Denník N

V novembri máme šancu

Každý deň sa mi stane, že mi niekto známy zavolá a povie, že mi drží palce. Že ma videl na bilbórde alebo že čítal moje noviny, či blog. Veľmi mi to pomáha a teší ma to. Musíme však pre dobrý výsledok urobiť viac.

Nepáči sa nám, v akom stave sú naše chodníky, ako vyzerá priestor medzi panelákmi. Chceli by sme kvalitnejšie MHD, iný systém parkovania, viac cyklotrás, Ikeu, Starbucks aj promenádu. Máme veľké ciele, ale potrebujeme dobrý výsledok vo voľbách. Takže musíme počas posledných týždňov zabrať.

Podľa posledných analýz z volebného štábu nám je jasné, že o víťazovi sa rozhodne medzi Petruškom, Polačkom a Vágásim. Z čoho vychádzame? Petruško je úradujúci primátor a Smer má silnú členskú základňu, takže je favorit. Polaček sa vezie na vlne bojovníka proti Smeru. No a my máme silnú kandidátku. Voľby nevyhrávajú bilbórdy, ani umelý úsmev. Voľby nevyhrávajú lajky na sociálnych sieťach a nevyhrávajú ani škandály a hádky. Ale pracovitosť. Takže poďme k nejakým číslam.

Za mnou stojí 35 odhodlaných kandidátov. Každý z nich dostane stovky hlasov pre seba a tým pádom aj pre ostatných. Synergický efekt sa môže dostaviť. Ak sa chcel v roku 2014 stať na Severe niekto poslancom, potreboval aspoň 1000 hlasov. V každej veľkej mestskej časti je to podobne, potrebujete tisíce hlasov. Ak naši kandidáti získajú vo veľkých mestských častiach v priemere aspoň 800 hlasov a v malých po 300 hlasov, je to cca 18.000 hlasov spolu a to je veľmi blízko k nášmu cieľu.

Ak si teda myslíte, že v Košiciach nastal čas poctivo pracovať a nie sa hádať, dajte si do kalendára 10. november ako deň, kedy musíme ísť voliť. A do volebných miestností musíme po tých rozbitých chodníkoch zobrať aj svoju rodinu, kamarátov, známych. Všetci chceme Košice, v ktorých budeme radi žiť.

Teraz najčítanejšie

Vlado Vagasi

Vášnivý motorkár, karavanista, komunálny politik a milovník kníh v jednej osobe.