Denník N

Kotlebovský kandidát na primátora s Tisom na tričku, podľa ktorého je náboženstvo najväčšie zlo na svete

Je okresným predsedom Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko v Bánovciach. Zdraví sa zásadne „Na stráž!“ a Jozef Tiso je pre neho jediný prezident. Je antisemita, xenofób a rasista a kandiduje na primátora v Bánovciach nad Bebravou. Anton Grňo.

Na Facebooku má tri profily, aktívny je vo verejnej skupine a má niekoľko fejkových profilov. Prvý jeho profil je Anton Grno.

Druhý – Anton Tono Grno.

Tretí – Tono Anton Grno. Donedávna mal aj profil Antonko Grno, ten sa však nedávno zo sociálnej siete stratil.

Verejná skupina – Vaše lepšie Bánovce-Kotleba LSNS.

Fejkové profily Jaro Mak ako aj ďalší s názvom Modrak Zeleny, ktoré sú administrátormi bánovskej diskusnej skupiny ĽSNS, zrejme tiež patria Grňovi.

Vlani kandidoval za poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji a usilovne zapĺňal na ten účel „určené plagátovacie plochy.“

V súčasnosti sa s podporou svojej strany uchádza o funkciu primátora v Bánovciach nad Bebravou. Tvrdí, že jeho voľba občanom prinesie lepší život a skutočnú zmenu.

Keďže sa Anton Grňo uchádza o dôveru občanov, občania majú právo na informácie o pánovi kandidátovi. Napríklad aký je jeho vzťah ku kresťanstvu. Často prejavuje úctu predsedovi HSĽS, prezidentovi vojnovej Slovenskej republiky, Vodcovi a bánovskému katolíckemu farárovi, Dr. Jozefovi Tisovi.

Pretože keď bol Tiso prezidentom: „To boli časy keď naš národ rozkvital.“ Hm, len čo na to sedemdesiattisíc našich židovských spoluobčanov, mŕtvi, z Nemcami a gardistami vypálených slovenských dedín, či obete z masových hrobov a vápenky v Nemeckej.

Podľa fotografií v tričku s Tisom, či pri jeho hrobe, by sa mohlo zdať, že Anton Grňo je zbožný veriaci katolík.

V tričku s Tisom a Hlinkom sa objavil pred pár dňami aj na predvolebnej diskusii uchádzačov o primátorské kreslo v  Bánovciach.

Do Tisovho rodného domu chodí ako na husle a dokonca oficiálne žiadal aby Tisovi bolo vrátené čestné občianstvo v Bánovciach a aby „po deložovaní cigánskych neprispôsobivých asociálov,“ bola po ňom pomenovaná ulica

Spomenie si aj na kňaza, politika a predsdeu HSĽS Andreja Hlinku.

A podľa spoločných fotografií s farárom Mariánom Kuffom by človek prisahal, že ide o hlboko veriaceho praktizujúceho katolíka.

Veď spolu s ním „odvážne“ bojuje proti „zlu z Istanbulu.“

A potom natrafíte na nemenovanej stránke na Grňov komentár z 2. augusta 2015 a zrazu je všetko inak. Pretože Anton Grňo vtedy doslova napísal toto: „Všetky náboženstvá by som zakázal. Náboženstvo je najväčšie zlo na svete.“ Takže ako je to, pán Grňo? Za toto by vás Jozef Tiso, Andrej Hlinka ani Marián Kuffa veru nepochválili.

A zrejme ani váš predseda, ktorý chodí s veľkým krížom na klope a mojká sa sa s arcibiskupom Jánom Svätoplukom Špirituálom Sokolom, s otcom Eirene, alias Miroslavom Čajkom, či bývalým trnavským farárom Jánom Košiarom, riaditeľom občianskeho združenia „Ústav dejín kresťanstva,“ ktoré vydalo na rok 2017 kalendár s Tisom. Ten kalendár, s ktorým je povyše Grňo na jednej z fotografií.

Ale treba uznať, že v jednej veci Grňo drží líniu niekdajšieho bánovského farára Tisa, a to vo vzťahu k Židom: „Vraj, či je to kresťanské, čo sa robí? Je to ľudské? Nie je to rabovka? Ale pýtam sa ja: Je to kresťanské, keď sa národ slovenský chce zbaviť svojho večného nepriateľa, Žida? Je to kresťanské? Láska k sebe je príkazom božím, a tá láska k sebe mi rozkazuje, aby som od seba odstránil všetko to, čo mi škodí, čo mi ohrozuje život… A urobili sme tak podľa príkazu božieho: Slovák, choď, zbav sa svojho škodcu!“ Nájdeme k tomu na Grňovom profile nemálo verejne publikovaných dôkazov. Takto si „pouctí“ prezidenta, ktorého nazve „ten čo jeho sen bol stať  sa židom“ a jeho fotografiu doplní tradičnými primitívnymi antisemitskými karikatúrami.

Antisemitskú karikatúru konečne nezdieľal prvý raz.

O predsedovi parlamentu sa vyjadrí, že si „išiel dať urobiť obriezku“ a nazve ho „kóšer kár.“ Dôvod? Návšteva Andreja Danka v Izraeli a to, že chce na Slovensku rázne zakročiť proti antisemitizmu. Nechápem čo sa na tom Grňovi nepáči. Veď Kotlebovci predsa tvrdia, že s antisemitizmom a neonacizmom nemajú nič spoločné.

Prokurátor Tomáš Honz podľa Grňa „asi závidí Rabínovi Dankovi obriezku.“ Naviac je „čudák“ a podľa Grňovej spolustraníčky Ondrejčekovej, dokonca „zdochynajuci curak.“

V žalúdku mu leží aj spisovateľ Silvester Lavrík. Podľa Grňa je Lavrík „protislovenský živel“ a „Dalšia Dávidova hviezda ktorá škodí nášmu národu, naším deťom a Slovensku.

Odporúča známy falzifikát, tzv. Protokoly sionských mudrcov.

Múzeum holokaustu treba podľa neho zbúrať.

A aby nevznikli žiadne pochybnosti o čo a o koho ide, kamarát v komentári pridal názornú ukážku.

Potom sa už ani nemožno čudovať, že o rabínovi Baruchovi Meyersovi sa vyjadrí takto: „Obrezanec mudroval. To je už totálna mediálna vojna proti Slovenskému národu.

A keď dostane ban na jednom zo svojich početných profilov na facebooku, napíše: „Priatelia ANTON GRNO je bloknutý za obrezenca.

Svojou averziou nešetrí ani voči iným, napríklad Rómom: „Najstaršia obyvateľka osady ma 12 detí a 150 vnúčat. Uvedomte si koľko táto žena narobila zla. Jedna žena a toľko populácie.

O Ábelovi Ravaszovi, splnomocnencovi vlády SR pre rómske komunity píše: „Pán indiánsky splnomocnenec nech príde pozrieť svojich indiánskych nafetovaných bratov…

A „morgošov“ spomenie aj pri ponuke práce v Trenčianskom karaji: „…Mame tu malo morgošov a hávede?…

A tu tiež: „Treba jednoznačné zastaviť prílev hávede na Slovensko a konečne urobiť poriadok s tou hávedou čo mame doma.

Predchádzajúci Grňov komentár sa týkal aj utečencov a tento z 11. februára 2016 je čo sa utečencov týka, ešte jednoznačnejší: „Len tak ďalej. Postrielat mali už davno a všetkých.

O požiari mešity v Londýne 26. septembra 2015: „dufam že bola plna

O gejoch: „je.nuty buzeranti. boh stvoril adama a evu. Čo bude stoho decka? dalši buzerant.

Svoj  názor má aj na politikov. Napríklad František Šebej je „chuj nad chuja

Dzurinda je „Čierny hitler“

O Igorovi Matovičovi sa dozvieme, že: „Ko.otom sa len o ko.otinach sniva“

A o Lojzovi Hlinovi: „Takeho debila ako je hlina by som nikde nepustil.“

Ovláda aj pravý „áryjskí pravopys.“

Kotlebovci verbálne vystupujú proti zlodejstvám, korupcii, klientelizmu a iným nešvárom. Zdá sa, že Anton Grňo na tieto veci príliš citlivý nie je. V diskusii o prípade, kde zrejme niekto nelegálne využíval svoje poznatky k nezákonnému obohateniu prostredníctvom bieleho koňa, Grňo ostatným komentujúcim odporoval: Vraj: „čo stoho robite? normalne nakupila. zavidite? … je to len šikovnost a je to legalne. palec hore že vytrela všetkym zrak… To je biznis. Každý chce lacno kúpiť a draho predať. Nič nebolo nezákonné.“ Slová hodné zapamätania. Najmä ak pán Grňo kandiduje na funkciu, v ktorej ide aj o verejné financie a podobne zneužiteľné informácie.

Ale inak je Grňo klasický kotlebovský straník. Fotografuje sa so straníckou verchuškou a potriasa si ruky s tými, s ktorými sa to v strane patrí.

Pred časom výrazne zabodoval aj v propagácii rodnej strany.

procese s poslancom Milanom MazurekomBanskej Bystrici hovorí: „Politicko židácka objednávka sa naplnila.“ a verí „že ráz budeme súdiť tieto hyeny zapredané.

Zbiera podpisy a chodí na stranícke akcie. Vrátane spoločných akcií s členmi Kotlebovej Ľudovej mládeže.

V niektorých podujatiach sa dokonca sám angažuje a býva pritom aj veselo. Ako napríklad nedávno v prípade akcie v rodnom dome Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci. Grňo sa na jednom zo svojich profilov pochválil svojou arogantnou reakciou na požiadavku riaditeľa významnej verejnej inštitúcie, aby akcia kotlebovcov, ktorá sa mala uskutočniť vo voľnom dni, keď je inak múzeum zatvorené, nemala politický charakter. Začal pozdravom „Na stráž!“ a skončil takto: “ Po rozhovore s vami a vašimi požiadavkami, že nám to sprístupníte pod podmienkou,že nebudeme mať tričká a vlajky, vám ako okresný predseda Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko chcem napísať, že my sa nebudeme prispôsobovať žiadnej vládnej garnitúre, ani smeráckej ani snsáckej, nakoľko dom Ľudovíta Štúra a všetky národné a kultúrne pamiatky a múzeá patria nášmu národu a nie nejakému arogantnému riaditeľovi. Pamiatku na narodenie nášho velikána si uctíme aj bez vášho súhlasu. Dúfam,že takí ľudia ako vy v najbližšej dobe skončíte vo funkciách lebo rozhodujete proti ľudu a národu, ktorý si ctí našich velikánov a ich odkazy.“ Myslím, že to veľmi názorne ilustruje predstavy kotlebovcov o praktickom výkone moci, o ktorú sa uchádzajú.

 


Veľmi rozumnú odpoved riaditeľa Petra Martiniska Grňovi uverejnili na stránke Trenčianskeho múzea. Okrem iného napísal, že ak je Grňovi „zelená mikina či tričko prednejšie ako úprimný záujem o Ľudovíta Štúra, je to jeho voľba...“

Podujatie sa potom uskutočnilo na priestranstve pred rodným domom Ľudovíta Štúra.

Aj inak je Grňo typický kotlebovec. Z muziky sú u neho v kurze Tomáš Hnídek – Ortel, bývalý frontman neonacistickej skupiny Biely odpor, Ondrej Ďurica, či ikona slovenského nazirocku, Rogelov Krátky proces.

Jeho auto tiež vyzerá ako sa na kotlebovca patrí.

Má samozrejme aj prepracovaný volebný program. Napríklad pre školstvo: „…Bánovčania v rámci svojich kompetencií by som určite podporoval osvetu ktorá by bola zásadne proti Istanbulskému dohovoru, Gennder ideológie, LGBTI, registrovanému partnerstvu a podobným zverstvám. Budem podporovať osvetu za tradičnú rodinu, kresťanské a národné tradície a hodnoty.“ No nie je to krásne? Človek čo iba nedávno tvrdil, že: „Všetky náboženstvá by som zakázal. Náboženstvo je najväčšie zlo na svete.“ sa tu bije do pŕs za kresťanské hodnoty? Hotový  Milan Mazurek. Ten tiež vystúpil z cirkvi a rovnako pokrytecky horlí za kresťanské dedičstvo.  Zápal pre vieru pravý ako tepláky „Adidas“ na trhu na Miletičke so sloganom: „Cím viac pluhy, tým viac adidas.„.

A úplne na záver jedna výzva. 17. mája bol Anton Grňo spolu s viacerými kotlebovcami podporiť na pojednávaní na Najvyššom súde okresného tajomníka ĽSNS z Ružomberku, Michala Buchtu, „vodcu“ Slovenskej pospolitosti, Jakuba „Hromoslava“ Škrabáka a speváka Jaroslava „Reborna“ Pagáča. Pri odchode zo súdu niekto hlasito pozdravil „Na stráž!“ Nemenovaný zdroj z prostredia Kotlebovej strany tvrdí, že tým kto sa tak „hrdinsky“ predviedol, bol práve Anton Grňo. Nuž, uvidíme, či sa k tomu postaví ako chlap, alebo zostane pri tradičnej kotlebovskej zbabelosti. Veď už vieme, že poslanec Peter Krupa po tom čo mu vyšetrovateľ v Trenčíne položil pár otázok o tom, ako to v roku 2012 myslel vo svojich statusoch s tými „smradľavými židákmi,“ odrazu zistil, že on vlastne na Facebooku nikdy nemal žiadny profil. Milan Mazurek sa tiež pokúšal tvrdiť niečo podobné po tom, ako sa jeho starý profil náhle odporúčal do večných lovíšť a vyšetrovateľ prejavil záujem o vysvetlenie ako to bolo s údajnými klamstvami a rozprávkami o „Adolfovi Hitlerovi, 6 miliónoch a mydlách zo židov.“ Podpredseda ĽSNS Milan Uhrík, aby sa vyhol odpovedi na otázku o slovenských občanoch vyvezených do  táborov smrti, povedal, že sa k tomu nevie vyjadriť, lebo nie je historik. Marián Kotleba spolu so svojimi paladínmi sa v prípade šekov so sumou 1488 € vyhovárajú, že presne toľko vyzbierali aby podporili chudobných. A Stanislav Mizík, po tom ako na stránke Volá Hlas Gemera/Ľudová strana – Naše Slovensko boli dlhodbo uverejňované príspevky podpísané jeho menom, keď narazil v prípade antisemitskej kritiky prezidentom ocenených osobností, o ktorých napísal: „Žid, židovka, židovského pôvodu, ochranca cigánov, fanatička do cigánskych zvykov…“, povedal že vôbec nevie používať počítač. Pre Grňa je teda logicky k dispozícii výhovorka, že nevie rozprávať. Ale možno prekvapí a k pozdravu sa hrdo prihlási. Držím mu v tom palce.

Uvidíme ako rozhodnú občania Bánoviec a či bude pán Grňo otvárať šampanské. Voľba je iba v ich rukách.

Doplnené 31.10.18 o 21.05

Anton Grňo reagoval na jednom zo svojich profilov Anton Tono Grno a pridal sa aj fejk Modrak Zeleny. Grňo ma počastoval niekoľkými invektívami, pochválil sa, že sa nehanbí za svoje výroky a v podstate o svojich vlastných statusoch a komentároch napísal: „niektoré veci sú neoverené, strelené do vetra alebo jedna teta povedala.“ A na záver pripojil chutnú konšpiráciu o utajenej návšteve izraelského veľvyslanca. Nuž a pri čítaní toho čo napísal Modrak Zeleny nám naozaj „Boh pomáhaj“ a aj tak pochybujem, že z toho budeme múdri.

A ako bol zrušený Jaro Mak, vidieť poniže.

Doplnené 11.11.2018

Vo voľbách občania Topoľčian vyjadrili svoj  názor na okresného predsedu takto. So žalostným počtom získaných hlasov skončil predposledný.

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.