Denník N

Výlet na Malý Rozsutec a Jánošíkove diery

Počas sviatkov som sa vybrala na túru do Malej Fatry aj s mojou kamarátkou.  V tejto oblasti som bola po prvýkrát a je tam naozaj nádherne. Najmä v týchto farebných jesenných dňoch obzvlášť. Konkrétne sme sa vybrali na jeden z najkrajších turistických chodníkov na Slovensku a to Jánošíkove diery.  Alebo aj Horné, Dolné diery Nové diery. Je to sústava tiesňav a kaňonov, ktorá sa nachádza v národnej  prírodnej rezervácii Rozsutec.

Počas celého prechodu Dierami nás sprevádzal Dierový potok a niekoľko nádherných vodopádov a rebríkov popri nich.

Východiskom na túto túru  je dedina Terchová a jej osady Biely potok alebo Štefanová.  Túra nebola vôbec náročná dokonca sme tam stretli veľa rodiniek s malými deťmi.

Kedže sme už boli v tej Terchovej chceli sme si pozrieť aj obrovskú sochu nášho národného hrdinu a to Juraja Jánošíka.

Najprv sme chceli pokračovať v túre až na Veľký Rozsutec, no keď sme sa dostali k blízkosti Malého Rozsutca očaril nás natoľko, že sme sa radšej vybrali tam. Zaujímavý je najmä svojimi strmými vápencovými stenami. A neľutovali sme ani na sekundu, bolo tam nádherne, počasie nám vyšlo a výhľad bol perfektný. Vychutnali sme si výhľad aj  na Veľký Rozsutec, ktorý určite navštívim nabudúce.

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Foto N - Tomáš Benedikovič

Barbora Suráková

Volám sa Barbora a mám 21 rokov. Som veľkým milovníkom písania a prírody. Taktiež milujem cestovanie a objavovanie nových kútov Slovenska alebo aj za hranicami našej krajiny.