Denník N

Výlet na Malý Rozsutec a Jánošíkove diery

Počas sviatkov som sa vybrala na túru do Malej Fatry aj s mojou kamarátkou.  V tejto oblasti som bola po prvýkrát a je tam naozaj nádherne. Najmä v týchto farebných jesenných dňoch obzvlášť. Konkrétne sme sa vybrali na jeden z najkrajších turistických chodníkov na Slovensku a to Jánošíkove diery.  Alebo aj Horné, Dolné diery Nové diery. Je to sústava tiesňav a kaňonov, ktorá sa nachádza v národnej  prírodnej rezervácii Rozsutec.

Počas celého prechodu Dierami nás sprevádzal Dierový potok a niekoľko nádherných vodopádov a rebríkov popri nich.

Východiskom na túto túru  je dedina Terchová a jej osady Biely potok alebo Štefanová.  Túra nebola vôbec náročná dokonca sme tam stretli veľa rodiniek s malými deťmi.

Kedže sme už boli v tej Terchovej chceli sme si pozrieť aj obrovskú sochu nášho národného hrdinu a to Juraja Jánošíka.

Najprv sme chceli pokračovať v túre až na Veľký Rozsutec, no keď sme sa dostali k blízkosti Malého Rozsutca očaril nás natoľko, že sme sa radšej vybrali tam. Zaujímavý je najmä svojimi strmými vápencovými stenami. A neľutovali sme ani na sekundu, bolo tam nádherne, počasie nám vyšlo a výhľad bol perfektný. Vychutnali sme si výhľad aj  na Veľký Rozsutec, ktorý určite navštívim nabudúce.

 

Teraz najčítanejšie

Barbora Suráková

Volám sa Barbora a mám 21 rokov. Som veľkým milovníkom písania a prírody. Taktiež milujem cestovanie a objavovanie nových kútov Slovenska alebo aj za hranicami našej krajiny.