Denník N

Spochybňovanie človeka na základe mena

Odvtedy čo som začal písať o mojom pôsobení v ĽSNS sa na moju osobu znášajú dosť silné útoky a to predovšetkým cez moje meno. Na jeho základe je spochybnená moja dôveryhodnosť. Všimol som si to aj pri ďalších ľuďoch a tak som sa pozrel na to koho majú v ĽSNS s neslovenským meno.

Už je to ten piatok čo som uverejnil veľmi zaujímavú konverzáciu, kde som uviedol svoju príslušnosť k ĽSNS, dokázal som ju ukázaním členského preukazu a snažil som sa poukázať na skutočnú tvár ĽSNS. Istá pani v otvorenej skupine AKTIVISTI, AKTÍVNI A NASRATÍ… spochybnila moju autenticitu vzhľadom na moje priezvisko.

Sedemnásteho novembra som uverejnil krátky príspevok, trošku ostrejší a taktiež spochybnenie na základe priezviska ale bolo to „lepšie“. Som Nemec alebo Žid a tak je jasné prečo mám také názory.

Zaklincoval to Milan Uhrík v NR SR, keď na komentátorov v denníku N (osobne aj keď tu publikujem moje blogy mám veľké výhrady voči niektorým názorom ale spochybniť ich na základe priezviska?) doslovne zaútočil a spochybnil ich na základe mena. Video si môžete pozrieť TU

Veľmi časté je to hlavne u priaznivcov ĽSNS čo som mal tú osobnú česť si zažiť ale väčšinou to boli tí jednoduchší. Preto som sa pozrel len na funkcionárov ĽSNS.  Rád by som tak otvorene poukázal, koľko okresných, krajských predsedov či poslancov za ĽSNS má ako hovoria a píšu cudzí nick resp. cudzie meno. Anna Matuláková, trz. Rebel či Milan Uhrík  Hodnotia na základe priezviska. Najskôr nech sa pozrú do svojich radov. Pre krátke pripomenutie príspevky.

 

Takže pani Matuláková, vysokoškolsky vzdelaná ale kliknúť si na môj profil a pozrieť sa kedy vznikol by mala zvládnuť. Zvládnuť by mala aj ospravedlnenie ale keď musela uznať, že som člen bol, prišiel útok. Aby to Anna Matuláková nemusela hľadať, tak tu má screenhot môjho profilu a prvého príspevku.

 

 

Išiel som skutočne s kožou na trh, lebo je tam uvedené mesto kde žijem, kde som študoval strednú školu, kde študujem vysokú školu a netreba dva krát veľa námahy skontrolovať si to. Jeden fanúšik bol šikovný a zaznamenal, že som mal zmenu mena. Škoda že je takých málo a zaujímalo by ma či si takto kontroluje informácie aj pri ľuďoch, ktorí sú s ním na jednej vlne.

Takže podľa pána/pani rebel som hlupák bez zdravého rozumu za to, že som vyjadril svoj názor na základe mojich vedomostí a rozhovorov s ľuďmi čo prežili ešte aj druhú svetovú vojnu. Podľa neho sú aj oni chorí a hlúpi, keď odmietajú daný režim?  Súhlasím, že je tu skupina zbohatlíkov ktorí si to nezaslúžia a prišli ku majetku podvodom na úkor obyčajných ľudí. Ale socializmus nás nikam nevyviedol. Buď bol prispievateľ z komunistickej rodiny a tej skutočne nič nechýbalo alebo si len prikrášľuje danú dobu.

 

Pán poslanec Uhrík sa ukázal fakt bravúrne. Po tom čo na Hlavných správach Marian Kotleba za prezidenta? A prečo nie?! v ktorom oslavuje Kotlebu ako veľkého bojovníka pred desiatimi rokmi. Oslavuje dobu keď bol otvorený neonacista a síce sa ľudia menia a poznám takých osobne, tak sa ukazuje, že ich to neopustilo. Uhrík v NR SR útočí na ľudí kvôli tomu ako sa volajú, pred tým Kotleba kvôli neslovenským črtám u niektorých ľudí. Video TU. Ako vážne to myslia?

Takže teraz ku jednotlivým funkcionárom ĽSNS s neslovenským či neslovanským menom. Ku vzhľadu sa nejdem vyjadrovať pretože neviem aký je to Slovenský vzhľad ideálneho človeka.

Poznámka: nespochybňujem tu ich pôvod či hodnotu na základe priezviska uvedených osôb. Ide mi len o ilustráciu toho, že pokiaľ niekto súhlasí s názormi ĽSNS je jedno aké má priezvisko. Neznamená to, že je to protislovenský živel.

Najprv sa pozrime na ľudí s Maďarskými priezviskami, ktoré si ešte sami píšu maďarským pravopisom! Takže tam nemáte č ale cs, nemáte j ale ly a bijú sa do pŕs, akí sú to národniari, národnostným menšinám chcú upierať práva a pani Matuláková ma spochybňuje cez priezvisko. Ja neviem už akým spôsobom sa na toto mám pozrieť.

Poslanec NR SR Bc. Ján Kecskés.

Poslankyňa NR SR Ing. Jana Nehézová

Okresný predseda Poprad (V Poprade Maďarské priezvisko? Pri iných stranách by to bol protislovenský živel – Nemá fotografiu = agent v ĽSNS? Teda podľa toho čo tvrdia ľudia o ľudoch ktorý nepodporujú ĽSNS)

Okresný predseda Piešťany

Okresný predseda Veľký Krtíš

Mgr. Peter Kiss – Nenašiel som jeho fotografiu

Nemecké priezviská

Pani poslankyňa MUDr. Grausová. Iste je to po manželovi ale za slobodna sa volala Kudzejová čo tiež nie je Slovenské meno. Ak použijem logiku niektorých diskutérov, tak si zobrala Nemca a poškodila tak Slovenskú krv. Logika? U mňa žiadna.

Pán poslanec Mgr. Rastislav Schlosár. Čisto Slovenské priezvisko nemyslíte?

Okresný predseda Žarnovica

Ľudia ktorí majú tiež neslovenské priezviská.

Okresná predsedníčka Rožňava. Dokonca nemá typické Slovenské „ová“! Aká to pravá hrdá Slovenka?!

Okresný predseda Kysucké Nové mesto

Okresná predsedníčka Turčianske Teplice

Okresný predseda Trnava

Okresný predseda Bytča  – Kde má fotografiu??? Však ja som aj kvôli tomu nedôveryhodný.

Okresný predseda Michalovce

Okresný predseda Dolný Kubín

Okresný predseda Partizánske

Okresný predseda Trebišov

Okresný predseda Lučenec

Okresná predsedníčka Krupina (dočasne poverená)

Okresný predseda Brezno. Má české priezvisko! V strane som zaznamenal dosť protičeské nálady a tento je len ilustratívny. Je ich tam viac.

Ospravedlňujem sa ľudom za to, že som ich tu dal. Jedná sa o verejne dostupné informácie a má tu ísť len o ilustráciu neopodstatnenej argumentácie pani Matulákovej a jej podobných vrátane pána poslanca Uhríka. Uvedení ľudia a o radových členoch a podporovateľoch ani nehovoriac nevypovedajú ich  priezviska podľa ich logiky o niečom? Nie sú to protislovenský agenti v ĽSNS??? Alebo podľa mňa na základe skúsenosti a pozorovania pravdepodobnejšie sa jedná o to, že sú na „správnej“ strane a preto to nevadí. Je hlúpe používať „argument“ nedôveryhodný podľa priezviska, keď o „čistote“ sami nemôžu hovoriť. Taktiež mám pocit, akoby z ľudí robili idiotov. Doslovne. Spoliehajú sa celkom očividne, že ľudia sa nebudú zamýšľať hlbšie nad vecami. Stačí im povedať, „má neslovenské priezvisko, je to protislovenský živel“! A hurá do útoku proti nemu. Ale čo na tom, že rovnakých máme medzi sebou aj my? Nad tým sa nezamýšľať. Je ľahšie takto ľudí „poraziť“ ako ich poraziť v diskusii podloženej argumentami, číslami, faktami etc.

V strane som bol dosť dlho aby som povedal, že áno väčšinou tam neboli rasisti. Hore uvedené veci odmietali ale tí už zo strany odchádzajú či odišli alebo sa z nich stali podobní, ktorí súhlasia s pokrivenou logikou, ktorú som sa pokúsil ukázať hore. Ako tvrdiť nie sme rasisti ale určovať neslovenské črty, spochybňovať ľudí na základe toho ako sa volajú mi príde už rasistické tak ako sa patrí.

 

Teraz najčítanejšie