič to vzdal, Kažimír to vzdáva a externista Lajčák na vás priamo kašle. Pár ďalších z nižších pozícii to tiež len vzdalo. Do prichádzajúcich komunálnych volieb – čo rozumnejší sociálny demokrat, to nezávislý kandidát.

Politická strana v totálnom rozklade. Bez vízií pre republiku, bez zázemia pre svojich členov. Máme to chápať tak, že nevideli žiadnu šancu na opravu? Že podľa nich to už nemá najmenšiu šancu na čokoľvek?

Načo je Slovensku takáto politika? Dnes už špinavé prádlo funkcionárov Smeru prepiera verejne celá republika.

Aj by ste chceli čosi predstaviť verejnosti – vzápätí sa všetko otočí k vášmu špinavému prádlu. O pár dní príde na stôl rozpočet na rok 2019. A všetci budú prepierať vaše špinavé prádlo.

Pomaly sa dostávame do stavu, že Smer absolútne znefunkční políciu a prokuratúru – bude zavalená kauzami Smeru a na ostatných občanov neostanú sily ani prostriedky.

Toto nepotrebujeme v žiadnych časoch.  Nikto v súčasnosti nepotrebuje 15 tisícový najúspešnejší politický projekt minulosti. O budúcnosti ani nehovoriac.

Namiesto vnútornej obrody v záujme Slovenska tu budeme mať prehliadku záchranárskych prác za peniaze nás všetkých.  Každý z vás, 15 tisíc členov, bude  stále dookola opakovať: Skutok sa nestal“? Budete, ako sme to videli cez víkend dookola tvrdiť: To čo vidíte, to nie je pravda.?Budete nám ponúkať: „Aha tu je cukrík zadarmo za vaše peniaze“?

Spoluobčania, vaše špinavé prádlo už prepiera celá republika. My všetci ho vidíme a hlavne cítime. Robte s tým niečo!  Každý jeden z vás 15 tisícov ste zodpovedný.

Pod čiarou:  A možno je to úplne inak.  Možno toto je ten obraz typického občana Slovenska –  Naše malé utiahnuté bezcharakterné hoviadko pocítilo životnú šancu

Autor je členom SaS a členom zdravotníckeho tímu SaS. Má na starosti liekovú politiku.
Viac jeho politických textov na jeho politickom webe www.politik.pilnik.sk. Ak chcete sledovať aj ďalšie jeho politické vyjadrenia, staňte sa fanúšikom jeho facebookovej stránky.Teraz najčítanejšie

Martin Pilnik

Lekárnik - optimista.
Liberál, pravičiar, člen SaS, člen zdravotníckeho tímu SaS. www.politik.pilnik.sk
[Autorom fotografii, ak nie je uvedené inak, je ©Martin Pilnik]