Denník N

Bude Európa pochovávať telá migrantov?

Bojím sa, že raz príde doba, keď nepríjmeme ani rezolúciu o tom, že mŕtve telá migrantov, ktoré vyplaví more, budeme pochovávať. Lebo aj z tejto rezolúcie by sa urobila hystéria len kvôli tomu, že v názve bude slovo migrant. Populistickí politici by sa naštartovali a otvorene alebo skryte by sa pridali k hlupákom, ktorí budú vo virtuálnom svete tvrdiť, že pochovaní migranti sa pod zmenou rozmnožujú. Ako tak rozumní politici sa následne zľaknú a nechajú to „vyhniť“. V tomto prípade doslovne. „Riešením“ bude, že necháme telá rozkladať na pobreží a nakoniec tú našu židovsko-kresťanskú humanistickú Európu zničí nejaká zmutovaná cholera s ebolou.

Tá hystéria okolo rezolúcie OSN je krutá, cynická. Dovoľuje vyplaviť temnoty svojej duše rôznym exotom, hlupákom, magorom a populistom. Čím dlhšie to necháme v stave neriešenia, tým horšie následky pre našu spoločnosť to bude mať.

Otvorme čo najskôr otvorenú, vecnú diskusiu o tejto rezolúcii. Ak je tam niečo zlé, nepridajme sa. Ak tam nič zlé nie je, tak sa k nej prihlásme, ale hlavne nenechajme túto tému zneužívať populistom.

Na záver pre istotu dodávam a trvám na tom, že nasledujúca časť je nedeliteľnou súčasťou celého komentáru. Každý, kto bude vytrhávať z kontextu iba niektorú časť môjho komentára, postupuje minimálne nekorektne, Všetkým tým, ktorí majú doma len čierno-biely televízor a zaškatuľkujú človeka, ktorí prejaví trochu ľudskosti, že je za migráciu, odkazujem: Som proti ekonomickej migrácii a som za posilnenie hraníc EÚ. Som za realizáciu pomoci ľuďom priamo u nich doma. V týchto dňoch  sa pomaly zo všetkého robí hystéria. Táto hystéria však z nás nemôže urobiť zvieratá. Vlastne nie zviera. Zviera nedokáže byť tak kruté a nemilosrdné ako človek. Preto opravujem: verím, že tá hystéria neurobí  z nás krutých ľudí.

Naozaj poprosím o trochu rozvahy.

Pamätajme na slová pápeža Františka: Kto plakal…

Túto civilizačnú tému u nás nemôžu okupovať a zneužívať rôzni fašisti, polofašisti a sexuálni maniaci, hlupáci, populisti…

Teraz najčítanejšie