Denník N

Zviera, najlepší priateľ človeka

Možno že ste o takomto niečom už mnohí počuli, možno je pre vás táto téma doslova tabu.

Ale veľmi rada by som chcela priblížiť každému človeku to, čo je veľmi výstižne, a je to to najhlavnejšie. Je to hlavný vrcholový bod šťastia. Človek ako taký, môže svojím šťastím naozaj nazvať všeličo, napríklad to, keď uspokojí svoju potrebu novým autom, novým mobilom alebo novým oblečením. Ale to, vám tú naozajstnú radosť nedá. Pocit, ktorý zažívate pri tom, keď máte domáce zviera, je naozaj neopísateľným. Poznám človeka, ktorý je naozaj asi ten najlenivejší akého poznám… A jediné čo ho donúti vstať a vzchopiť sa a spraviť niečo užitočné, je sa postarať o rodinné domáce zvieratko psíka. Jediný člen rodiny, ktorý je tak hlboko v jeho srdiečku, že dokáže robiť priam hotový zázrak. Je to výborná metóda, ako zahnať smútok, alebo hnusnú samotu, ktorá väčšinou dostáva človeka do stavu, ktorý nie je veľmi bezpečným pre nikoho z nás.

Poznám človeka, ktorý si poňal lásku k zvieratám po svojom, je to mladé dievča, ktoré študuje na vysokej škole v Nitre. Pracuje v Bratislave vo veľmi vychýrenom a známom hotely v centre mesta. Býva v Pezinku, stará sa o kone a dokonca ich trénuje. keď to vezme odzadu tak s nimi relaxuje. No toto nie je to, čo som vám chcela povedať. Chcela som vám ju trošku priblížiť a teraz vám poviem niečo……… Ona chová sliepky, ktoré sú samozrejme uložené na mieste v ktorom majú byť. Potom má aj iné zvieratká, ktoré sa u nej cítia ako v kráľovstve. Pre svoju malú sestričku prišla do školy na koni, aby jej vyčarila úsmev na tvári. No a teraz prejdeme k tomu, čo som vám celý čas chcela povedať, chová dokonca aj tri húsky, ktoré má od ich vyliahnutia. Tie roztomilé húsky pokladajú túto slečnu za mamku ktorá sa o nich stará. A viete kde spávajú? No predsa s ňou v jednej posteli. Je to láska na celý život.

Chcem všetkým ľudom na tomto svete povedať len jedno: STOP týraniu zvierat!

Vy si ani len nedokážete predstaviť to, ako všetky zvieratá trpia tým, že im ubližujú ľudia, nemôžem sa pozerať, ako na internete vyskakujú články s fotkami ktoré signalizujú vo mne nechutný a nepríjemný pocit. Ako to len môžete ľudia robiť…. ako môžete priviazať psa na reťaz a dobiť ho tak, aby zomrel, bol celý krvavý… Ako môžete zaspávať s dobrým pocitom alebo ako môžete žiť ďalej z mienkou, že ste dobrým človekom.

Buď ste človekom, ktorý má v hlave maximálne akurát tak vzduchoprázdno alebo ste mentálne úplne mimo. Neviem si vysvetliť to, prečo sa takto odporne správajú ľudia, ktorý žijú v spoločnosti medzi normálnymi ľuďmi…

Teraz najčítanejšie