Denník N

Sinéad O’Connor konvertovala na islam a teraz nenávidí všetkých nemoslimov

“… už nikdy nechcem tráviť čas s bielymi ľuďmi (ak sa tak nemoslimovia nazývajú). Ani len na moment, z akéhokoľvek dôvodu. Sú odporní.” Sinéad O’Connor pod svojim novým menom Shuhada‘ Davitt (6. november 2018, Twitter)

Kedysi populárna írska speváčka Sinéad O’Connor, ktorej verzia ľúbostnej balady Nothing Compares to You kedysi valcovala hitparády, konvertovala pred niekoľkými týždňami na islam. Dnes pod svojim novým menom Shuhada Dawitt zapĺňa svoj twitter citátmi z Koránu.

Táto správa by rýchlo zapadla prachom, no zakrátko po speváčkinom konvertovaní sa objavil jej ďalší tweet: “Veľmi sa ospravedlňujem. Ale čo teraz poviem bude tak rasistické, že som nikdy netušila, že niečo také bude moja duša cítiť…

… Ale pravdupovediac už nikdy nechcem tráviť čas s bielymi ľuďmi (ak sa tak nemoslimovia nazývajú). Ani len na moment, z akéhokoľvek dôvodu. Sú odporní.”

Aj väčšie kapacity ako Shuhada Dawitt si mýlia islam s rasou. Napriek tomu, že uvedený tweet nemožno nazvať rasistický, je zaujímavé si všimnúť, koľko nenávisti sa zrazu v čerstvej moslimke Shuhade nabralo.

Čo môže byť zdrojom toľkej nenávisti voči nám, ktorí sme k islamu nekonvertovali?

Jej postoj môže byť prekvapivý len pre neznalých. Nenávisť k nemoslimom totiž patrí k ústredným konceptom islamu.

Štatistická analýza základných posvätných textov ukazuje, že až 51 percent textu doktríny islamu sa venuje “kafirom”, čiže nemoslimom. To je tá časť doktríny, ktorú nazýva politickým islamom.

Výraz “kafir” sa tradične prekladá ako “neveriaci,” no takýto preklad je nesprávny. Lepšie by sa to dalo preložiť ako “popierač,” keďže význam slova “kafir” je ten, kto zakrýva jemu známu pravdu.” Ale ani tento preklad nevystihuje plne podstatu slova kafir.

Z pohľadu islamu sme sa my, nemoslimovia, previnili voči Mohamedovi a Alahovi už len tým, že sme ešte neprijali islam.

Ak chceme porozumieť Shuhadinej nenávisti voči nemoslimom, pozrime sa do Koránu na to, ako sa môže moslim voči kafirovi (čiže voči nám) správať.

Kafir je prekliaty:
Budú prekliati [kafiri] a kdekoľvek ich nájdu, budú zajatí a zabití. Alah konal rovnako s tými, čo prišli pred nimi, a nenájdeš zmenu v spôsoboch Alaha. (Korán 33:60)

Kafirovi sa možno vysmievať:
A v ten deň sa tí, čo veria, budú vysmievať z kafirov, zatiaľ čo budú sedieť na slávnostných pohovkách a pozorovať ich. Nemali by kafiri dostať odplatu za to, čo vykonali? (Korán 83:34)

Moslim nie je priateľom kafira:
Veriaci nesmú miesto veriacich uprednostňovať za priateľov kafirov. Tí, ktorí tak spravia, nebudú mať Alahovu ochranu a budú mať len samých seba ako ochrancov. Alah vás varuje, bojte sa Ho, pretože všetci sa raz k Nemu vrátia. (Korán 3:28)

Kafirovi možno odťať hlavu:
Až stretnete kafirov na bojisku, stínajte im hlavy, kým ich celkom neporazíte, a potom vezmite zajatcov a pevne ich spútajte. (Korán 47:4)

Kafirov možno terorizovať:
Potom Pán tvoj prehovoril k Svojim anjelom hovoriac: „Budem s vami. Dám silu tým, čo veria. Do sŕdc kafirov zošlem hrôzu a vy im sekajte hlavy a končeky prstov.“ (Korán 8:12)

Z prvého pohľadu pochopíme, že slovo kafir je najnenávistnejšie slovo, na ktoré sa nechytajú ani tie najhoršie nadávky.

Kafiri sa dostali dokonca aj do islamskej modlitby. Každý moslim sa musí modliť päťkrát denne, vrátane opakovania otváracej kapitoly Koránu, kde žiada Alaha, aby ho viedol cestou priamou, cestou jeho (Alahovej) milosti, “nie cestou tých, na ktorých si nahnevaný, ani tých, ktorí zblúdili.” (Korán 1:7)…čiže znovu nás.

Dôraz, ktorý islam kladie na nemoslimov, je jedným z dôvodov, prečo islam nemožno jednoducho porovnávať s inými náboženstvami

Ako uvádza zakladateľ CSPI Dr. Bill Warner, islam je sui generis, sám svojho druhu. Alah je na kafirov nahnevaný, zošle hrôzu do ich sŕdc, kafiri sú prekliati, ponížení, kafiri budú obyvatelia pekla (Korán 5:10). Alah vyhlásil, že nemoslimovia sú najhorší zo všetkých stvorení, čo kedy chodili po zemi (Korán 8:55).

Keď sa človek oboznámi s politickým islamom, nezostane viac prekvapený z šokujúcich správ prichádzajúcich každý deň z celého sveta. V tomto kontexte je jednoduché porozumieť prečo Sinéad O’Connor potom, ako konečne našla svoju pravú cestu, nenávidí nás všetkých – nemoslimov.

Na islam nestačí mať názor, islam treba poznať.

A presne to sa snažíme ako CSPI robiť. Okrem článkov na blogu Denníku N organizujeme prednášky spojené s témou politického islamu, či vydávame publikácie. Ak vás téma zaujala a chceli by ste s nami zostať v kontakte, nechajte nám kontakt na Vás cez tento formulár.

autor článku: Marek Mackovič
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Referenčné čísla zdrojov uvádzame v tejto forme:
(Korán 8:55) je odkaz na Korán, kapitola 8, verš 55

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Centrum pre štúdium politického islamu SR

Centrum pre štúdium politického islamu (CSPI) je neziskové, apolitické a nenáboženské hnutie zamerané na vzdelávanie a skúmanie doktríny politického islamu. Politický islam je tá časť islamskej doktríny, ktorá sa týka nemoslimov, teda kafirov. Nemoslimov, teda kafirov sa pritom týka 51 percent celkového textu základných kníh islamskej doktríny. Použitím vedeckých metód skúmania je možné tento politický aspekt islamu pomerne ľahko odhaliť a pochopiť. Cieľom CSPI je vzdelávaním o podstate doktríny politického islamu chrániť hodnoty slobody, demokracie i ľudskej dôstojnosti.