Denník N

Mladí ľudia sa k štúdiu stavajú hrozne

ÚCTA VOLÍM SI TEBA?

Veľmi veľa mladých ľudí si neuvedomuje že štúdium nie je samozrejmosťou.
Koľko z vás sa zamyslelo niekedy nad tým, ako to vníma napríklad taký učiteľ na strednej škole?
Mnohí si myslia, že učiteľov to jednoducho napĺňa a tešia sa z toho, keď môžu študentom robiť v študentskom podaní zle a napriek.
No študenti sa nedokážu zamyslieť nad pocitmi, ktoré prežívajú mnohí učitelia ktorí chcú dať deťom vedomosti, a bez toho aby mladí ľudia spolupracovali, žiaden úspešný výsledok nebude. Veľké percento stredoškolákov si neuvedomuje, že v dnešnej dobe je vzdelanie, a hlavne úspešná maturita základom aby mali prácu, zázemie a aby neboli nedostatočne zaplnené pracovné miesta.
Mnoho študentov sa pohoršuje nad tým ako to je v školstve, každý sa sťažuje na to, aké staršie dámy a páni ich učia na školách. No nezamýšľajú sa nad tým, že ak budú lenivý a nebude sa chcieť nikomu učiť bude to takto vyzerať a o chvíľku nebude mať na školách kto učiť. Ľudia ktorí učia a majú k tomu pozitívny vzťah, majú moju veľmi veľkú úctu. Je to krásne, a nie tak ľahko viditeľné keď niekto z radosťou a láskou rozdáva informácie ktoré robia z mladých ľudí úspešných pracovníkov.

JE PRIAM ŠOKUJÚCE!

Šokuje ma najmä to, aké je hrozné, že študentom je úplne jedno aké majú v škole výsledky.
Študenti vás naozaj nezaujíma to, čo z vás raz bude v budúcnosti? Ste si vedomí najmä tých krutých následkov ktoré vás môžu hnusne postihnúť? Prečo nik z vás nie je rád, že má štúdium v akomkoľvek odbore ktorý si len zmyslí? Každí môže študovať čo len chce na svete je toľko možností môžeš byť kuchár, remeselník, moderátor, somelier ale i človek ktorý sa môže venovať chovu koní. To nie je ani zo štvrtiny všetko. Je toho veľmi veľa, každí si má z čoho vyberať. Iba sa treba snažiť, a mať radosť z toho, že napríklad my Slovensko máme túto možnosť študovania a toho, aby bol mladí človek múdry, a bojoval za celý tento svet a reprezentoval slovenský národ, a hlavne samého seba.

LEPŠÍ PRÍSTUP LEPŠÍ POCIT

Ak má študent jasné ciele, a má dané priority vie so svojim životom zakrútiť tak, aby mal so samého seba dobrý pocit. No ak všetko fláka a necháva si na poslednú chvíľu je pravdepodobné, že raz príde do štádia kedy zistí, že pre tento svet nemá žiaden pozitívny vplyv. Je síce pravda to, že človek sa môže veľmi dlho hľadať a nemá stanovené priority a nevie ani čo bude v budúcnosti robiť a čím sa bude zaoberať. Nie každí vie, že od narodenia bude vychýrený právnik v New Yorku, nie,… PARDÓN to bol iba žart z mojej strany. Mnoho ľudí je takých, že si jednoducho neveria a myslia si, že každý nápad ktorý dostanú, nie je dobrý a nebudú v ňom vynikať.
Práve preto by som chcela povedať všetkým študentom i študentkám, ktoré sa boja ísť do nových a zaujímavých projektov a majú príležitosť akúkoľvek nech sa ničomu nebránia a nech každú možnosť vo svojom živote využijú. Raz príde deň, kedy si uvedomí každí človek, že mal možnosť no nikdy nenabral odvahu sa do nového projektu pustiť. Nebojte sa riskovať a skúsiť niečo čo vám príde ako zaujímavý nápad, aj keď si myslíte že na to nemáte… verte mi, že je lepšie vždy niečo skúsiť a poučiť sa, ako keď nevyskúšate a nezistíte a zároveň premárnite možnosť byť v niečom skutočne dobrí.

Teraz najčítanejšie