Denník N

Niečo, čo ti otvorí po prečítaní oči

Človek, ktorý bol pre celý svet jednou veľkou hviezdou, nedokázal so všetkými krivými obvineniami fungovať a ísť ďalej. Nedalo mu to spávať, postupne ho to celé zabíjalo. Chlapec, ktorý za toto krivé obvinenie môže, narobil tejto svetovej legendárnej hviezde veľké problémy. Chlapec, ktorému finančne pomáhal, nie len jemu…, ale dokonca aj jeho rodine sa k tomuto krivému obvineniu dlho nepriznal. V rámci súdneho obvinenia, sa dokázalo že mal 10 obvinení a 10 vecí, ktoré boli na neho krivo našité. Smutné je najviac to, že človeku, ktorého podporoval, a finančne dotoval ho takto krivo obvinil, a kvôli tomu, sa veľmi veľa ľudí na celom svete pobúrilo.

A dokonca ho KRIVO OBVINILI Z PEDOFÍLIE. Keď išiel na jedno z prvých pojednávaní, Michael si myslel, že sa všetko na dobré obráti. V svoje prvé pojednávanie, mal toto pozitívne myslenie a so svojimi fanúšikmi to roztočil a zaspieval si s nimi v strede ulice. Zároveň pri tom aj tancoval, to mu dodávalo energiu a silu to zvládnuť.

Keď čas rýchlo plynul, došlo sa k poslednému pojednávaniu, ktoré bolo neporovnateľným zvratom od toho prvého kde ste mohli počuť, že dúfal v dobro a lásku. Všetko sa obrátilo na to najhoršie, Michael Jackson keď išiel na posledné pojednávanie, v ktorom sa dozvedel rozsudok, z ktorého sa mal naozaj doslova radovať a vystrojiť oslavu… Pravda bola taká, že na poslednom pojednávaní ho musela jeho rodina s každej strany podopierať a pomáhať mu aby to doslova aspoň ustál. No vôbec si ani  nevydýchol, bol psychicky zrútený a išlo to s ním hrozne rýchlo dole vodou.

Mnoho ľudí, ešte do dnes o tomto váženom človeku rozpráva, že to je hnusný pedofil, ale pravdou je opak, človek resp. chlapec, ktorý ho takto obvinil sa na videu priznal, že to bolo vymyslené a že mu veľmi ukrivdil.

Nikto nikdy nemal naozaj objasnené na 100 percent ako to všetko naozaj je. Preto proste vo svete vznikajú takéto nedorozumenia. Potom to už je jedno, či človek z niečoho vyjde naozaj spravodlivo, nevinne, potom už je jedno či človek má čistú dušu,…. keď ľudia si naozaj častokrát neuvedomujú to, ako krivým obvinením alebo nejakým nemorálnym ohováraním môžu človeku ublížiť, čo sa týka psychicky alebo fyzicky. Je to naozaj až nemožné ako ľudia vedia osočovať druhého a popri tom, si neuvedomujú, ako veľmi tomu danému človeku ubližujú a krivdia. Je to otrasne a spoločnosť by mala s týmto začať bojovať, čo najrýchlejšie! Predsa nie je možné aby sa spoločnosť poberala týmto otrasne nemorálnym správaním. Prečo sa ľudia pohoršujú nad druhými a nepozrú sa ako vyzerá ich život. Ako by malo vyzerať ich blaho, a nie nikoho druhého. Prečo sme sa my ľudia narodili? Prečo? Aby sme súdili? No nie, určite to tak nie je. Je to hnusné a zvrátené. Je to priam to najväčšie pohoršenie aké na tomto svete môže len byť. Keď sa na to pozeráte, je to príjemne ? je to chváli hodné sa správať, tak aby sme za každú cenu mohli niekomu ublížiť, alebo sa nejakým spôsobom nonstop pohoršovať nad druhými? 

PREČO SA ĽUDIA STÁLE POHORŠUJÚ AKO KTO VYZERÁ?

Prečo každý človek nemôže mať možnosť vyzerať navonok ako chce? Prečo každý hádžete všetkých ľudí do jedného vreca? Prečo keď vidíte niekoho potetovaného s pircingom v jazyku alebo v nose sa hneď pohoršujete? Prečo to tak je ? Toto SÚ otázky, nad ktorými sa pozastavujem denno-denne. Áno je síce možné, že to vo vás niečo signalizuje, že sa Vám to nepáči a nie ste s ničím takým stotožnení. Ale ľudia keď sa na to pozriete, odkiaľ prišlo toto pohoršovanie? Kde to vzniklo? kto dal skoro každému človeku domnienku sa takto pohoršovať, a robiť si takýto odporný názor? Prečo sa často krát nedá ani len šanca takým ľudom? Verili by ste, že je vedecky dokázané to, že ľudia, ktorí vzbudzujú v ostatných ľuďoch pohoršenie len preto, že vyzerajú na prvý pohľad, podľa vás ako nejakí fetáci, narkomani, alkoholici a všetko zle, sú tými najlepšími, najspoľahlivejšími najmilšími ľuďmi?

 

PREČO NEDAŤ PRIESTOR V ROZVOJI NAOZAJ KAŽDÉMU?

Prečo sa na vybrané miesta v nejakých pracovných pozíciách hľadajú dopredu neškatuľkovaní ľudia, a nedá  sa priestor niekomu, kto je snaživý, učenlivý a má potenciál sa naozaj úspešne rozvíjať? Prečo na miesta, ako sú napríklad účtovníčky, alebo podobné miesta neobsadzujú ľudia, ktorí nie sú podľa štatistiky, ktorú si dané firmy stanovujú? Prečo je Slovensko, tak zaostalé a nechce sa posunúť vpred keď môžeme vyskúšať niečo lepšie? Normálne v zahraničí sa dáva priestor naozaj každému, každí kto chce ukázať že na niečo má, má priestor zo seba vydať maximum. Presvedčiť ktorékoľvek firmy, alebo ktoréhokoľvek zamestnávateľa, že má nato byť dobrým v danom odbore, aj keď po stránke výzoru nie je podľa štatistiky, taký akého si predstavujú. Potom žiadna robota nie je vykonaná na 100 percent. Každý sa stážuje, ako všetci na Slovensku flákajú svoju robotu, a že niektorí ľudia svoje zamestnanie nerobia vôbec s láskou. Robia to len kvôli tomu, že potrebujú prežiť lebo väčšina ľudí na tomto svete hlavne na Slovensku nežije, ale iba prežíva. A to je obrovská chyba.

BUĎ VIAC ODVIAZANÝ AKO UTIAHNUTÝ

Dá sa tato myšlienka podať naozaj rôzne. Ale všetko hlavne treba s mierou, tak aby sa nikomu neublížilo, aby každí mohol povedať čo chce, ale tak aby nikomu nespôsobil svojim vyjadrením nejakú psychickú ujmu, a aby nebolo z toho niečo, čo ten dotyčný, ktorý povedal niečo, nevzniklo naozaj niečo hrozne. Na svet sa treba pozerať skôr s myšlienkou, že byť dobrým je vždy lepšie, ako niekomu ublížiť, a mať potom z toho nebodaj ešte nejaké výčitky. VŽDY by sa mal človek na všetko okolo seba pozerať s pohľadom anjela, s pohľadom takým, že vždy za každých okolností je lepšie šíriť dobro, uprednostní lásku a takú tú zlatú strednú cestu, PRED ZLOM!

VŽDY MAJ OČI NA STOPKÁCH!

Vždy keď sa nikto nikomu snaží ublížiť, alebo podkopnúť kolená, a ty to vidíš a naozaj si pri uskutočnenom konflikte, vždy sa to snaž aspoň z časti vyriešiť, nech ten nevinný človek nemusí trpieť. Nech nemusí mať žiadnu psychickú poruchu, len preto, že nejaký hlupák sa potreboval poriadne vyriadiť. Treba sa k problémom stavať zodpovedne, hľadať vo všetkom správne riešenie, a vyjsť zo všetkého bez nejakej ujmi na našom alebo niekoho zdraví.

Byť človekom je naozaj ťažké. Je to priam poslanie, ktoré nie každý človek dokáže zvládnuť Je na nás, ako si so svojim životom zatočíme. Nemal by si byť kritickým dokonca ani vtedy, keď sa ti nedarí. Vždy si spomeň na to, že ak pomôžeš ty, tebe sa to vždy vráti, ak ublížiš niekomu, ver, že sa ti to vráti aj dvakrát takom zastúpení. A potom už môžeš márne hľadať vysvetlenie na danú problematiku, keď v tom budeš až po uši!

Teraz najčítanejšie