Denník N

Kiskovi

Plagiátori a vlastizradcovia potrebujú niesť následky svojho konania. To ich naučí sebaúcte. Vtedy si začnú vážiť jednotlivca, občana.

všetko mimo zátvoriek písané 5.12.18, (v zátvorkách 7.12.18)

Ak je Lajčák najlepším lídrom nášho predsedníctva OBSE, tak potom svojou demisiou ukazuje, že je pre neho maximálne ponižujúce znášať neadekvátnu horlivosť plagiátora a vlastizradcu, ktorý sa mu snaží niečo zakazovať. Avšak rovnako ponižujúce je pre neho vidieť svojich kolegov, premiéra a predsedu najväčšej vládnej strany, ako sa k tomuto plagiátorovi a vlastizradcovi pridávajú. Ak by stiahol demisiu, bolo by to pre neho tým pádom ešte ponižujúcejšie (ale stiahol ju). Rovnako ak ju Kiska neprijme (rozhoduje sa či prijme, alebo odmietne to stiahnutie).

(Detaily taktiky pravdy:

demisia:
pravda je Lajčákov argument ísť do Marrákeša a Kiska tento argument podporuje
nepravda je Dankov, Ficov, Pellegriniho zákaz ísť do Marrakéša

stiahnutie demisie:
pravda stále zostáva Lajčákov argument ísť do Marrákeša
nepravda: Lajčákovi sa nanútil zákaz Marrákeša ako prijatie zodpovednosti za Slovenské predsedníctvo OBSE. Kiskovi sa nanucuje ako príkaz zachrániť Lajčáka.

Pravda sa teda dá udržať iba tak,  že teraz Kiska neprijme stiahnutie demisie. A postaví sa proti Lajčákovmu prijatiu zákazu ísť do Marrákeša a všetkým jeho „záchrancom“. Ak to Kiska spraví, budeme mu rozumieť tak dobre, ako sme rozumeli Zuzane Hlávkovej.

Poľahčujúca okolnosť pre Kisku je, že si (kvôli Lajčákovi) vyžiadal timeout. Lebo tým dokazuje, že sa principiálne, v každej, aj vopred prehratej situácii, postaví za jednotlivca, ktorý má pravdu. Lebo to je pre neho dôležitejšie, ako získavanie politických bodov. Práve pre toto riskovanie kvôli etike, si max. vážim Merkelovú, Hlávkovú, aj Kisku…

Strategické riešenie je jediné: plagiátor/vlastizradca a všetci jeho lojálni podporovatelia potrebujú niesť dôsledky svojho konania. Vtedy (zostane pravda obsadená, nepravda nebude nanucovaná ministrovi, ani prezidentovi a) minister zahraničných vecí bude mať dostatočný pokoj na excelentné lídovanie nášho predsedníctva OBSE.

SLOVNÍK ZVEDAVOSTI

Význam: je najpresnejší existujúci postup modelovania reality. Porovnaj s The normal translation algorithm in Transparent intensional logic for Czech

Pokračuj tu

______________________________________________________

Blogujem aj kvôli tomu, že

a) chcem udržať viditeľný syslog pre voľby 2020, ktorý je od októbra aj stromom blogových liniek

b) nezabúdame na Jana, Martinu, ich rodičov a súrodencov

 

 

Teraz najčítanejšie

Ivan Baltay

Založili sme OZ ETRI. Inšpirujeme konštruktivistické učenie humanitných predmetov, pilotne dejepis 5-7, Viac na etri.sk