Denník N

Za vraždu Jana a Martiny sú zodpovední politici

Pri čítaní opisu plánovania a samotnej vraždy Jana a Martiny behá silný mráz po celom tele. Ak k tomuto mohlo dôjsť, stav v našej krajine je ďaleko od toho, čo sa môže považovať za normálne. Ak by aj bol za tými vraždami Kočner, jeho aktivity ako daňové úniky, podvody a teraz možno aj vražda, sú možné len vďaka politikmi vytvorenému prostrediu, stavu v našej republike.

Je preto jedno či sa vytvorí priame alebo nepriame spojenie na politikov v tejto vražde, aj keby sa nevytvorilo, za tento stav, za zhnitú, skorumpovanú a oligarchami ovládnutú krajinu nesú zodpovednosť politici, ktorí nám vládnu.

Politici, ktorí nám vládnu, sú tí všetci, ktorí sedia v parlamente alebo na dôležitých vládnych stoličkách. Výmena premiéra či ministra vnútra nestačí. Tieto osoby reálne nezaplatili za svoje konanie. Stále sedia v parlamente a poberajú plat. Stále hýbu panáčikmi na šachovnici. Stále si držia svoju moc v strane. A poslanci, ktorých mená mnohí ani nepoznajú, stoja pevne pri Ficovi a Kaliňákovi, podporujú sa, sedia spoločne v parlamentných laviciach a zasadajú v strane. Naďalej korumpujú a okrádajú tento štát. Nič im nehrozí. Konajú stále rovnako. Nezmenili svoj prístup. Nový premiér je len nová maska pre tú istú zhnitú a skorumpovanú skupinu poslancov, ktorá stále rozhoduje o tom, ako to na Slovensku bude vyzerať.

Je ich preto treba minimálne vymeniť. A ďalšia politická moc by mala urobiť všetko preto, aby títo politici niesli priamu zodpovednosť za svoje činy a rozhodnutia, ktoré doviedli túto krajinu do tohto stavu. Do stavu, kde oligarchovia môžu okrádať celú spoločnosť, a keď sa zľaknú, tak môžu vraždiť ľudí. Spravodlivosť pre vrahov a pre objednávateľov je nutnosťou, neprinavráti však už (brutálne) zmarené životy. A za toto nesú zodpovednosť politici.

My však nesieme zodpovednosť za to, či táto politická garnitúra bude stále ovládať parlament alebo nie. Či spravodlivosť bude trestať len tých, ktorí konajú v medziach, ktoré im boli dané, alebo aj tých, politikov, ktorí sú za daný stav zodpovední. A nech sa neoháňajú, že vina nemôže byť zovšeobecňovaná. V politike funguje (by mala fungovať) spravodlivosť tvrdšie – si súčasťou vládnej garnitúry, súhlasil si s jej krokmi, si zodpovedný, vymeniť.

Spomínaný opis plánovania a vraždy Jana a Martiny (zatrasie aj silnými žalúdkami):

Teraz najčítanejšie

Marek Korec

Vyštudoval som ekonómiu a Európske štúdiá na Univerzite Sorbonne v Paríži. Vždy ma zaujímala politika a dianie v Európe a vo svete.