Denník N

Nenecháme sa vohnať do občianskej vojny

Ak ktokoľvek na základe konšpirácií šikanuje občanov, sám sa usviedča, že im chce ukradnúť to, čo im podľa Ústavy patrí, štátnu moc. Občianska vojna by túto krádež zakryla. Rovnako aj diktatúra, ktorá by nasledovala po nej. A diktátora/zlodeja by okradnutí občania ešte aj oslavovali, že ukončil ich vojnu. A to práve diktátor/zlodej chce. Mať štátnu moc iba pre seba a súčasne nebyť až taký zlý v očiach občanov, teraz už otrokov, ktorým tú štátnu moc ukradol.

Mechanické riešenie na otestovanie:

Palivom systematického klamstva je naše prekvapenie, čudovanie, predpokladanie, že to nie je možné, očakávanie korektnej argumentácie, hľadanie riešenia, úvahy o tom, čo by sa malo, alebo čo by bolo treba robiť, atď. Ak mu ho dávame, úplne zadarmo nás poškodzuje svojou nehoráznou nedôveryhodnosťou, nezodpovednosťou, porušovaním pravidiel, bezohľadnosťou, absurditou, atď. A cítime sa pritom ako bezcitní vinníci a ešte aj ponížene hlúpneme, lebo to vôbec nie sú originálne a inteligentné štruktúry, ani zaujímavé paradoxy. Tak mu ho nedávajme. Jeho motor sa zastaví. A už sa nerozbehne, lebo bude mať prázdnu nádrž. 

Stojíme plne za prezidentom Kiskom, Za slušným Slovenskom, za novinármi !!!!

Máme inteligentnejšie riešenie ako občiansku vojnu,  spoluprácu a motiváciu. Preto ostaneme. Odídu rozpadávajúci sa, konšpirujúci diktátori. Ich totalitný jazyk nikdy nemal funkcionalitu. Dodávala mu ju zdanlivo iba naša poslušnosť a strach. Ale my si namiesto nich vytvárame vzťahy. Sme silná občianska spoločnosť. Nepotrebujeme poškodzujúcich dozorcov, ktorí sa o nás starajú tak, že nás nasilu väznia vo svojich zakomplexovaných predstavách o živote. Vieme sa o seba postarať bez nich oveľa lepšie. Rok 1968 a normalizácia po ňom, sa nebude opakovať.

Zhrnutie:

Konšpiráciami sa Fico snaží ukradnúť občanom štátnu moc. A Kiskovi slušnosť. Tak by sa to dalo iba otrokom, nasilu im vnútiť nepravdivú skutočnosť. Lenže slobodných občanov a prezidenta Kisku nezaujíma nepravdivá skutočnosť, ale fakty.

SLOVNÍK ZVEDAVOSTI

Pravda: súčinnosť prvkov najpresnejšieho postupu modelovania reality. Porovnaj s O tyranii, poučenie 10

Pokračuj tu

________________________________________

Blogujem aj kvôli tomu, že

a) chcem udržať viditeľný syslog pre voľby 2020.

b) nezabúdame na Jana, Martinu, ich rodičov a súrodencov.

Teraz najčítanejšie

Ivan Baltay

Založili sme OZ ETRI. Inšpirujeme konštruktivistické učenie humanitných predmetov, pilotne dejepis 5-7, Viac na etri.sk