Denník N

Kotlebova exmánička z Baťovian

Už sme si síce zvykli, napriek tomu človeka trochu prekvapí keď sa s tým stretne. Nemám nič proti dlhým vlasom, práve naopak. Za boľševika nás kvôli tomu buzerovali v škole, naháňali a strihali fízli. Dnes je to vec osobného vkusu. Ale bývali časy, keď presne takýchto naháňali holé lebky. Teraz za nich kandidujú. Časy sa zrejme zmenili.

Miroslav Hanzely je okresným predsedom strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko v Partizánskom. Na Facebooku má profil Ypsylon Myro.

Aj novší profil s menom Miroslav Hanzely.

Za Kotlebovcov už kandidoval na poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja.

A hoci to podľa vysmiateho smajlíka vyzeralo podľa Miroslava Hanzelyho nádejne.

Skončilo to neúspešne. Hanzely získal iba 847 hlasov, pričom víťaz v okrese Partizánske, Jozef Božik, mal 7353 hlasov. Hanzelyho odporúčanie koho voliť u občanov v okrese Partizánske evidentne príliš nezabralo

Teraz kandiduje na funkciu primátora v Partizánskom. Kandidáti sú iba dvaja, takže horšie ako druhé miesto to tentoraz nebude.

Ako naznačili fotografie na titulke, kedysi vyzeral celkom inak a aj názorovo bol kdesi inde. Pri oprávnenej kritike SMERu použil dokonca výraz „bolševicko zlodejsko nacionalistický zlepenec…“ Obzvlášť ma u okresného predsedu Kotlebovej strany, zaujalo slovo nacionalistický.

Už o rok neskôr však fandil Kotlebovi.

Ale ešte sa pochválil fotografiou zo sídla Európskeho parlamentu.

A po pár rokoch prišlo aj toto. Ľahko vyvrátiteľné nechutné klamstvá o deportáciách slovenských občanov a holokauste.

Slovenské národné povstanie – čierny deň Slovenska.

Oslavy vzniku vojnovej Slovenskej republiky.

Spomienky arcibiskupa Jána Svätopluka Špirituála Sokola na Slovenský štát.

Neprehliadnuteľné sympatie k prezidentovi vojnovej Slovenskej republiky, Jozefovi Tisovi.

Prednáška Kotlebovho historika Lacka.

Proces s Milanom Mazurekom je „politický.“

Rovnako ako proces so Stanislavom Mizíkom, pretože „systém stále útočí.“ Preto pán okresný predseda zdieľa srdcervúcu výzvu zvolenských kotlebovcov.

Poteší ho, keď prokurátor s obžalobou na súde neuspel a učiteľ a poslanec Mizík, ktorý sa bránil tým, že je počítačový analfabet a počítač nevie používať, bol pre nedostatok dôkazov prvostupňovým súdom spod obžaloby oslobodený. Apropo, načo je Stanislavov Mizíkovi drahý počítač, ktorý dostal ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, ak ho nevie používať?

Spochybní aj stíhanie Mariána Kotlebu za šeky v hodnote 1488€. Pričom by rád „choré hlavy, ktoré nemajú čo robiť tak vymýšľajú sprostosti“ nechal „poslať k lopate a dať im kydať hnoj min.20 hodín denne…

Má recept na riešenie imigračnej krízy.

Vie čo s prezidentom Andrejom Kiskom.

Má exkluzívne informácie.

Časy úsmevov v Európskom parlamente sú zabudnuté.

Je tu čas na stranícku prácu.

Aj obhliadku nádejného pôsobiska.

Výsledok volieb je ako všade inde aj v Partizánskom v rukách voličov. Poprajme im, aby mali pri voľbe šťastnú ruku. Hoci pomer hlasov z volieb do zastupiteľského zboru samosprávneho kraja 7353 : 847, vopred napovedá ako to dopadne.

Doplnené 11.11.2018

A naozaj to tak aj dopadlo.

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.