Denník N

Pre Petra Fiabáne

zdroj: fcb Erika Jurinová
zdroj: fcb Erika Jurinová

Príhovor, ktorý nezaznel na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Žiline.

Človek mieni, Danko mení. Pondelky zvyčajne nebývajú rokovacími dňami v Národnej rade Slovenskej republiky. Predseda Národnej rady, Andrej Danko sa však rozhodol, už tretiu schôdzu po sebe, tento zaužívaný stav zmeniť. A tak som musel plánované aktivity v regióne vynechať. Jednou z nich bola moja účasť s príhovorom na slávnostnom ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Žiline. Preto svoj príhovor, ktorý mal dnes v Žiline zaznieť, zverejňujem v nádeji, že si ho prečítajú aj tí, ktorí by ho boli dnes určite počuli.

Myslím si, že je pre región veľké šťastie, ak si župan a primátor krajského mesta rozumejú. Ak ladia v názoroch na svet, na zmeny, na riešenia k lepšiemu.  Môj stranícky kolega Juraj Droba v Bratislave si pred komunálnymi voľbami verejne želal – zvoľte mi dobrého parťáka. Pomenoval tak túžbu mnohých. Pretože len v porozumení a súlade sa dajú presadzovať dobré veci bez zbytočných zádrhelov a kompromisov.

Teraz, pár týždňov po voľbách, sa Peter Fiabáne ujme svojho kresla vo vedení Žiliny. S pokojnou hlavou a dobrým pocitom môžem povedať, že je to dobre. Je to ten najlepší primátor, akého sme mohli mať. Športovec, ktorý dobre vie, že hrať fér sa vypláca. Manažér, ktorý pozná ľudí a vie hýbať aj vecami dopredu, ktoré sa sprvu nedaria. Rovný chlap, ktorý vždy držal slovo. Hlava otvorená, ústretová novým myšlienkam a riešeniam pre mesto.

Nielen primátor robí to, že mesto napreduje a prekvitá. Verím, že v spoločnosti dobrých poslancov urobí zo Žiliny ešte lepšie mesto pre život. Nech o Žiline týchto čias hovoria starousadlíci ako o meste, ktoré prekvitá. Nech sa zo Žiliny stane mesto, na ktoré budú radi spomínať všetci študenti, ktorí tu dočasne bývajú a kam sa budú rady sťahovať mladé rodiny. Nech sa Žilina stane mestom, kde návštevníci nájdu pokoj a pohodu.

Držím nám všetkým palce. Práca sa práve začína“.

Teraz najčítanejšie

Milan Laurenčík

Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky. Člen Zahraničného výboru NR SR a Osobitného kontrolného výboru NR SR pre kontrolu NBÚ. Podpredseda Žilinského samosprávneho kraja, poslanec a predseda Komisie regionálneho rozvoja, cestovného ruchu a životného prostredia Zastupiteľstva ŽSK. Od 2014 do 2016 starosta obce Terchová. ... zasadzujem sa o rozvoj regiónov, v ktorých bude radosť žiť....