Denník N

Právnický podvod

Môže sa žena úspešne zamaskovať za muža tak, že nikto nespozná, že ide o ženu? Ešte k tomu, keď ako muž prenikne medzi právnické kruhy a vyhráva súdne pojednávania?

Nuž, je to asi len ťažko predstaviteľné. Alebo nemám dobrú fantáziu, chichi. Úspešná americká spisovateľka Tracy Anne Warrenová ju však rozhodne má – presne túto tému totiž rozpracovala v záverečnej časti trilógie o Zhýralcoch z Cavendish Square, v Ľúbostných hrách. Netajím sa, že jej knihy nepatria k mojim šálkam kávy, prečítať som si to však musela – a kniha ma celkom milo prekvapila. Hoci je téma nereálna, poskytuje kopu humorných situácií, a také sa vždy číta príjemne.

Príbeh je humorný a veselý od začiatku do konca a bez zbytočného patetizmu. Hlavná hrdinka sa volá Rosamund Carrowová a dala sa presvedčiť svojím ustráchaným bratom Bertramom, ktorý sa pri emocionálnom vypätí nepekne zajaká, čo nepôsobí vierohodne v súdnej sieni, aby mu robila spoločníka a ujala sa najväčších káuz. Rosamund si túto novú rolu vychutnáva, rovnako ako nečakanú slobodu, ktorú jej poskytuje prezliekanie za muža. Hlavný hrdina lord Lawrence Byron sa s ním / s ňou spriatelí, a keďže ho mladý muž priťahuje, začína sa obávať o svoju, dovtedy nespochybniteľnú, orientáciu. To spúšťa kopu veselých momentov a zážitkov pre čitateľskú dušu.

Lawrence sa mu zadíval do tváre. Pohľadom mu kĺzal po výrazných lícnych kostiach, rovnom nose a plných pootvorených perách, ktoré by mohli patriť ktorejkoľvek žene. Ktovie, ako by chutil ich dotyk. Naozaj sú také mäkké, ako vyzerajú?
Vtom sa spamätal a prudko sa odtiahol, aby medzi ním a mladíkom zostalo v koči čo najviac miesta. Srdce mu bilo ako zvon a dych sa mu zrýchlil.
Do horúcich pekiel, čo to malo znamenať?
Nikdy v živote nepocítil ani náznak túžby po inom mužovi.

Trávia spolu veľa času. Rosamundin brat Bertram je z toho pomaly na prášky, pretože ide vlastne o jej povesť! Ale… na druhej strane, veď vystupuje ako muž..

Klesla na posteľ a uvažovala, čo bude robiť. A či má silu odolať nielen volaniu svojho tela, ale aj srdca.

 Rosamund sa v prítomnosti Byrona kvalitne opije, musí ísť na box, naučí sa hrať biliard, je pozvaná do pánskeho klubu a vôbec, o zábavu má postarané ako ešte nikdy za svojich 28 rokov života. Bola sama, stále nevinná, pretože milovala len jediného muža, ktorý príliš skoro zahynul vo vojne. Odvtedy nestretla nikoho, kto by ju zaujal. Až teraz. A akurát zhýralý lord Byron, ktorý ju považuje za muža a ona sa mu nesmie odhaliť už len pre právnický podvod. A on navyše dvorí úplne dokonalej žene, ktorá môže zvýšiť jeho vlastnú prestíž…

Nebola by to však Warrenová, aby k ľúbostnému vzťahu predsa len nedošlo. Autorka je známa početnými a veľmi detailistickými opismi erotických scén, ktoré tvoria až prím v každej jej knihe. Ako to s iskrami prebleskujúcimi medzi touto veselou dvojicou dopadne, prezrádzať už nebudem :) Len dodám, že kniha voľne nadväzuje na predchádzajúcu časť Neslušný návrh (o tom som písala tu), vďaka čomu sledujeme ďalší život Lawrencovho brata Lea a jeho neplodnej ženy Thalie. Je to však trilógia „Zhýralci z Cavendish Square“, patrí sem teda ešte titul V manželskej posteli (článok nájdete tu).

Myseľ mu zaplavili predstavy bozkov a dotykov a pred očami sa mu mihali všetky spôsoby, ktorými by si ju chcel vziať.
Zvádzanie tej prešibanej potvory však ešte počká. Najskôr musí odhaliť jej podvod, a potom môže odhaľovať jej telo.
Okrem toho by jej mal zabrániť v nelegálnom výkone právnickej profesie.

 

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie