Denník N

Po poprave Jána a Martiny sme si uvedomili aj toto?

Viete si milí priatelia demokracie vôbec  spočítať, koľko miliónov nám títo novinári doteraz zachránili, zachraňujú a budú zachraňovať pred špinavou politikou a dnešným politickým banditizmom?

Čo by sme my občania vedeli, keby nebolo ich nebojácnych novinárov? Kto nám často otvára oči, ak nie oni? Kto nás budí z ľahostajnosti, ak nie oni? Kto bojuje o slušnejšie, demokratickejšie a lepšie  Slovensko, ak nie aj oni?

Predstavte si priatelia slušného Slovenska a demokracie teraz situáciu, že by tu už slušní novinári neboli. Viete si predstaviť, ako by sa tu všetko rozkrádalo a kradlo? Bez slušných novinárov by sme my obyčajní občania, už nič o ich politickom banditizme nevedeli. Už by tu síce neboli žiadne politické kauzy, ale nie preto, že by tu politický banditizmus nebol, ale preto, že by sa o ich politickom banditizme nič nepísalo. Videli by sme tu len ich falošný politický marketing,  a ich umelo prívetivé, a umelo usmievavé masky.

My vieme, ktorí politici útočili na slušných novinárov. My vieme, ktorí politici tak útočili aj na slušných občanov. Prečo? Verím, že po tejto poprave a tragédií, ktorá nemá na Slovensku obdobu si každý slušný občan v tejto krajine uvedomí, túto pravdu: Každý útok na slušných novinárov, je aj útokom na demokraciu a všetkých slušných občanov. Najprv sa  na Jána útočilo slovami, a potom ostrými nábojmi… Poučenie? Aj strážcov demokracie si treba strážiť, a veľmi si ich vážiť

Najprv som chodil na prešovské námestie, aby som Jánovi  a Martine dal hold, potom som o tom písal blogy, a teraz chcem, aby sa na Jána a Martinu a všetkých slušných novinárov nezabudlo ani tu v Prešove. Preto aj v Prešove treba osadiť slušným novinárom minimálne pamätnú tabuľu, ktorá by nám tu v Prešove vždy pripomenula, že:  Každý útok na slušných novinárov, je aj útokom na slušných Prešovčanov.

Preto verím, že aj keď nebudem zvolený za poslanca Sekčova, tak si tento návrh niekto zo zvolených poslancov osvojí, a aj v Prešove budeme mať nášho Jána, a našu Martinu.

P.S. Keď chceme, aby Slovensko bolo slušné, tak  musíme najprv tých slušných, a nie tých neslušných brániť a chrániť, lebo každý politický útok na slušného človeka, je útokom  aj na celé slušné Slovensko.
 

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

www.BINDAS.eu "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Inak bude platiť: Nakoniec vám budú vládnuť tí neschopnejší z vás. To je trestom za neochotu podieľať sa na politike. Platón Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.