Denník N

Multifunkčné ihriská pre tínedžerov sú potrebné ako soľ

Keď Miro Šatan vstúpil do slovenského hokeja, pritiahol so sebou ľudí, ktorí v tomto športe vo svete niečo dosiahli. Niečo zažili, videli a teraz môžu slovenskému hokeju niečo nové priniesť. Nedávno som mal možnosť sa o tom rozprávať aj s Rasťom Staňom a jeho manželkou Jankou.

Pobehali svet a teraz chcú svoje skúsenosti ponúknuť hlavne deťom a tínedžerom v oblasti športu. Janka Staňová kandiduje na poslankyňu mesta a chcela by pomôcť s multifunkčnými ihriskami v Košiciach. Človek, ktorý čo to vidí, vie porovnávať a všetci vieme, že v Košiciach by sa multifunkčných ihrísk zišlo viac. Kto iný by sa tomu mal venovať viac ako Janka?

Maju s Rasťom dve deti, ktoré vedú ako inak, k športu. Janka má za sebou čerstvú skúsenosť s tým, ako zachrániť multifunkčné ihrisko pred vandalmi, aby neskončilo v dezolátnom stave. So svojimi priateľmi presvedčili developera na to, aby multifunkčné ihrisko na Novej terase neodovzdával mestu, ktoré sa o ihriská nevie starať,  ale aby sa o neho starali ľudia, ktorí tam bývajú a rovnako ako Staňovci, vedú svoje deti k športu. Ihrisko tak nemusí skončiť v dezolátnom stave, ale môže slúžiť tým, ktorí ho najviac potrebujú. Už dnes uvažujú o tom, že tam v zime, keď prituhne, urobia na pár dní ľadovú plochu. A ktorý chalan by si nechcel zahrať hokej s majstrom sveta?

Som rád, že mám Janku Staňovú vo svojom tíme. Verím, že bude zvolená a že bude mať dostatok síl svoje skúsenosti premeniť na pekné projekty, ktoré tínedžeri v Košiciach potrebujú ako soľ.

Teraz najčítanejšie

Vlado Vagasi

Vášnivý motorkár, karavanista, komunálny politik a milovník kníh v jednej osobe.