Denník N

UPC sa stále nepoučilo a pokračuje v divných praktikách

Podpísať zmluvu s UPC? To, čo ušetríte na mesačnom predplatnom môžete veľmi rýchlo stratiť v posledných faktúrach po konci viazanosti. Táto firma sa vždy postará o nejaké prekvapenie, ktoré by Vás ani vo sne nenapadlo. Ak je niečo dobré, mali by sme to odporúčať. A pokiaľ to považujeme za zlé, vystríhajme ostatných!

Už sa mi to raz stalo. Zaviažete sa na dva roky, platíte si služby a keď sa blíži koniec viazanosti, pre istotu skontrolujete konkurenciu, aká je aktuálna cenotvorba a poskytované služby. Pokiaľ Vás zaujme v danom čase niekto iný, podávate výpoveď u jedného a prechádzate k druhému. Je to normálne a v zdravom obchodnom trhu bežné, každá strana má priestor na komunikáciu a dohodu. Horšie je, keď v UPC pokračujete bez toho, aby ste boli u nich zaviazaní, resp. podáte výpoveď neskoro a predĺžite si tak svojím nedopatrením poskytovanie služieb. Taktika je taká, že mimo viazanosti sú ceny neúmerne vyššie a z faktúry sa Vám aj hlava zatočí.

Vravím si, túto chybu už druhýkrát nezopakujem a urobím geniálne opatrenie. Podám výpoveď ihneď ako podpíšem novú zmluvu. Budem teda dva roky v kľude a keď príde na lámanie chleba, nemusím sa strachovať a sledovať v akom predstihu je potrebné konať, aby ma opäť nezaskočila výpovedná lehota. Prešli teda dva roky, prichádza posledná faktúra a neverím vlastným očiam. V porovnaní s bežnou mesačnou sumou je tá posledná navýšená o 250%!

Preskočím tú časť a nebudem vypisovať čo všetko ma v tom momente napadlo a ako sa zrazu obohatila moja bežná slovná zásoba.

Fígeľ je v tom, že uznanie výpovede neprišlo ku dňu ukončenia kampane a viazanosti, ale až k ukončeniu mesiaca, v ktorom viazanosť skončila. No a za tých pár dní navyše to teda poriadne naskákalo. Ani sa už nejdem hrabať v zmluve či na to majú právo alebo nie. Nezaujíma ma to. Pokladám za základnú slušnosť obchodného vzťahu predísť takýmto situáciám. V prípade UPC však platí opak a naďalej si idú svoje. Nuž a o tom už popísalo množstvo iných zákazníkov.

Nielen politikov, ale ani nečestné firmy slušné Slovensko nepotrebuje.

Teraz najčítanejšie

Ján Karman

Každá zastavená zlodejina ma utvrdí v tom, že vstúpiť do politiky malo význam. Držím sa hesla "začať treba od seba" a pokým bude stáť pri mne rodina, budem svoj čas venovať krajine, v ktorej pracujem a žijem. Som poslancom mesta Bratislava i mestskej časti Bratislava-Petržalka Dobrá karma PRE Petržalku