Denník N

UPC sa stále nepoučilo a pokračuje v divných praktikách

Podpísať zmluvu s UPC? To, čo ušetríte na mesačnom predplatnom môžete veľmi rýchlo stratiť v posledných faktúrach po konci viazanosti. Táto firma sa vždy postará o nejaké prekvapenie, ktoré by Vás ani vo sne nenapadlo. Ak je niečo dobré, mali by sme to odporúčať. A pokiaľ to považujeme za zlé, vystríhajme ostatných!

Už sa mi to raz stalo. Zaviažete sa na dva roky, platíte si služby a keď sa blíži koniec viazanosti, pre istotu skontrolujete konkurenciu, aká je aktuálna cenotvorba a poskytované služby. Pokiaľ Vás zaujme v danom čase niekto iný, podávate výpoveď u jedného a prechádzate k druhému. Je to normálne a v zdravom obchodnom trhu bežné, každá strana má priestor na komunikáciu a dohodu. Horšie je, keď v UPC pokračujete bez toho, aby ste boli u nich zaviazaní, resp. podáte výpoveď neskoro a predĺžite si tak svojím nedopatrením poskytovanie služieb. Taktika je taká, že mimo viazanosti sú ceny neúmerne vyššie a z faktúry sa Vám aj hlava zatočí.

Vravím si, túto chybu už druhýkrát nezopakujem a urobím geniálne opatrenie. Podám výpoveď ihneď ako podpíšem novú zmluvu. Budem teda dva roky v kľude a keď príde na lámanie chleba, nemusím sa strachovať a sledovať v akom predstihu je potrebné konať, aby ma opäť nezaskočila výpovedná lehota. Prešli teda dva roky, prichádza posledná faktúra a neverím vlastným očiam. V porovnaní s bežnou mesačnou sumou je tá posledná navýšená o 250%!

Preskočím tú časť a nebudem vypisovať čo všetko ma v tom momente napadlo a ako sa zrazu obohatila moja bežná slovná zásoba.

Fígeľ je v tom, že uznanie výpovede neprišlo ku dňu ukončenia kampane a viazanosti, ale až k ukončeniu mesiaca, v ktorom viazanosť skončila. No a za tých pár dní navyše to teda poriadne naskákalo. Ani sa už nejdem hrabať v zmluve či na to majú právo alebo nie. Nezaujíma ma to. Pokladám za základnú slušnosť obchodného vzťahu predísť takýmto situáciám. V prípade UPC však platí opak a naďalej si idú svoje. Nuž a o tom už popísalo množstvo iných zákazníkov.

Nielen politikov, ale ani nečestné firmy slušné Slovensko nepotrebuje.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Ján Karman

Každá zastavená zlodejina ma utvrdí v tom, že vstúpiť do politiky malo význam. Držím sa hesla "začať treba od seba" a pokým bude stáť pri mne rodina, budem svoj čas venovať krajine, v ktorej pracujem a žijem. Som okresným predsedom strany SaS a poslancom pre mestskú časť Petržalka a poslancom v zastupiteľstve BSK. Dobrá karma PRE Petržalku