Tenisový Empire Slovak Open vyhrala Koviničová. Slovenské juniorky boli v semifinále štvorhry

Víťazkou 7. ročníka turnaja Empire Slovak Open, medzinárodných majstrovstiev Slovenska žien v tenise s dotáciou 100 000 dolárov, sa stala Danka Koviničová z Čiernej Hory. Vo veternom finále si poradila s Ruskou Margaritou Gasparjanovou v dvoch setoch 7:5, 6:3. Gasparjanová však v sobotu slávila úspech vo štvorhre. Spolu s Ukrajinkou Juliou Bejgelzimerovou zvíťazili vo finále nad Srbsko-Chorvátskou dvojicou Aleksandra Kruničová – Petra Martičová. Minuloročná víťazka Anna Karolína Schmiedlová sa z turnaja po náročnom predchádzajúcom programe (víťazstvo na turnaji WTA v Katowiciach, 3 víťazné zápasy vo Fed Cupe proti Švédkam a postup do semifinále turnaja WTA v Marrakéši) na poslednú chvíľu odhlásila pre únavu.

Slovenským hráčkam sa vo dvojhre príliš nedarilo. Najlepší výsledok dosiahla Rebecca Šramková, ktorá postúpila do 2. kola po víťazstve nad 5. nasadenou Evgenijou Rodinovou. V druhom kole ale prehrala s neskoršou semifinalistkou Denisou Allertovou z Česka. V prvom kole dvojhry sa rozlúčili s hlavnou súťažou Janka Čepelová, Natália Vajdová, Lenka Juríková, Tereza Mihalíková a Kristína Schmiedlová. Naše úspešné juniorky si však náladu napravili vo štvorhre, v ktorej sa prebojovali až do semifinále. Proti Aleksandre Kruničovej a Petre Martičovej dokonca živili nádej na postup do finále, no napokon prehrali 2:6, 6:7.

V tomto článku ponúkam pohľad na zaujímavé turnajové momenty. Podrobnejší obrazový materiál nájdete v tematických galériách magazínu Tennis Arena:

Finále – Danka Koviničová : Margarita Gasparjanová – 7:5, 6:3

IMG_1148-2 IMG_1188-2 IMG_1218-2 IMG_1315-2 IMG_1324-2 IMG_1404-2 IMG_1486-2 IMG_1500-2